Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

A pokaż tą baterię? (może znajdziesz na allegro lub ceneo), bo ja nie mam pojęcia jak wygląda podtynkowa-bidetowa? :o

Ja też nie mam pojęcia :lol: :lol: :lol:

 

To jest zwykła podtynkowa wannowa - tyle że bez wylewki do wanny :lol:

Wyjście prysznicowe idzie do muszli, a na wyjście wannowe pewnie założę słuchawkę prysznicową - jak w bidetcie :lol:

Jakby Ci się mąż bardzo zapierał przed bidetem, to przynajmniej taką bidettę sobie wymuś - tylko daj samą baterię prysznicową podtynkową :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Ustawiłam wirtualnie w głowie :D

W zasadzie będą tylko te antyki. Sofę tylko jakąś gościnną muszę dokupić i mam problem, bo to nie będzie salon tylko salonik - 13 m2. Mała musi być :wink:

Za bardzo się nie mogę teraz rozpisywać, bo mi się dyrektor :-? za plecami kręci :evil:

Jak się czymś zajmie, to więcej szczegółów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucę żadnej wizualizacji saloniku, bo mam to wszystko tylko w głowie poustawiane mniej więcej. W programach nie ma tego typu mebli gotowych. Po prostu jak już meble będą zrobione, to sobie pojeżdżę nimi po pokoju :wink:

W komplecie jest sofka (ok. 140-150 cm długości), dwa fotele i cztery krzesła. Oprócz tego jest stół 130x110. Poza tym dojdzie ta dodatkowa sofa rozkładana - muszę mieć zapasowe miejsce do spania.

Stół na pewno w saloniku, reszta mebli w zależności od stopnia upchnięcia :D Się zobaczy, może wejdą wszystkie (2 krzesła przy stole, sofy i fotele obok). A może się okaże, że wejdą np. sofy, jeden fotel i dwa krzesła przy stole.

Na pewno w sypialni będę potrzebowała 2 krzesła, może krzesło i fotel itd.

Może jedno krzesło, albo fotel na korytarzu - się zobaczy :roll: Będzie tak, że będzie dobrze. Musi być :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto1.m.onet.pl/_m/5d61b8e133ce722e3f88d8131f3291c9,5,19,0.jpg

To jest taki pierwszy rzut tego pokoju. Na wprost drzwi stół, po prawej przy oknie miejsce sofowo-wypoczynkowe. Stół jest w rzeczywistości mniejszy niż na tej wizualizacji. Na tej bordowej ścianie po lewej będzie jakiś regał z książkami - prawdopodobnie zwykłe półki w kolorze mahoń. Zasłony w kolorze ściany vis a vis, czyli też bordowe :wink:

Jak nie zapomnę, to wieczorkiem wrzucę kolorki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymyśliłam takie ustawienie salonu:

http://foto2.m.onet.pl/_m/8fdc613d4339fe086e7659bd58536466,5,19,0.jpg

Ma 37m, ale nie chcę go zbyt zagracac- tylko 2 sofy, stoliczek kawkowy, TV, stół + 4lub 6 krzeseł.

No jest gdzie poszaleć - u mnie na tych 13 metrach musi wejść stół i miejsce wypoczynkowe, w tym zapasowe spanie.

Ja np. nie wiem, czy w saloniku w ogóle będzie tv. Będę miała w kuchni i w sypialni - to po co mi jeszcze tam? Jak się okaże, że potrzebny zawsze zdążę dokupić :wink: Jeśli tak, to będzie zamknięty w jakiejś szafie.

Poza stołem mam masę małych stoliczków - w tym jeden do kompletu ze stołem, więc pewnie zrobię wersję bez centralnego stolika kawowego, za to z małym stoliczkiem z każdej strony. Ale to naprawdę dopiero wyjdzie w praniu, jak wygodniej i jak lepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje, że 2małe stoliczki będą lepsze niż jeden większy na środku -będzie to taka "zawalidroga" :) ja mam taki mały pokoik na poddaszu -ok 13m właśnie -i tam mam "upchac" meble z obecnego pokoju 25m.kw :roll: ... Musi wejśc sofa (rozkładana dla gości -jakby co), biblioteczka, kredens, stolik TV i biurko z kompem, no i własnie jakieś kawkowo-lampeczkowe małe coś -i dam to z boku sofy nie z przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich stolików mniej więcej 50x40x40 mam kilka, mogę dać przy każdym siedzeniu - raz że mniejsza zawalidroga, dwa wygodniej jak się siedzi w fotelu postawić coś obok, niż z przodu.

A w ogóle to ten pokój będzie raczej rzadko używany pewnie. Z dotychczasowego doświadczenia wynika, że raczej imprezy się w kuchni odbywają, a kuchnię mam fajną - prawie 10 m, dobre proporcje. Tam będzie solidny barko-stół lub stoło-barek (w zależności od potrzeby :lol: ), ze dwa hokerki, poduszki na ławie, parapet z szerokim blatem i lodówka blisko :wink: Jak przychodziły 1-2 osoby, to tylko w kuchni się siedziało do tej pory :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...