Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

a żywi się skarpetkami ???

(...)wszystkie moje dotychczasowe pralki źrą skarpety (po jednej z pary)

:o To znaczy że nie tylko moja zżera skarpetki :o :D Bo już myślałam, że mi psychika siada -bo wrzucam do pralki parzystą -a zawsze wyciągam nieparzystą liczbę skarpet -a to też Electrolux !!! (EWT-1015). Mój mąż mnie już posądzał o jakieś niezrównoważenie -a conajmniej roztrzepanie -a to WINA PRALKI :) Może napiszemy jakąś petycję do producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Markoto :D

Chciałam zauważyć, że nie każda pralka zżera skarpetki - moja żadna nie zżera :lol: Boją się mnie :wink: Jak Wam zżerają, to mówcie, że OK przyjdzie i im uszczelki pozabiera :evil: :wink:

 

Podłogę olejowaną użytkuje się super :lol: Jakby jej jeszcze zamiatać nie trzeba było, to dla mnie bomba :lol: Zapachu nie ma żadnego. Płyn do pielęgnacji (na razie go używałam raz :roll: ) ma zapaszek, ale dla mnie on jest przyjemny - trochę jak pasta do podłogi z jakimiś korzennymi przyprawami :lol: W każdym razie ten zapach się szybko ulatnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to utrzymanie zależy od oleju - ja robiłam Magic Oil 2K. Jest trochę drogi, ale poleciła mi go kumpela, która ma położony w ten olej w knajpie-klubie. Teraz go olejowała drugi raz - po dwóch latach bardzo intensywnych imprez 4x w tygodniu + codzienne intensywne mycie :wink:

 

Z moich obserwacji: jak nie miałam jeszcze wody w kuchni i myłam gary w łazience, to latałam przez korytarz z mokrymi garami z łazienki do kuchni, a nie ma śladów tam, gdzie coś kapnie, jak ktoś wejdzie w mokrych butach też nie ma śladów (a nie rzucam się od razu ze szmatą :lol: ). Plamy mam w dwóch miejscach: 1. pod grzejnikiem, bo po paru dniach dopiero zauważyłam, że z niego woda cieknie, 2. na korytarzu, tam gdzie w trakcie prac woda się dostała pod zabezpieczenie z kartonu i folii, a nikt tego w porę nie zauważył. Czyli ślady robią się tam, gdzie jest wilgotno dłuższy czas. Jeszcze z nimi nie próbowałam nic robić, ale spróbuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak :lol:

Tylko tu się pojawia jedyny problem tego oleju, który mam położony. Najmniejsza puszka to 1 litr i kosztuje prawie 3 stówy - na całe mieszkanie poszły mi takie dwie - to jeszcze w porządku. Ale to jest olej dwuskładnikowy i nie da się go użyć troszkę, a resztę zostawić na zaś :-? Mam natomiast ten specyfik do czyszczenia i konserwacji i jak dobrze pójdzie, to powinien wystarczyć :roll: Muszę spróbować, tylko się zebrać nie mogę, bo takich dupereli, to mam na kopy do zrobienia :roll:

W każdym razie nie wywalę tyle kasy na jakieś dwie plamki :roll: Wolę z nimi pomieszkać do następnego olejowania za parę lat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :roll:

Z drugiej strony nie wiem, jakby się kształtowały ceny innej chemii :roll: Bo u mnie te 2 litry to wszystko, co dałam na podłogę - kupiłam ten płyn do konserwacji - ok. 70 zł/1 litr - na razie zrobiłam pierwszą konserwację w dwóch pokojach (31 m2) i butelka prawie cała. A tylko pierwszą konserwację się robi bez rozcieńczania, więc już widzę, że to starczy na dłuuugo :roll: Inna sprawa, że u mnie tego oleju poszło baaardzo dużo w stosunku do wydajności podanej przez producenta. Możliwe, że to dlatego, że podłoga bardzo stara i od lat mocno zaniedbana, rozeschnięta itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...