Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Wcale się nie dziwię :evil:

 

Właśnie rano zabrałam się za gruntowniejsze sprzątanie. Nie da się :evil: Ledwo coś wypucuję i doprowadzę do ładu, to zaraz, zanim wyschnie, tam się koctwo melduje :x W efekcie kocie łapcie mam w całej chałupie, a najlepiej je widać oczywiście na tym, co jest świeżo wypucowane :x :evil: :x :evil:

 

KTO CHCE KOTA????!!!! :x :x :x

BO DOJDZIE DO MORDU!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, urządziłam sobie dzisiaj ciąg dalszy szorowania starych gratów (mebli) i popełniania innych porządków, których efektów nie widać, chociaż są.

 

M.in. odszorowałam blat biureczka do stanu "nie lepi się" :lol: Resztę wystarczyło umyć - fachowe czyszczenie by się przydało i naprawa drobnych uszczerbków oraz wymiana forniru na blacie, ale to równie daleka przyszłość jak dorobienie szuflady :roll: Niemniej przeprowadziłam się z toaletką na biureczko - konstrukcja jest b. stabilna, blat spory, aktualnie posiada 4 spore szuflady - powinno się lepiej sprawdzać niż rozdygotany i krzywy niczym Wieża w Pizie stoliczek :lol:

 

Poza tym mam jeszcze jeden stoliczek i mam z nim problem :roll: Stoliczek jest normalnej wysokości stołowej, okrągły fi 71 cm, na trzech giętych nóżkach połączonych na samym dole trójkątną, a po środku, gdzie nóżki najwęższe, okrągłą półeczką. Pod trójkątną półeczką są trzy nóżki w kształcie pączka :lol: Planuję na nim postawić tv (na półeczkach akurat reszta sprzętu by się zmieściła). Konstrukcja b. stabilna, nie rozchwiana, cały dół w stanie dobrym; blat - dramat :( Musiał być mocno czymś zawilgocony, bo fornir złaził w formie całych płatów, ale prawie osobnych drzazg :roll: Zerwałam przy pomocy szpachelki co się dało, wbijając sobie parę drzazg pod paznokieć :x Zlazł prawie cały fornir, ale to nie koniec problemu :roll: Okazało się, że blat jest ze sklejki, która w dwóch miejscach też się rozwarstwiła :( :roll: W związku z tym nie ma mowy o samodzielnej naprawie - a już się przymierzałam do wymiany forniru samej, literaturka zebrana :wink: Nici z samodzielnej naprawy :-?

Ale kasy na renowację teraz nie mam, a z powrotem do piwnicy też go nie chcę wtykać - raczej mu się od tego nie poprawi :roll:

Wymyśliłam, że zamówię na niego szybę. Jedno "ale" - nie lubię szyb na stołach, poza tym teraz wierzch blatu jest paskudny :-? Zwykła szyba odpada, więc opcje są następujące:

1. b. gruba szyba matowa, albo jeszcze lepiej kolorowa;

2. gruba, klejona szyba ornamentowa;

3. materiał filcowy (jak na stoły bilardowe), na to zwykła szyba;

4. materiał filcowy, na to zwykła szyba ornamentowa (ornamentem do dołu oczywiście :wink: ).

 

Dwie pierwsze mogą mi udusić portfel, trzecia najtańsza - ale wyglać to będzie chyba średnio. Osobiście najbardziej mi pasuje opcja 4 - stosunkowo tanio, a może być fajny efekt :roll: Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poloz sobie na ten filc duzo zdjec kota, albo rodzinki, albo lubego, albo wszystko na raz.. przykryj to szyba i bedzie gut :wink:

 

mialam kiedys taki maly kawowy stolik z szyba pod ktora kiedys wkladalo sie szydelkowe serwetki hihi a ze stolik chociaz nie pasujacy do niczego byl calkiem przydatny, to wlozylam pod szybe taka sama tapete ktora mialam wytapetowana jedna sciane, z czasem na scianie przy stoliku dolozylam dwie szyby bez ram w ktorych tez byla ta tapeta.

 

Mozna kupic tez w IKEI albo Empiku jak komus pasuje dwa takie same "plakaty" i jeden walnac na sciane w ramie a drugi siup pod szklo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, zdjęcia rodzinki to będę miała na ścianach - jak rodzinka łaskawie da te zamówione :wink: :lol:

 

Na stoliku będzie stało tv - chce czy nie chce, przynajmniej dopóki się nie dorobię innego mebla (zamykanego), a to może potrwać parę latek :lol: Albo mi się koncepcja zmieni w tym czasie :lol: :lol: :lol:

 

Zwykła szyba ornamentowa nie jest droga (jest porównywalna z białą) - przerabiałam to przy drzwiach, więc już nawet wiem, gdzie się udać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego nie lubię szyb na stołach :-? Zawsze cóś tam nawtykane :lol: :lol: :lol:

I nie kupuję muratora :oops:

 

Ale opcja z kompozycją z suszonych kwiatów do wykorzystania, niekoniecznie pod szybą na stole. Dzięki :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...