Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

No i czemu nie zrobiłaś tego nalotu :o :o :o !!! Jak mogłaś być i nie dać znać???

W życiu Ci tego nie wybaczę :-? Gniewam sę na Ciebie :evil: :evil: :evil:

 

 

 

Popraw się na drugi raz :wink: Koniecznie, ja nie żartuję :evil: :evil:

Ja tylko raz wybaczam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko, to pojęcie względne :wink: Tyle co do dworca cetralnego i jeszcze mały kawałeczek :wink: Ale tamtędy mogę bez problemu przejechać jadąc z pracy :evil: Jakbyś się znów wybierała, daj znać - umówimy się gdzieś i podjadę po Ciebie. Przecież nie będziesz się sama szwendać :wink:

 

Hydraulik jest i klnie :lol: :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje :lol:

 

Blaty leżą na meblach, które mają własne wierzchy. Jak panowie wycinali dziury na baterie w granicie, to potem tylko przejechali wyżynarką po tych meblowych blacikach. I otwory są za małe :-? Nie da się baterii zamocować, a tam trochę dostępu nie ma :oops: Ale hydraulika mam dzielnego, więc sklął i kazał synowi robić wygibasy, żeby te otwory powiększyć :lol:

 

Hydraulik zajmuje niekwestionowaną pierwszą pozycję w moim rankingu wykonawców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do umywalki jest to samo, ale szafka nie jest na stałe zamontowana i można ją odsunąć - więc mały pikuś. Bateria jest sztorcowa też :D

 

Ale w kuchni między zlewem (już zamontowany do blatu granitowego) a ścianą jest tak:

http://images31.fotosik.pl/118/7f03de3e90d377c5med.jpg

Zlew jest dość głęboki, a trzeba tę dziurkę powiększyć od spodu :oops: Bardzo mało miejsca między ścianą a zlewem, żeby tam manewrować :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat był koszmarnie drogi :evil: Jest go coś ok. 4 m2, z obróbką 4,5 tys :evil: Grubość 3 cm - gdyby zlew był nablatowy, a nie podwieszany, można byłoby dać 2 cm grubości przy tej konstrukcji szafek - różnica w cenie materiału byłaby ok. 5 stówek i 150 mniej za otwór, bo nie trzeba by było go szlifować. W sumie zawsze coś, ale podblatowego się nie da do 2 cm założyć :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A baterię pokażę, jak ją założą :lol: Bo właśnie jest w trakcie - zwykła z KFA z wyciąganą wylewką - żadna dizajnerska.

 

Myślałam, żeby dać ją trochę z boku, ale to musiałoby być z lewej strony, bo z prawej jest koniec szafki już. Jak przymierzałam, to mi to jakoś nie leżało - poza tym zajęłaby kolejny kawałek blatu - a tak zajmuje miejsce, którego i tak się nie wykorzysta. Już tą dziurę wycięli - a ja już sama klnę jak szewc, to parę k... więcej mi nie przeszkadza :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby być sporo taniej, bo tu głównie obróbka kosztuje - to mniej więcej połowa kosztów.

 

Ale jak ja bym się budowała z chałupą, to pewnie też byłby blat z mdf i kuchnia za 6-tkę. Nawet przez chwilę rozpatrywałam taką opcję, ale... chciałam mieć ten blat :oops: Będę go spłacać przez 20 lat :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...