Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

Bardzo to jest ładne, lubię takie rzeczy, ale na ścianę w kuchni... hmmm... jak lubisz czyścić fugi.... :roll:

Poza tym to marmur, ja bym w kuchni nie dawała, wprawdzie niektórzy specjaliści twierdzą, że nieprawda, że się plami - ale ja tam na zdrowy chłopski i wsiaki słuczaj marmuru do kuchni bym nie dała... Łazienka, korytarz, kominek jak najbardziej, do kuchni nie :roll:

Mam ten kawałek marmurowego blatu w łazience przy umywalce. Po wytarciu z niego wody plamy są jeszcze jakiś czas - ewidentnie ta woda w niego wsiąka. Po wyschnięciu nie ma śladu, ale to tylko woda ew. z mydłem (które wchodzi w skład środków do pielęgnacji marmuru :wink: ), w kuchni mogą być inne "roztwory" i nie wierzę, że plamy by nie zostawały. Kamień oczywiście jest zaimpregnowany, a i tak chłonie :roll:

 

Wg mnie do kuchni nad blatem, im bardziej gładka powierzchnia, tym łatwiejsza w utrzymaniu czystości - duże gładkie płytki, płyta kamienna polerowana, płyta mdf, szkło - cokolwiek co łatwo przetrzeć szmatą. Taka mozaika to nawet do wytarcia mi się wydaje niekoniecznie po tych fugach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli się można wtrącić to ja też raczej bym odradziła. Mam małe kafelki z 5mm fugą na ścianie w kuchni i cholerstwo (czyt. fuga) zmieniło mi kolor (wyraźnie ściemniało) z kremowego na kakaowy właśnie w okolicach blatu i pieca, niczym to nie puści, a po drugiej stronie przy zlewie właściwie bez zmian pozostały (czyt. jasne). Dobrze że te ściany 4 metry dzieli, bo bym krwawicy dostawała od patrzenia na to jednocześnie. :roll: :roll:

A te rzeczne to mi pasują jak w pysk strzelił na taras w roli ozdobników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wysilam się tam za bardzo przy tych fugach i na pewno na górze dam płyty gładziutkie o rozm. mniej więcej 30x60 i na częsci podłogi w kuchni takie same z minimalną fugą. :-? :-?

A ja dzisiaj leniuchuję dokładnie tak samo jak wczoraj :lol: na obiady serwuję sałatki i kotlety gotowe od wczoraj. Minimum wysiłku - maximum odpoczynku. :wink: Coś z tych dni wolnych mi się należy, więc książka w dłoni i kawa na stoliku i cieplutkie łóżeczko. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga- czy myślisz, że takie cos sprawdziło by się na ścianie w kuchni? Chodzi mi o jasnobeżowe-kanciaste:

http://www.allegro.pl/item326968341_plytki_scienne_kafelki_marmur_i_kamienie_rzeczne.html

 

Kachna! Przepiękne te kamyki! Choć pewnie ich czyszczenie może stanowić pewien problem :-? . Wszystko zależy od tego jak bardzo udzielasz się w kuchni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak bardzo udzielasz się w kuchni :wink:

No nie udzielam się zbyt "namiętnie" :oops: ale chyba macie rację, boję się nie tyle o fugi -ile o "porowatośc" tych kamyczków... Trzeba pomyślec o płytkach. napewno na podłodze będzie biały lub beżowy gres polerowany -duże płytki 60x60cm, meble coś takiego jak poniżej -muszę coś dobrac do tego :roll: ...

http://www.meblenajtaniej.pl/kmini/c35mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...