Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Melduję, że żyję :wink:

Doła mam i nie chce mi się pisać, ale czytam :roll:

Czytam i czytam, i nadziwić się nie mogę :roll: Parę dni nieobecności, a już mi chłopa przypięłyście :lol: :lol: :lol:

Dementuję plotki :wink:

 

Kota nie zaniedbuję, choć jest podpadnięta i to mocno :evil:

Zasikała mi dywan na korytarzu :evil: :evil: :evil: Późno się zorientowałam, bo dywanik z raffii i jakoś nic czuć nie było, widać też nie - prałam go kur.. dwa dni we wannie ze wszystkimi możliwymi płynami i proszkami, zmachałam się jak głupia :evil: Potem sobie obciekał w wannie dwa dni :evil: Jak go już wyjęłam z wanny i powiesiłam na krzesełkach, żeby obsechł do końca, to ta, ta :evil: cholera jedna od razu nasikała znowu, akrobatka jedna :evil: :evil: :evil: Muszę się go pozbyć, kupić co innego :evil: :evil: :evil: Chyba jej po prostu trawą śmierdzi i uznała, że to druga kuweta :evil: :evil: :evil:

A szkoda, bo fajny był :cry: Jak kto nie ma kota, to polecam dywan z rafii na korytarz. Idealnie zbiera cały syf z butów, brudu na nim nie widać i fajnie wygląda :cry: :cry: :cry:

 

To ten dywanik:

http://images28.fotosik.pl/148/405a47f61d8cda89med.jpg

zdjęcie stare, sprzed doprowadzenia podłogi do porządku - lepszego już nie będzie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i nie chcę wiedzieć :evil:

Nawet nie ma cholerstwa jak suszyć, a chałupa się ciągle wietrzy ze smrodu mokrej trawy po praniu :evil: :evil: :evil: A ciężkie to cholerstwo po namoczeniu, jak diabli :evil: Muszę poszukać czego innego i mam problem, bo to co mi się podoba to drogie jak cholera :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry :)))

no plotki to się sieją nieźle ;)

U nas piękna pogoda (Wczoraj było zimno i deszczowo, brrrr) chyba się na przejażdżkę jakąś wybierzemy :)

Póki co niedawno wstaliśy, sniadanko bylo no i się powoli zbieramy, bo znalazl się jakiś znajomy od robienia kuchni - chcieliśmy z nim skonsultować nasze pomysły i wycenić, żeby mieć porównanie.

OK może kotka sobie już zaanaktowała ten dywanik i zawsze tam bedzie wracać..

Co do przedpokoju to ja sie zastanawiałam nad podzieleniem tego, który mam na węższe i obrębienia. On powstał tą samą drogą - kupilam kawal wykladziny na wyprzedaży ( fajna jest do przedpokoju bo ma taki niewłochaty splot, plaski, prawie jak rafia wlaśnie) podzielilam go na dawa kawałki - w jednym nie mieściła się w pokoju, i obrębić kazalam. Jak nas będzie stać po kredytach to kup[ilibyśmy tam wykladzinę na takim miękkim podkladzie, żeby tłumilo skrzypiąca podłogę. Tylko problem, bo wykladziny widziałam najwyżej 5 m szerokie a nam potrzeba 5 i pół- byloby na długość :( chodniki mi się nie podobają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/naprawde-mala-lazienka-140-cm-x-233-cm,t127592-60.htm - tu gadałyśmy o matach z Małgosią :wink: Mata ma szer. ok. 0,5 m (zależnie od producenta) i występuje w różnych długościach. Można ją nacinać, tak żeby ułożyć odpowiednią powierzchnię - musisz policzyć na jakiej powierzchni chcesz ją położyć, tzn. od powierzchni łazienki odejmujesz wannę, kompakt, szafki itd. - wychodzi Ci mniej więcej powierzchnia maty, środek pomieszczenia.

Tu sobie też poczytaj: instrukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ja mam problem bo pies wnosi mi piach. Kurcze masa tego w jego lapach zostaje. Teraz wymyśliłam i po powrocie z dworu zostawiam go w wiatrołapie, żeby się wytrzepał :lol: Kupiłam duży kawał wykładziny wycieraczkowej więc ma gdzie się doprowadzać do porządku. Ale w domu i tak cięgle czuje piach pod stopami. Chyba tak bedzie dopoki nie zrobimy podwórka :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że jak zrobicie podwórko, to pies będzie biegał po chodniczkach? :o :lol: :lol: :lol:

Przy psie to niestety chyba trzeba się nastawić na pewną ilość piachu w domu :-? Piach to nic w porównaniu z zasikanym dywanem :wink: :evil: :cry:

 

Nie mam niestety wiatrołapu, a w korytarzu jest parkiet - już był, to nie zrywałam. Musi coś na nim leżeć, ale ponieważ to środek chałupy w zasadzie, to musi przyzwoicie wyglądać. Mi się nic nie podoba, a jak już coś, to drogie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, taki mi się na przykład podoba z Ikei:

http://www.ikea.com/PIAimages/62684_PE169865_S4.jpg

Rozbiłby mi trochę ten szalenie poważny korytarz - bo na razie to tam wszystko takie "konsekwentne", brrr :lol:

Ale tej wielkości, co potrzebuję, to "jedyne" 700 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...