Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

Dziewczyno :x :x :x

 

Myśl przede wszystkim i nie daj się zastraszyć :evil: :evil: :evil: Bo normalnie, jak się zawinę to pojadę i jeszcze Ci rozum do głowy od tyłu wkopię :evil: :evil: :evil: :wink:

Przestań słuchać tego, co oni Ci wygadują, bo pogadać to ja też se mogę :x

I myśl, jak tylko ochłoniesz nieco :wink: Co jest dla Ciebie najlepsze? Przeczytaj umowę, masz tam jakieś kary umowne? Na spokojnie się zastanów, pogadaj z kimś jeszcze prócz szamana... w ostateczności rezygnacja z umowy + kary umowne mogą być najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji :roll: Choć niekoniecznie :roll: Rozwiązań jest dużo, tylko trzeba się zastanowić na spokojnie i nie dać sobie głupot wmówić :roll:

 

 

Monia, nie mogą sprzedać z wadami zatajając je, bo kupującego można w każdej chwili poinformować :wink: Co należy głąbom dać do zrozumienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Dobrze OK mówisz - tak można próbować z nimi gadać, tylko co jeśli faktycznie się wkurzą i sprzedadzą komuś innemu?

 

Żeby sprzedać, muszą rozwiązać umowę najpierw :wink: Jak? Za porozumieniem stron, czy zerwą? Jak zerwą, to zapłacą kary umowne? :o

 

I jak sprzedać z wadami? Tak łatwo znajdą kupca i mu o tym powiedzą? :o :o :o To będą musieli duużo zejść z ceny :wink: A zatajenie wad ukrytych? Toć Nitubaga ma tu na nich bata jak stąd do Krakowa :roll:

 

Ja bym tylko radziła od tej pory nic na gębę z nimi - wszystko na papierze i z potwierdzeniem odbioru na kopii, bądź przez pocztę. KONIECZNIE

 

W porozumieniu z szamanem spłodzić jakie wezwanie do usunięcia wad na piśmie i jak najszybciej :roll:

 

właśnie tu masz na nich haczyk...

nie mogą sobie teraz ot tak zrobić co chcą, każda umowa jest umową i w świetle prawa jesteś górą. I tego się trzymaj, a nawet daj do zrozumienia, że też możesz im narobić kłopotów.

Najlepszy klient, to ten, co nic sie nie odzywa...

i bierze co dają..

postrasz, że masz w rodzinie dobrego prawnika i wiesz na czym stoisz :wink:

 

Nitubaga, gdybys potrzebowala dobrego prawnika z Wawy, to moge Ci dac namiar. Tani nie sa, ale w tej sytuacji stawka jest wysoka, wiec moze bedzie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coś muszę wymyślić....nie dam się....

 

Olga sorki za zaśmiecanie dzienniczka :oops: ale z jakimś radcą się skontaktuję - tak dla mojej spokojności... :wink:

 

Ależ nie ma za co :wink:

I skontaktuj się z prawnikiem, i rzecznikiem konsumenta, i jeszcze z paroma inż. - oni też się nieźle orientują w zawiłościach prawa i umów budowlanych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, masz rację, ale jeszcze wszystko zależy od tego, co mają w umowie :-? Niestety człowiek obdarzając patałachów zaufaniem często zapomina o swoich interesach i w takich sytuacjach często to wychodzi. Jeśli w umowie nie ma żadnych kar w przypadku odstąpienia od umowy, albo są takie, że im się to opłaci, to różnie może być. Fakt faktem, ze poddawać się nie wolno i trza walczyć o swoje :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w ręce dwa atuty - jeden to ten, ze budynek nie jest gotowy na czas...miał być skończony do końca czerwca, a oddany do końca lipca...drugi to te usterki...

 

są jeszcze pewne niedotrzymania w umowie typu ogrodzenie miało być z klinkieru, a nie jest...no ale za to mam więcej podłogówki i lepsze tynki....

 

więc jest raz w tę raz w tę stronę...

 

Olga - jak się do jutra nie pozbieram - to przyjedź i nakop...

 

Małgoś - jeśli będzie faktycznie ostro - to poprosze o pomoc...

 

bardzo Wam dziękuję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, racja, ale umowy budowlane są dość ściśle ustalone prawem - więc pewne rzeczy muszą się w nich znaleźć, a jeśli ich nie ma to jest sprawa dla sądu :wink: Kary umowne do takich paragrafów należą :wink:

 

Nitubaga, masz jak w banku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...