Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja też jestem z branży i pracuję na Hettichu.

Hettich jest według mnie bardziej innowacyjna i mają bardzo szeroką ofertę.

Blum to generalnie zawiasy i systemy prowadnic

 

 

Hettich też ma dożywotnią gwarancję i i jest tańszy.

 

Faktycznie, Hettich ma dużo większą ofertę, ale to dlatego że firma ta pod swoją marką sprzedaje również produkty innych firm np. nożki aluminiowe dostępne w Hettichu produkowane są przez polską firmę Zobal, a do niedawna wszystkie podnośniki do szafek wiszących mimo że firmowane Hettichem produkowane były przez firmę Hetal. Obecnie sprzedawane podnośniki również nie są produkcji Hetticha - robi je jakaś włoska firma - nazwy nie pomnę... Pracuję w branży mebli kuchennych i wolę Bluma - mam przynajmniej pewność że to co kupuję jest faktycznie Made in Austria, a nie np. Made in China jak to ma miejsce w przypadku niektórych produktów Hetticha (wiem, bo rozmawiałem z ich przedstawicielem i wcale się z tym nie kryją). Ale ta moja opinia dotyczy okuć przeznaczonych do produkcji mebli kuchennych - z tego co wiem Hettich nie ma sobie równych w przypadku okuć do mebli biurowych, naprawdę super rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 663
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Korpusy szafek składał stolarz(brak czasu, za dużo wyliczen i dokłądności w wymiarach)wszystkie carga szuflady bluma montował moj mąz kiedys miał doczynienia ze składaniem mebli ,szaf..choc jak ktos ma smykałke do majsterkowania to poradzi sobie na pewno...trochę sie wkurzał bo instrukcje takie troche poczesane ale dał rade :D uchwyty we frontach rowniez montował sam,blat docinał stolarz na miejscu juz na ustawionych przez nas meblach ......zaoszczędziliśmy kupe kasy...a nielubimy płacic za coś co możemy zrobic sami i wiemy ze zrobimy to dobrze :D...a jak niemamy o czyms zielonego pojęcia to bierzemy fachowca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też jestem z branży i pracuję na Hettichu.

Hettich jest według mnie bardziej innowacyjna i mają bardzo szeroką ofertę.

Blum to generalnie zawiasy i systemy prowadnic

 

 

Hettich też ma dożywotnią gwarancję i i jest tańszy.

 

Faktycznie, Hettich ma dużo większą ofertę, ale to dlatego że firma ta pod swoją marką sprzedaje również produkty innych firm np. nożki aluminiowe dostępne w Hettichu produkowane są przez polską firmę Zobal, a do niedawna wszystkie podnośniki do szafek wiszących mimo że firmowane Hettichem produkowane były przez firmę Hetal. Obecnie sprzedawane podnośniki również nie są produkcji Hetticha - robi je jakaś włoska firma - nazwy nie pomnę... Pracuję w branży mebli kuchennych i wolę Bluma - mam przynajmniej pewność że to co kupuję jest faktycznie Made in Austria, a nie np. Made in China jak to ma miejsce w przypadku niektórych produktów Hetticha (wiem, bo rozmawiałem z ich przedstawicielem i wcale się z tym nie kryją). Ale ta moja opinia dotyczy okuć przeznaczonych do produkcji mebli kuchennych - z tego co wiem Hettich nie ma sobie równych w przypadku okuć do mebli biurowych, naprawdę super rozwiązania.

Oj kolego dziadek,chyba troszkę odleciałeś,czy to reklama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój wykonawca kuchenny twierdzi, że z technicznego punktu widzenia a także jakosci wykonania jest to jest w zasadzie to samo, a prowadnice do szuflad to akurat Hettich ma lepsze. On robi na obu systemach od lat -i akurat bardziej poleca Hetticha -bo mówi, że u Bluma to się w zasadzie placi tylko za nazwę. Dlatego u mnie będzie Hettich :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Damro. Montowałem ostatni podnośniki hetticha do kuchni coś okropnego a cena niewspółmiernie wysoka do sprzętu (trochę stalowych płaskowników i dwie sprężyny gazowe ponad 400 zł) chyba jak napisał kolega z chin.

Za to przy reklamacji tych podnośników facet przedstawiciel hetticha chamski i bezczelny od tej pory unikam marki i ludzi z nią związanych.

Za to od lat montuję Blumy. Różne systemy zawiasy, prowadnice teraz także serwo drive nigdy nie miałem reklamacji.

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też stosowałem bluma po porównaniu prowadnic z hettichem blum bardziej precyzyjny. Hettich to stara niemiecka marka, jak w 1998r. byłem na praktyce w niemieckim zakładzie meblowym to już powszechnie tam stosowano właśnie hetticha, mam nawet katalog i instrukcję montażu wszystkich produktów. Zawiera zaledwie 1000 stron.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tańszy hettich ale nieznacznie chyba jednak co się da wezmę z Bluma

Zarówno Blum jak i Hettich produkuje okucia z najwyższej półki, obydwie firmy oferują na swoje produkty dożywotnią gwarancję (oprócz szuflad otwieranych elektrycznie). Różnice cen są kosmetyczne -w jednych produktach nieco tańszy jest Hettich, a w innych Blum. Proponuję wybrać to co sugeruje stolarz który bedzie robił kuchnię. Zarówno okucia Bluma jka i Hetticha wymagają dużej precyzji podczas montażu, a stolarz sugeruje zwykle jakieś rozwiązanie nie dlatego że jest lepsze, a dlatego że je zna i potrafi je perfekcyjnie zamontować.

Zmuszanie stolarza do zamontowania czegoś czego nie umie robić (a rzecz jasna stolarz nie przyzna się do tego) może przynieść opłakane skutki - i np. Twoja fantastyczna szuflada bedzie stukać, skrzypieć, ciężko się poruszać, nie domykać itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja znalazłam zgniatarkę do petów i puszek. Na pewno kupię, bo segregujemy śmieci do specjalnych worków (za krórych odbiór oczywiście płacimy). Denerwuje mnie, kiedy w worku jest więcej powietrza, niż plastiku.

 

Zgniaratka może będzie w komórce, a nie w kuchni - ale jak najbardziej, to sprzęt 1. kuchenny 2. ułatwiający życie

 

http://www.adansonia.pl/graphics/omega/th/2.jpg

 

 

 

http://www.adansonia.pl/graphics/rest/baner_wiszaca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze fajniej:

http://www.blum.pl/pl/pl/01/30/60/index.php

kliknijcie na "przeżyj poruszjące momenty z Servo-drive" :)

 

Może i fajne ale jak to w kuchni nie zawsze są czyste łapki i po takim dotknięciu na szufladzie od razu robi się ślad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze fajniej:

http://www.blum.pl/pl/pl/01/30/60/index.php

kliknijcie na "przeżyj poruszjące momenty z Servo-drive" :)

 

Może i fajne ale jak to w kuchni nie zawsze są czyste łapki i po takim dotknięciu na szufladzie od razu robi się ślad

No właśnie, łapki nie są czyste, więc otwieramy szufladę bez brudzenia uchwytu - np kolanem. Ale swoją drogą nie ma to sensu przy frontach na wysoki połysk - pewnie będzie widać odciski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...