Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

http://www.strykowski.net/kawa/Klasyczne_zdjecie_kawy,_kawa_na_zdjeciach_fotki_kawowe_1418_mini.jpg

OK -zazdroszczę Ci tego dużego miasta.. możesz sobie polatac, pomacac, powybierac. ja tylko wirtualnie. Do najbliższego marketu budowlanego mam 100km (Lublin, Rzeszów, Kielce). A już coś bardziej wymyslnego kupic to kraków (180km). Ale zadupie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.strykowski.net/kawa/Klasyczne_zdjecie_kawy,_kawa_na_zdjeciach_fotki_kawowe_1418_mini.jpg

OK -zazdroszczę Ci tego dużego miasta.. możesz sobie polatac, pomacac, powybierac. ja tylko wirtualnie. Do najbliższego marketu budowlanego mam 100km (Lublin, Rzeszów, Kielce). A już coś bardziej wymyslnego kupic to kraków (180km). Ale zadupie :cry:

Dzięki za kaffę :D

A te sklepy wszystkie mnie do szewskiej pasji doprowadzają. One chyba dla bezrobotnych są :evil: Większość czynna 9-17. Poza hipermarketami, ale ile do cholery można chodzić po Leroy???!!! :evil: Nawet jak coś jest czynne do 18, to się muszę zerwać z roboty, bo zanim dojadę, to jest za dziesięć i się już na mnie patrzą jak na największego wroga. A o szewcu, czy innych usługach to mogę w ogóle zapomnieć :evil:

Ile razy było tak, że się urywam godzinkę z roboty, żeby gdzieś zdążyć - korki wtedy oczywiście największe - lecę jak wariatka, łamię po drodze wszystkie przepisy, dojeżdżam, a tam zamknięte - bo sobie pani właśnie wyszła pół godzinki wcześniej, bo klientów nie było :evil: :evil: :evil: A jak już wreszcie zdążę, to muszę wysłuchać, jak to im ciężko, bo klientów mało a hipermarkety im robią taką konkurencję :evil: :evil: :evil:

Ten z uchwytami też do 18 - na starówce - w soboty zamnknięty :evil:

I w żadnym, słownie: żadnym (wliczając media markty i in.), sklepie w Warszawie nie można zobaczyć np. pralki do zabudowy - jakiejkolwiek. Chciałam tylko zobaczyć, czym się ustrojstwo różni od normalnej :evil:

Ja mam od roku ustalony harmonogram latania po sklepach, żeby zobaczyć wszystko, co się da. W zasadzie na takie zwykłe pochodzenie i pooglądanie w poszukiwaniu pomysłów to czasu nie zostaje.

Ja wiem, że to lepsze niż nic, ale czasem się zastanawiam, po co mi te wszystkie sklepy, jak nie ma kiedy po nich chodzić??? Centra handlowe owszem są otwarte do późna. Ale po robocie i godzinnym dojeździe gdziekolwiek robienie tych wszystkich kilometrów po centrach, żeby zaliczyć 2-3 sklepy jest ponad moje siły. A w weekendy korki na dojazdach są kilometrowe. W ten weekend byłam obwąchać te szafki do łazienki - po pół godziny na wjazd i wyjazd, plus pół na szukanie miejsca :evil: Wyobrażasz sobie, co się dzieje przy kasach???!!! Przeleciałam, obejrzałam, wymierzyłam, obejrzałam kolejkę i stwierdziłam, że kupię innym razem, albo mamę poproszę - na emeryturze jest, to może podjechać w tygodniu rano :-?

Uhhh, ale się wygadałam. Ale to tak wygląda - prawie masz na wyciągnięcie ręki. Ale prawie robi wielką różnicę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my też w marketach jesteśmy tylko w ndz. bo mężuś pracuje -a taki wyjazd "do miasta" :) 100km dalej to całodzienna wyprawa. A co z moimi zdjęciami kamienicy kolorystycznie dobranej? :wink:

Pamiętam, pamiętam, ale dzisiaj musiałam inną trasą do roboty pojechać :-?

Jak tylko będę tamtędy przejeżdżać, to cyknę :wink:

 

A nie wiem, czy widziałaś (pewnie tak) stronkę Archipelagu. Tam niektóre projekty można sobie wirtualnie pomalować :D W dowolnych kolorach :D Osobno dachówka, okna, obróbki itd. Poza tym, że daje Ci jakieś pojęcie, to jeszcze świetna zabawa :D

http://www.archipelag.pl

Nie wszystkie to mają - trzeba szukać tych z czynną opcją "kolorowanie"

Pobaw się, zanim zdjątek nie dostaniesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK -dzięki -pobawię się wieczorkiem :wink: Pokaże Ci jakie mam uchwyty przy szafce RTV -powiedz czy pasują do toaletki -bo takie u nas kupię "w każdym kiosku" :) :

Z lampą:

http://foto0.m.onet.pl/_m/25f6690bad4c4006a436ef8b53b6e618,5,19,0.jpg

Bez lampy:

http://foto1.m.onet.pl/_m/c47d734d14c2e4b282a98626c6c2ed9d,5,19,0.jpg

Są z tej serii też pionowe (do szafeczek) takie węższe i z mniejszym zwisem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kachna, powinny pasować, ale wstrzymaj się z tymi uchwytami. Pogadaj z facetem od konserwacji, niech Ci doradzi. Za te pieniądze, co chce za konserwację, to uchwyty powinien sam założyć :D

A jak założy brzydkie? :(

A dom w ciemno odbierasz? :o

Ma Ci doradzić, zaproponować coś w stylu - przecież nie założy byle czego bez Twojej zgody :wink: Przynajmniej tak gadaj z facetem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, ja tez bardzo dawno się nie odzywałam, zagladam do was dość często.

Żeby może nie tak z pustymi rękoma to prosze ciasteczko do południowej kawki.

Ciastko własnej roboty, czestujcie sie

http://img519.imageshack.us/img519/9388/ciacholu3.jpg

Cześć dorsli, dzięki za ciacho :D Co słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kachna 28 widze że przymierzasz się do zakupu zlewozmywaka.

Ponieważ własnie niedawno to przerabiałam, to napiszę ci moje przejścia.

Chciałam bardzo zmywarkę w kuchni (juz dawno chciałam) ale kuchnia mała i miejsca trochę brak.Uparłam sie jednak i postawiłam na swoim.Trzeba było jednak pozbyć się starego zlewozmywaka 80cm i na to miejsce znaleźć mały do szafki 40, większa już sie nie mieściła. No i tu zaczęły sie schody,ponieważ chciałam kamienny nie metalowy.Kamienne w tym wymiarze to niestety bardzo cięzka sprawa.W końcu znalazłam (oczywiście w necie, bo w sklepach nie ma prawie nic,maja tylko katalogi i na zamówienie) Spodobał mi sie zlewozmywak Plados w kolorze sahara bo mam blaty sonsnowe. Zamówiłam w skepie internetowym (najpierw sprawdziłam dostepność) miałam czekać koło 3 dni.Po tygodniu oczekiwania dzwonie do firmy i pytam co jest grane, panienka mi na to że ona przeprasza ale nie ma tego zlewu w takim kolorze i mam wybrać inny kolor.Zdecydowałam sie więc na jakiś beż chyba.Znowu czekałam koło tygodnia i znowu dowiedziałam sie że takiego też nie ma.W końcu po nieudanych rozmowach zrezygnowałam z tego sklepu.Znalazłam inny który też miał te zlewy w ofercie.Oczywiście nauczona juz doświadczeniem najpierw dzwonie i pytam czy wogóle są w takim kolorze,pan twierdzi że są, ale ja uparcie karze mu potwierdzić czy na pewno i kiedy moge go dostać. Pan dzwoni za godzinę i przeprasza strasznie, bo podobno te zlewozmywaki są w katalogu w takich kolorach ale tak naprawdę to w ogóle ich nie produkują w tych kolorach tylko w jakiś 3 podstawowych.W rezultacie szukałam jeszcze w kilku firmach i dowiedziałam się z firma Plados to są jakieś problemy jeśli chodzi o dostępność. W rezultacie mam zlewozmywak Teka. Cała ta sprawa kosztowała mnie 2 miesiące czekania i kupę nerwów.

 

Także moja rada jak już sie zdecydujesz na coś i bedziesz chciała dobierać do koloru zlewu coś to najpierw upewnij się czy ten kolor napewno będzie mozliwy do kupienia.

 

 

Uff ale sie rozpisałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorsli, a powiedz jeszcze, który to sklep internetowy tak dał d... Myślę, o tym pierwszym?? Też jestem na etapie kupowania agd i większość pewnie będzie przez internet. Nie chcę się naciąć na jakiś lewy sklep :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...