Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

Nie no :lol: Ten zawias to tak przykładowo był i oczywiście, że będą dwa zawiasy. Trzymać się będzie ramki, ew. jakąś podkładkę się da z tyłu i będzie się trzymał sam siebie :lol: albo co :roll: :wink: Może być trochę krótszy, ale nie za bardzo.

Natomiast rozbijam się o tą farbę :-? Nie chcę, żeby to z daleka wyglądało, jak malowane drewno :roll: Chyba kupię puszkę i będę robić próby :roll:

Ratunku - popytajcie swoich chłopów, może który coś wie :roll: ?

 

No nie :o Ja o tej porze jeszcze w robocie :o ???!!! Co sobie szef pomyśli :o :wink: ???!!!

 

Spadam do domku :lol: Albo na piwo :wink: :lol:

Buziaczki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

cześć dziewczyny

piła dziś z wami nie będę bo jakoś mi "bimbry" nie leżą a po za tym nie będę u was piła aż się "stawiać" naumiem :oops: (w końcu ileż można na krzywy ryj :wink: )

OK z tymi drzwiczkami popytaj w sklepach dla plastyków może coś mają ,

jęśli opowiesz pani dokładnie jaki efekt chcesz to może coś wynajdzie

(tam są zwykle bardziej kontaktowi ludzie niz w budowlanych sklepach :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to idź do jakiegoś liroja albo innej castoramy i popytaj panów w mundurkach :) Wieczorkiem bedziesz "w domku" mam nadzieję? :wink:

 

OK z tymi drzwiczkami popytaj w sklepach dla plastyków może coś mają ,

jęśli opowiesz pani dokładnie jaki efekt chcesz to może coś wynajdzie

(tam są zwykle bardziej kontaktowi ludzie niz w budowlanych sklepach )

 

Dzięki Kochane, ale u mnie to nie wypali :-? W lirojach i innych tego typu siedzą palanty, na które poluje pół sklepu - nie ma szans z takim pogadać. A na farbach to jeszcze na dodatek zawsze na jakiegoś głąba trafię, co mnie doprowadzi do białej gorączki :evil:

 

Z kolei w sklepach dla plastyków takie buce, co to im korona z głowy spaduje, jak nie rozmawiają co najmniej z dr hab. lub "artystą" :evil: Też same złe doświadczenia, ile razy pójdę do takiego sklepu :evil:

 

Normalnie nie ma z kim pogadać w tym mieście :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie ma z kim pogadać w tym mieście :-?

a takie duze miasto :roll:

 

dziendobry :)

OK - tak sobie pomyslalam wedle Twoich drzwiczek -

jak one maja byc tymczasowe - to moze takie arkusze

metalowe by sie nadaly co to sa w marketach budowlanych

- cienkie sa, mozna je na drewno albo same

oprawic w ramy . z tego co pamietam sa takie tez azurowe .

Mozna je malnąć na dowolny kolor.

 

a..sa jeszcze (chyba :roll: ) takie metalowe platki folii - mozna z nich zrobic "artystyczne" drzwiczki. Z tym ze nie mam pojecia jak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad prysznicem :D :roll:

 

Może taki, Hansgrohe Raindance Unica?

http://image.ceneo.pl/data/products/291099/product.jpg

a może taki, Hansgrohe Allrounder?:

http://image.ceneo.pl/data/products/291106/product.jpg

 

Co myślicie? Który lepszy? Bo cenowo to różnica nieduża na korzyść pierwszego :roll:

 

Oba mają to na czym mi zależy - czyli zdejmowaną rączkę i regulację wysokości :roll: Mogą robić za małą deszczownię, ale to jednak prysznic, który można wziąć do łapy i opłukać wannę np. :wink:

Chyba już mam dość tymczasowego prysznica za 19 zeta :lol:

 

 

Coś mi się dziś zebrało na tematy pielęgnacyjne :lol:

 

Fundnę sobie też odkurzacz taki:

http://www.profieurope.eu/popup/profi10.jpg

I chyba frotereczkę:

http://www.karcher-mjm.pl/kr/photo/29/main.jpg

Przyda się do moich olejowanych podłóg, wprawdzie po zwykłym umyciu z płynem pielęgnacyjnym wygląda ładnie, ale po zafroterowaniu to już jest całkiem miodzio, no i frotereczka załatwia ewentualne smugi, jak gdzieś się zrobią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freterki to super sprawa. Ostatnie modele sa bardzo udane. To nie to samo co keidyś. Ładuejsz sobie na ładowarce a potem pomykasz po domu bez kabli. Ja zrezygnowałam z centralnego odkurzacza i tez kupuje froterkę :lol: Odkurzy i w dodatku wypoleruje :lol: Mało miejsca zajmuje i kabli skłądać nie bedę musiała :lol:

Bardzo dobry wybór OK :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freterki to super sprawa. Ostatnie modele sa bardzo udane. To nie to samo co keidyś. Ładuejsz sobie na ładowarce a potem pomykasz po domu bez kabli. Ja zrezygnowałam z centralnego odkurzacza i tez kupuje froterkę :lol: Odkurzy i w dodatku wypoleruje :lol: Mało miejsca zajmuje i kabli skłądać nie bedę musiała :lol:

Bardzo dobry wybór OK :lol:

 

Znalazłam w swojej piwnicy jakiegoś starocia po poprzednich właścicielach i wyfroterowałam jeden pokój. Różnica, że hej :lol: A nie jest to jakiś koszmarny wydatek - może mi się jęszcze uda coś taniej załatwić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, ze mąż zajmuje sie agd byłam kiedys na prezentacji bodajze Philipsa właśnei froterek. To nie to samo co dawen Kaśki. To naprawdę super sprzęt. U nas jeszcze mało popularny. Karcher też je robi i to bardzo dobre. Rzadko w sklepach się spotyka ale bez problemu mozna kupić z katalogu na zamówienie. Wszsytko są w stanei do sklepu sprowadzić.

Zaletą froterek jest akumulator, dwa w jednym (odkurzanie+polerowanie), mozliwość wsuniecia pod meble, brak okablowania i rur, niewielkie wymiary i poręczność. Są też wysokie i nie trzeba sie schylać przy pracy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, u mnie w starym domu była froterka, bo podłogi pastowane, i właśnie "kaśka" się na nią mówiło :lol:

 

Mayland, ja się przymierzam do karcherka, on chyba akurat ma kabel - ale muszę oblukać te philipsy. Nie widziałam ich, bo w ogóle do tej pory nie myślałam o froterce i nie zwracałam na nie uwagi :-? Wiela taki philips stoi - jaki rząd wielkości?

 

Do lakierowanych podłóg i paneli to chyba nie ma co kupować froterki? Fakt, że wygodna, bo schylać się nie trzeba, ale i tak robi tylko za odkurzacz. Ja biorę odkurzacz osobno, bo często używam do szafek, półek, szuflad itp. a tam nie dam rady wjechać froterką :roll: Centralne to mam tylko ogrzewanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reintrodukcja kota do mieszkanka nastąpiła :lol:

 

Trochę się bałam, jaka będzie reakcja, ale w porządku. Gania wszędzie jak opętana i tupie :lol: Potem przyłazi na chwilę na głaskanie i mruczenie, i znów leci jak poparzona :lol: Zwiedza, ale widzę, że już się czuje jak u siebie. Za pierwszym razem to zaczęła tak nieśmiało zwiedzać na drugi dzień, a ze 3 minęły, zanim się przestała denerwować. A teraz widać, że zadowolona jest :lol: Ufff... :lol:

 

Oczywiście łazi też tam, gdzie jeszcze nie jest zbytnio sprzątnięte, więc już wszystko jest w setki małych białych łapek :roll: :wink: Taki rzucik :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzucik w koci łapci ładny jest :D

jako ze moja kota je "rękami", często mam krwawy wzorek (po wątróbce)

nawet się zastanawiałam czy jej jakoś twórczo nie wykorzystać :lol:

 

a co do buców w sklepach plastycznych to zawiń na głowie jakąś (niekoniecznie czystą) szmatę i od razu uznają cię za wielką artystkę i będziesz obsłużona z wszelkimi szykanami :wink: :D

ja zwykle trafiam na fajnych ludzi (albo mnie za artystkę biorą czy innego dr? :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kawkę - ja jeszcze nie zdążyłam :lol:

Na razie przywiozłam właśnie starą do mieszkanka, tą nową kicię wezmę w przyszły weekend, albo jeszcze w następny. Nie chcę wszystkich atrakcji na raz fundować kotu. Niech się najpierw przyzwyczai do chałupki, a potem będzie towarzystwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się pokochają :) Do nas w końcu dotarły baterie!!! (2 umywalkowe i bidetowa). Teraz zamawiam deskę barlinecką -do sypialni dąb espresso -ale muszę trochę kombinowac -bo sprzedawca z Allegro miał tylko 14m (po 63zł) a mi potrzeba 17,5m. Ten dąb jest praktycznie nieosiągalny -schodzi "na pniu" Dwie paczki muszę zamówic w cenie standardowej -126zł :x Ale to i tak tanio- cena sugerowana -170zł/m:

http://www.drewno.pl/foto/3_4628_foto_artykuly.jpg

Do "dzieckowego" chyba wezmę badi -myślę że ładny -taki "wesoły" kolor -no i drewno twardsze wielokrotnie od dębu (musi wytrzymac wyścigi samochodowe itp :wink: )- no i też jest w wersji "bezklasowej -po 72zł/metr -normalnie ok 150...:

http://www.stolarka.net/photo/product_info/a/3/5/1_a359350b405b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, dwie paczki to przeżyjesz :wink: Albo daj może jakieś wstawki z gresu?

 

Bardzo fajne te podłogi, zwłaszcza dąb mi się podoba. Ale ja jestem w ogóle niepoprawną wielbicielką dębu, zwłaszcza na podłogi nie wyobrażam sobie nic innego :D Co nie znaczy, że mi się inne nie podobają, ale... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...