Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 663
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W poprzedniej kuchni miałam kran w wyciąganą wylewką. Poza kilkoma pierwszymi tygodniami zachwytu - prawie z niego nie korzystałam. Szybko zaczął ciężej chodzić, potem nazbierało się w szafce pod zlewen trochę różności i nie wyciągał się wcale. W obecnym rozwiązaniu zrezygnowałam z tego wynalazku. Teraz mam taką baterię, że jednym "patyczkiem" załatwiam wszystkie kranowe regulacje (zał., wył, regulacja strumienia i temperatury). Ma to jeszcze tzw. funkcję eko - aby załączyć bardzo gorącą wodę lub bardzo silny strumien trzeba pokonać wyczuwalny opór. Normalnie używa się wody o niższej temperaturze i strumieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że to znaczy, że nie... Nie będę się rozpisywać tu na ten temat, bo nie miejsce i czas - ale to o tych 3 śmierciach to jego hasło, zwłaszcza mąka i cukier. A on jest francuskim lekarzem, opracował super dietę.

 

Tą mądrośc -jak mniemam- przekazała mi moja oczytana Mama :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że to znaczy, że nie... Nie będę się rozpisywać tu na ten temat, bo nie miejsce i czas - ale to o tych 3 śmierciach to jego hasło, zwłaszcza mąka i cukier. A on jest francuskim lekarzem, opracował super dietę.

 

Tą mądrośc -jak mniemam- przekazała mi moja oczytana Mama :lol:

Szkoda, że mnie nikt nie nauczył takich mądrości za młodu, teraz muszę walczyć z uzależnieniami od cukru, soli i mąki (kluchów, ciasta, pączków itp.) buuuu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marbo z tą wyciąganą wylewką to chyba jest tak jak piszesz, więcej zabawy niz pożytku... :wink:

 

Rozumiem,ze z obecnej uniwersalnej baterii kuchennej jesteś zadowolona.

(JAKA firma, ILE KOSZTUJE??)

 

pozdrawiam

ara

 

 

 

Cena hm... dokładnie nie pamiętam, ale chyba poniżej 400 zł.

(cenę niestety podbija wykończenie mat. na które się zdecydowałam).

 

http://www.bonetti.com.pl/pl/img/VI-Z1-00-E.gif

http://www.bonetti.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę jeszcze o kranie w zlewie nie z kurkami do odkręcania wody tylko z wąska " wajchą" - prawo - lewo, gdzie jednym palcem mozna odkręcic wodę. Brakuje mi tego teraz, kiedy paluchy mam brudne np. oblepione ciastem , odkręcam kurek ,zeby obmyć ręce i zaraz muszę myć kurki bo są oblepione ciastem itd.....Znalazłam takie cudo firmy ORAS , ale cena 1250zl ( razem z wylewką chowaną w kranie ).

 

A moze cos tutaj znajdziesz ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kroyena - jeśli myślisz o tej szufladzie narożnej Bluma - to to jest mało przemyślane rozwiązanie. Ja wyleczyłam się z tego pomysłu, jak sobie obejrzałam taką szufladę na własne oczy. Bo przy tym rozwiązaniu traci się całkowicie miejsce po obu stronach narożnej szafki (skrajne trójkąty) Tam blum proponuje wstawienie wpuszczanych w blat pojemników na odpadki i inne jakieś tam bajery, zupełnie bez sensu. Nie bardzo wiem jak opisać istotę problemu, łatwiej narysować... I prowadnice do takiej jednej szuflady do koszt tak c.a. 280 zł.

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę jeszcze o kranie w zlewie nie z kurkami do odkręcania wody tylko z wąska " wajchą" - prawo - lewo, gdzie jednym palcem mozna odkręcic wodę. Brakuje mi tego teraz, kiedy paluchy mam brudne np. oblepione ciastem , odkręcam kurek ,zeby obmyć ręce i zaraz muszę myć kurki bo są oblepione ciastem itd.....Znalazłam takie cudo firmy ORAS , ale cena 1250zl ( razem z wylewką chowaną w kranie ).

 

A moze cos tutaj znajdziesz ciekawego.

Ja mam z tej firmy baterię Virginia. Bardzo fajna i umiarkowanie droga ~300zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na fizykę biorąc to szklane dają przegrody więc powietrze ma ograniczone pole do migracji. Ponadto jak ci się coś rozleje to tak szybko wszystkiego nie zachlapie, a jak wypłynie poza półkę to zawsze łatwiej pościerać niż np. pół zawartości lodówki zmywać, no i z górnej półki żaden za przeproszeniem syf na dolną nie poleci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na fizykę biorąc to szklane dają przegrody więc powietrze ma ograniczone pole do migracji. Ponadto jak ci się coś rozleje to tak szybko wszystkiego nie zachlapie, a jak wypłynie poza półkę to zawsze łatwiej pościerać niż np. pół zawartości lodówki zmywać, no i z górnej półki żaden za przeproszeniem syf na dolną nie poleci.

 

Jak to w życiu bywa każda zaleta ma przynajmniej dwie wady :wink:

Już dawno mi się nic w lodówce nie rozlało, więc nie mam świeżego porównaia.

A tego "syfu" co leci z góry na dół to przy siatkach masz do ścierania tylko na dole, a nie każdy z egzemplarzy ze "swojej półeczki".

 

Poza tym siatek po umyciu nie trzeba polerować a szkło bez "pucowania" wygląda :oops: tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...