Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

albo Cie gosc bezczelnie naciaga albo zle uslyszales, metabox to standardowa (tania) prowadnica tyle ze z wysokimi bokami plus relingi i pelen wysuw, nie wiem ile kosztuje bo dla mnie to badziew i nikomu nie polecam,(nieoryginalne pewnie kolo 20zl), tandembox (i tanszy tandem) to tak jak mowisz, prowadnice zupelnie innej kostrukcji, komfortowe w uzytkowaniu i drogie, ceny zalezne sa od dlugosci, mozliwego obciazenia i glebokosci wysuwu, ale u przedstawiciela bluma srednio w okolicach 140zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 663
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

albo Cie gosc bezczelnie naciaga albo zle uslyszales, metabox to standardowa (tania) prowadnica tyle ze z wysokimi bokami plus relingi i pelen wysuw, nie wiem ile kosztuje bo dla mnie to badziew i nikomu nie polecam...l

 

gosc mnie bezczelnie naciąga.

 

dzieki za info

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupowałam wysokie tandemboxy bluma z mocowaniem frontu i razem z relingami, gotowym dociętym dnem i tyłem szuflady do szafki 90cm zaplaciłam ok.160zł. Mam niemiłe doświadczenia z "naciągactwem" stolarzy, oraz niekompetentnych sprzedawców z mojego małego miasteczka - zostałam niedawno doprowadzona dosłownie do furii - straciłam u siebie 6 godzin w ciągu 3 wizyt w hurtowni i sporo nerwów aby kupić te tandemboxy a na koniec okazało się, że i tak są niekompletne o czym pan sprzedawca nie raczył nas poinformować - cena tez sporo zawyżona ;/ w innym sklepie (przy okazji wycieczki po inne elementy kuchni) - 200km od mojego miejsca zamieszkania okazało się że można kupić je w całości z dnami i tyłami za przyjemna cenę w ciągu 20 min będąc przemile i fachowo obsłużonym :-)

Kilka godzin musieliśmy się z mężem z szoku się otrząsać - że jednak istnieje normalna obsługa i normalne sklepy na poziomie, w których nie trzeba przepłacać jak za zboże i kupować 50 metrów np. obrzeża jak braknie ci metr.

Kuchnie robimy z mężem sami i wszystkie interesujące mnie ceny sprawdzam na stronach internetowych.

Dzięki temu udało nam sie naprawdę bardzo dużo zaoszczędzić. (na samym sprzęcie wyszło oszczędności jakieś 3tyś!) poza tym ciężko jest nam wcisnąć kit w postaci podmienionych elementów czy wygórowanych cen.

Jeśli ktoś się nie liczy z kosztami to oczywiście straci tylko czas na takich internetowych poszukiwaniach, ale jeśli chcesz mieć coś oryginalnego na poziomie i z dobrych materiałów a nie chcesz przepłacać i oczywiście jeśli kuchni nie musisz mieć gotowej powiedzmy natychmiast, to warto się "pomęczyć i zmarnować" trochę czasu na szukaniu, dzwonieniu i kupowaniu niekoniecznie we własnym miejscu zamieszkania :)

Przepraszam że tak się rozpisałam ale to pewnie na skutek wczorajszych udanych transakcji i pomyślnego załatwienia wielu spraw związanych z budową mojej wymarzonej kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko chciałam zauważyć, że cena jakiegoś elementu w hurtowni, czy sklepie nigdy nie będzie równać sie cenie u stolarza. stolarz zawsze sobie marżę dorzuci. jej wysokość zależy od pazerności stolarza ;)

 

pazerność - dobrze powiedziane

 

jak mój stolarz mi mówi że METABOX z relingami kosztuje ponad 200zł to oznacza że ten człowiek jest wyjątkowo pazerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Mam prośbę o pomoc w rozwiązaniu problemu z dużą szafką cargo w kuchni. W pozostałych szafkach uchwyty są wpuszczane. Czy to będzie wygodne w przypadku tak ciężkiej wysokiej szafki? Miał ktoś podobny problem? Jak go rozwiązać? Czy można dać jeden uchwyt inny np. typu reling i jak to będzie wyglądać? Większość szafek już mam zamontowanych, więc nie mogę nic zmienić. Ale front do cargo montują za dwa dni, więc jeszcze tu mogę coś zmienić. Ale czy się da coś zrobić, żeby było i ładnie i funkcjonalnie? Pomóżcie, bo ta kuchnia to taki wydatek, że byłabym załamana, jeśli byłoby niewygodą coś, co miało być udogodnieniem. Liczę na was bardzo :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wpuszczany - ewentualni wlasnie dluzszy lub glebszy jesli takie znajdziesz (latwiej bedzie palcami chwycic i wyciagnac).

 

Poza tym taka szafka powinna raczej chodzic leciutko, wiec nie wiem czy problem z otwieraniem bedzie az taki wielki przy uchwycie wpuszczanym.

 

A uchwytow typu reling bym tu nie dawala bo wg mnie nie bedzie pasowac do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mni ejest wysokie cargo i reling długi pionowo. Otwiera się bez problemu. Myślę czy niedy=uży uchwyt by wystaarczył, to chyba zależy tez od rodzaju cargo i od ciężaru zaladowanej szafki. Kiedy przy zamontowanym cargo nie byo jeszcze uchwytu otwieralo się ciężko - trzeba było chwycić za dolna krawędź. Powiem tak - mam drzwi suwane, sa dość ciężkie i całe w ścianie - wyciąga sie je za pomocą takiego otwowrka - i ja mam problemy, ale moj mąz wyciąga je bez problemu... Wydaje mi się że przy wpuszczanym uchwycie, jeśłi jest odpowiednio glęboki i szeroki nie powinno być problemow z otwieraniem a na pewno bedzie to lepiej wyglądać. Ja bym zaryzykowala taki sam uchwyt jak wszystkie, ewentualnie jeśłi jest szerszy too szerszy, najwyżej jak się nie sprawdzi będziesz kombinować z dodaniem jakiegooś relingu. Może to bedzie rozwiązanie. Dokupić uchwyt żaden problem.

A najlepiej by było jakbyś zamieścila zdjęcie z zamontowanymi uchwytami wszystkich szafek a cargo jeszcze bez. Samej ędzie Ci łatwiej zdecydować jak to zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Dzwoniłam do panów od montażu i powiedzieli, że fronty przyjdą już z otworami na uchwyty, więc raczej ten zaplanowany będzie musiał być. Zobaczymy jak to będzie wyglądało i w razie czego może rzeczywiście spróbuje z jakimś dodatkowo relingiem. Strasznie długo ciągnie się montaż tej kuchni, bo kto inny robi fronty lakierowane i coś nie może dotrzymać terminu. No ale jutro mają być...Jeszcze raz dzięki wszystkim, a jak macie jeszcze jakieś uwagi to proszę o jeszcze. :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie baaaardzo mnie ucieszyło, czekałam na opinię użytkownika. Jeden z monterów burknął odchodząc, że będzie mi niewygodnie otwierać cargo przy takich uchwytach i....zostałam z tą uwagą przez tydzień, czekając na następną dostawę frontów :D No i zaczęłam się martwić. Dzisiaj zaraz przychodzą , to zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...