Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Na żywo i na zdjęciu to dwie różne sprawy - nigdy nie wyglądają te kolory identycznie.

 

na żywo też będzie się różnił w zależności od tego ile już jest położony, bo słońce niestety robi swoje..

i podkład chyba też :wink:

 

Monia a co to za okazja była??

a kciuki się przydały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, a dasz znać, jak będziesz to cudo do żarełka robiła? Aż mi ślinka pociekła, jak czytałam :lol: :lol: :lol:

A mam jeszcze 35 dni urlopu... :wink:

Olga, spórbuj zrobić na piecu w domu. Nie jest może idealnie takie jak z ogniska, ale też super - tylko trzeba piec ok. godziny na wolnym ogniu. Pycha, naprawdę :D Chcesz przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, a dasz znać, jak będziesz to cudo do żarełka robiła? Aż mi ślinka pociekła, jak czytałam :lol: :lol: :lol:

A mam jeszcze 35 dni urlopu... :wink:

Olga, spórbuj zrobić na piecu w domu. Nie jest może idealnie takie jak z ogniska, ale też super - tylko trzeba piec ok. godziny na wolnym ogniu. Pycha, naprawdę :D Chcesz przepis?

 

Pewnie, że chcę :lol:

Ale jak to dużo roboty, to się chyba wolę wprosić... :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, poczekaj, bo mówiłam, że dzisiaj zmęczona jestem...

Jak będę robić to dam znać :wink: - ale na piecu też spróbuj :lol: :lol: :lol:

 

Spróbuję, ale muszę też sprawdzić taki prawdziwy :wink:

 

Jak bardzo Ci się spieszy ze spróbowaniem, to jutro mogę Ci pocztą priorytetową wysłać. Dojdzie na pojutrze, czyli nie będzie takie nieświeże :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, poczekaj, bo mówiłam, że dzisiaj zmęczona jestem...

Jak będę robić to dam znać :wink: - ale na piecu też spróbuj :lol: :lol: :lol:

 

Spróbuję, ale muszę też sprawdzić taki prawdziwy :wink:

 

Jak bardzo Ci się spieszy ze spróbowaniem, to jutro mogę Ci pocztą priorytetową wysłać. Dojdzie na pojutrze, czyli nie będzie takie nieświeże :lol: :lol:

 

Bez przesady, mogę poczekać :lol: :lol: :lol:

Ale dzięki za propozycję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

ziemniaki (nie wiem ile zjesz, ale my lubimy tego dania dużo, zwłaszcza, że można odgrzać), ale może być np. 3kg

kiełbasa toruńska, podwawelska lub tego typu 3 laski

smaluszek 1/2 kostki

3 marchewki

peczek zielonej pietruchy

3-4 cebule

2 udka z kurczaka

kawałeczek boczusiu

 

===============

ziemniary obrane, kroisz na ćwiartki

kiełbasa, cebulka, marchew w krążki

boczek na plastry

pietrucha posiekana

===============

na dno garnka dajesz smaluszek, boczuś (poukładaj), na to ziemniaki - tak, aby przykryły boczek. Na te ziemniary dajesz soli, wegety, pieprzu. Posypujesz zieleniną, cebulą, marchewką, i kiełbasą (jak chcesz, to możesz dodatkowo dać pokrojone w paski pieczarki), na to udka, na to ziemniary itp, itd, warstwami aż zapchasz gar.

 

Pieczesz pod szczelnym przykryciem na małym ogniu przez godzinę, a później napychasz siebie i kotę :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, jak robię w domu, to piekę w gęsiarce - najlepiej mi się w tym robi te ziemniaki. Musisz mieć dobry garnek. Ja np. moje do codziennego użytku, takie srebrne, nie dam rady do tego użyć, bo zaraz się przypala i jest do doopy. Taka grubo emaliowana gęsiarka jest super, ale może masz inne gary...nie wiem co masz w kuchni. Może rzuć fotę garów, to Ci coś wybiorę :lol: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...