Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Może to trochę potrwać, bo taksiarze strajkują.

 

Ja im sie nie dziwie, bo w Wa-wie taksowki tansze niz w krolewskim stolecznym

:lol: A na czym mial polegac ich strajk? Wolno jezdzili?

 

A zebrali się o 12stej na cm. Północnym i jechali sobie duuużą (ponoć) kolumną do centrum powolutku :lol:

Z jednej strony trochę racji mają - tych taksówkarzy bez koguta narobiło się ostatnio od groma (mają tylko oznaczenie "przewóz osób"), teoretycznie jeżdżą taniej, ale ja tam nie zauważyłam. Z drugiej strony, te bez koguta jeżdżą również w tych samych korporacjach, co zwykłe taryfy - to niech się burzą u siebie w robocie, a nie całe miasto blokują :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę potrwać, bo taksiarze strajkują.

 

Ja im sie nie dziwie, bo w Wa-wie taksowki tansze niz w krolewskim stolecznym

:lol: A na czym mial polegac ich strajk? Wolno jezdzili?

 

A zebrali się o 12stej na cm. Północnym i jechali sobie duuużą (ponoć) kolumną do centrum powolutku :lol:

Z jednej strony trochę racji mają - tych taksówkarzy bez koguta narobiło się ostatnio od groma (mają tylko oznaczenie "przewóz osób"), teoretycznie jeżdżą taniej, ale ja tam nie zauważyłam. Z drugiej strony, te bez koguta jeżdżą również w tych samych korporacjach, co zwykłe taryfy - to niech się burzą u siebie w robocie, a nie całe miasto blokują :evil:

 

U nas jest odwrotnie - tzw. betony, czyli ci, ktorzy nie sa w korporacji zdzieraja bez litosci. Biora maksymalne stawki, wlaczaja 4 taryfe i zaslaniaja licznik, rejestruja sie np. w Zabierzowie, zeby mogli legalnie na 3 jezdzic po Krakowie itd. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, dotarłam gdzieś tak na dobranockę :lol: W sumie nie było korków, ale musiałam jeszcze chwilę zostać ze sprzątaczkami pogadać :roll: Zanim je zamorduję :x

 

Małgoś, u nas Ci poza korporacjami to tak samo kasują, ale tych jest już całkiem mizernie i mało, bo już się ludzie nauczyli ich unikać. W zasadzie wszystkie dworce, hotele i lotnisko mają podpisane umowy z jedną korporacją, która może stać na terenie - wszystko inne może tylko podjechać na 3 min, więc turystów też nie mają gdzie łapać. W zasadzie ten problem już się skończył - gdzieś tam sobie jeszcze funcjonują, ale ludzie dzwonią do korporacji, ze "słupa" też tylko do korporacyjnych się wsiada :wink: Jest ich zatrzęsienie. Ale właśnie wzięli się niektórzy na sposób i nie rejestrują taryfy, więc nie płacą jakichś tam opłat, nie zdają egzaminów - nie dotyczą ich regulacje taksówkowe, to i mogą taniej jeździć. Tylko mi to "taniej" różnie wychodzi - zależy od ilości wypitego piwa chyba, a kłócić mi się nie chce, więc biorę zazwyczaj zwykłą z korporacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja wracam najlepszym autkiem na świecie :lol:

służbowym :wink:

Ale bałam się, że przez ten strajk zablokują całe miasto i nie dojadę, tym bardziej, że i tak zablokowane ze względu na obchody w Getcie :-?

Taryfą to wracam co najwyżej z sabatu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja wracam najlepszym autkiem na świecie :lol:

służbowym :wink:

Ale bałam się, że przez ten strajk zablokują całe miasto i nie dojadę, tym bardziej, że i tak zablokowane ze względu na obchody w Getcie :-?

Taryfą to wracam co najwyżej z sabatu :wink:

 

A ja nie mam autka i przynajmniej w ciagu dnia moge sie piwka napic :D :D Zwlaszcza po budowie, jak mnie krew zalewa. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja wracam najlepszym autkiem na świecie :lol:

służbowym :wink:

Ale bałam się, że przez ten strajk zablokują całe miasto i nie dojadę, tym bardziej, że i tak zablokowane ze względu na obchody w Getcie :-?

Taryfą to wracam co najwyżej z sabatu :wink:

 

w poniedziałki...

Otóż to :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...