Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

A co do wykonania planów - pojechałam do sklepu, ale był "chwilowo zamknięty z powodu awarii komputera"

:o :o :o ? dawniej komputerów nie było a sklepy były czynne... :roll:

A co do okien -to czy ta pani świadczy usługi w terenie? :)

 

Do tej pory nie mogę znaleźć szczęki :o :lol: Kiedyś to było "zaraz wracam", "wyszłem naostrzyć topór" i takie tam :lol: A teraz to już nawet kp nie potrafią wypisać, czy jak?? W końcu nawet magazynówkę można wprowadzić później... :-? Echhh życie...

 

Jeszcze 10 lat temu, jak pracowałam w banku, to przy awarii komputerów też się pracowało, choć nie wszystkie operacje były możliwe - potem nadgodziny, żeby wszystko wprowadzić, ale jak trzeba, to trzeba...

 

A co do pani, to nie wiem :lol: Pani na co dzień sprząta u ojca w biurze, w ciągu dnia po domach. Tato ją zaprosił przed świętami i zachwycony był :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się muszę troszkę wyżalic :( ... Wczoraj przyszła moja zamówiona deska barlinecka. Zamówiłam 15m dąb espresso i 14,5m badi. Deska pozaklasowa- więc ponad połowę taniej niż w sklepie (160zł -69zł). ALE -deska ma wady -o czym wiedziałam wcześniej -tyle, że nie wiedziałam jakie za bardzo... No i jest tak -dąb jest git -przynajmniej tak mi się wydaje po otwarciu 3ech paczek. Badi -gorzej. Wady dotyczą na szczęście nie samego drewna -tylko lakieru -a więc -albo są zupełne ubytki -fragmenty nie polakierowane, albo są plamy z nadmiaru lakieru. No i teraz jest problemik... Bo trzeba będzie prawdopodobnie tą deskę zaraz po ułożeniu przecyklinowac i lakierowac na nowo. A miało byc tanio :roll: Chociaż badi też otwarłam tylko 2 paczki -nie wiem co jest na dnie palety. Ale i tak uważam że warto -bo w końcu 69 to nie 160, a nasz stolarz jest tani -bierze 35zł/m cyklinowania i lakierowania 3 krotnego. Teraz foto (niewiele widac -ale zawsze).

Oto badi -z daleka gicior:

http://foto2.m.onet.pl/_m/f996cb33506aeb81fd4cbed23d248f36,5,19,0.jpg

A to ta plama:

http://foto1.m.onet.pl/_m/6d82071206edf69405c2c2f8ecc85049,5,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/7e829c3f5b00acf2c00cff57af612a08,5,19,0.jpg

No i dąb -jak na razie -bez zarzutu (mam nadzieję że tak zostanie):

http://foto3.m.onet.pl/_m/b3034c1dd41af297a984efa709a44b87,5,19,0.jpg

Pocieszcie mnie -że i tak było warto :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu otworzyłabym i sprawdziła wszystkie paczki. Jeśli takich desek jest duuużo w całej dostawie, to faktycznie parkieciarz zostaje. Ale może ich jest w sumie tylko kilka i bardziej się będzie opłacało po prostu je odrzucić i domówić jeszcze paczkę albo dwie :roll:

A te 35 za metr to z jego materiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycie okien to jedna z nielicznych czynności porządkowych które sprawiają mi przyjemnośc :D

ale pod warunkiem że są już mocno brudne i efekt jest piorunujący :oops: :D

 

Matko, to zapraszam do mnie :lol: W końcu mieć stówę i nie mieć stówy - to razem dwie stówy :lol: :lol: :lol: A okna są pioruńsko brudne, więc i efekt powinien Cię zadowolić :wink: Jakieś piwsko też się znajdzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kachna pooglądaj dechy dokładnie i wtedy sie martw może faktycznie pod meble wetkniesz buble albo jak mówi OK domów paczkę a z wybrakowanych co zostana mozna zrobić gustowny karmniczek dla ptaszków albo elegancką elewację budy dla psa, albo.... :wink:

na zapas się nie martw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zapas to dobrze :D

Pytałam o cenę, bo ja też płaciłam 35/m2, z tym że bez ułożenia, ale za to z dużym (10cm) cokołem i ćwierćwałkiem - więc cena bardzo porównywalna :o A przy glazurniku 100% rozbieżności "terytorialnej" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdróweczko :D

Ja dzisiaj stawiam domyślnie, bo znowu mi coś necik wariuje :wink: Ale i tak tu u mnie, w mieszkanku, to chodzi super - na tej najwyższej prędkości, tylko zasięg mały i często zrywa połączenie - więc muszę się logować od nowa :-? Ale jak chodzi, to chodzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś o tym - bo jak przez chwilę mieszkałam na Kabatach (koniec W-wy), to chodził na tej najniższej prędkości - jak się na to nałożyła jeszcze prędkość własna muratora (też nie najszybsza stronka pod słońcem :wink: ), to mnie krew zalewała :evil:

A teraz to mam wrażenie, że tylko jakiejś antenki potrzebuję, bo łapie tę najwyższą prędkość, ale na minimalnym zasięgu i dlatego często zrywa połączenie :-? Momentami jest fantastycznie :D

 

A tak w ogóle, to właśnie sobie lakieruję półeczkę do garderoby :lol: Pojedyńczo niestety, bo nie mam gdzie się rozłożyć z resztą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...