Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

No i właśnie masz na część "niecelową" wyższe oprocentowanie, niż na część "celową". Prawdę mówiąc niektóre banki dają te 30% "niecelowe" bez podwyższania oprocentowania, więc bez rewelacji :roll:

Sęk w tym, że ja mam 100% niecelowe :lol: :( :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no..

trzy strony prawie mnie nie było :roll:

pięknie :-?

dobrze, że skupiłyście się głównie na dwóch tematach, bo ciężko byłoby nadrobić i zapamiętać resztę 8)

 

o pożyczkach i kredytach się już nie wypowiadam, bo mi się nawet myśleć o nich nie chce...

ale jeszcze by się jeden kredyt porządny przydał....

:lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nioooo...

 

Oprócz tego, iż ciężko myślę, czy już, czy jeszcze poczekać z refinansem, to jeszcze równie ciężko myślę, ile by go wziąć, czy podnieść kwotę, czy nie podnosić :roll: Zdolności to mam jeszcze na drugie tyle, więc tu nie ma problemu :roll: Pytanie, kto to będzie spłacał w razie co :o :o :o

 

No i chcę wziąć roczną karencję od kapitału (a może dwuletnią? :roll: ) - w końcu ciągle coś jeszcze do chałupy brakuje, a najdroższe to te duperele po 5 zeta, które się kupuje w strasznych ilościach :roll:

 

Aaa, i jeszcze mnie przeraża, że znowu jakiego domokrążcę (czyt. rzeczoznawcę) trza będzie do chałupy wpuścić :evil:

 

Brrrr, nie chce mi się nawet myśleć o tym wszystkim... kiedy ja się wreszcie zdecyduję? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że mogę sobie tę ratę b. ładnie obniżyć, dodatkowo liczę na podwyżkę od sierpnia :roll: Poza tym, jak sobie wezmę karencję (a wezmę), to też nie będzie ciężko (przez czas karencji) :roll:

Bueee, nie wiem - no na pewno nie chcę brać na całość zdolności, bo bym się chyba pochlastała spłacając :roll: Tak tylko troszeczkę więcej :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bbym sobie z wami pogadalą (nie o kredytach, brrrrrrrr) ale robota mnie czeka :( Malża wygnalam do garażu pobo pogoda dzisiaj u nas idealna do opalania (drzwi ;)) więc sama tu bezczynnie siedzieć nie będę. Ale mogę zajrzec między zmywaniem naczyń i kolejnym scieraniem kurzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zaglądam...

przyjmuję zakłądy - w ile dni uda mi się wszystko doprowadzić do porządku tak,żebym już nic nie musiala robić ;) ?

a do zrobienia mam jeszcze - posprzątanie wszystkiego (okna z odczyszczaniem ram, kilka części już umyłam, ale trzeba zdjąć z zaawiasów,żeby dostać się pod ramę...) w łazience jeszcze płytki doszorować. Silikon uzupełnić przy umywalkach i w szafce (chyba nam blatow nie zabezpieczyli od strony ściany, boję się że pierwsze porządne mycie ii spuchną...).Drzwi skończyć opalać, zeszlifować, uzupełnić braki i pomalować (futryny tylko od etapu uzupełniania). Trzeba jeszcze meble wnieśćć, wyprać wszystko co się zakurzylo w małym pokoju, przewieźć rzeczy wz drugiego mieszania (tam je spakować) i posprzątać tam przed wyniesieniem się ostatecznym. Jeszcze zawiesić karnisze, uszyć zaslonki i powiesić, odnoowić meble. Uruchomić piekarnik i zmywarkę i sprawdzic czy wszystko w porządku z nimi. Kupić okap i zawiesić (prawie jest wybrany a to by bylo duuuuuuuuuuużo dlużej ;) Na koniec posprzątać w piwnicy, bo tam bylo dużo znoszone i przechowywane więc teraz jest składzik rzeczy wszelakich.

 

uffffff, moliwe że coś zapomnialam napisać, to jak myślicie, kiedy będziemy mogli wyjechać na wakacje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...