Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

Jak robię w domu, to nie daję, ale możesz dać, co Ci szkodzi. Kapusta na ogniu przy pieczeniu z darniem stanowi funkcję ochronną, żeby ziemia nie wlazła i nie chrzęściła później między zębami :lol: :lol: :lol: A dodatkowo smak daje, na pewno. Przy pieczeniu na ogniu daje się ok.4 dużych liści. No i piecze się ok.45 - 60min., a na piecu na pewno dłużej, ok. godz., ale ja robię na oko, jak spróbuję, że dobre, to wyłączam i już :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Emaliowanych nie mam, bo nie lubię :roll:

Mam stalowe i teflonowe, ale już od dawna mam plana na taką żeliwną brytfankę, patelnię grilową i wielki gar :o

Tyle że to dość droga impreza, więc muszę po kolei.... No i pretekst niezbędny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry :lol:

 

a ja przepis też zakosiłam....a co? :-? tylko Wy macie mieć pysznie.... :wink: ale mam pytanko, czy jak mam nie żeliwną ino szklaną - to tyż bedzie :roll: brzmi smakowicie...co prawda ja nie jestem fanatyczką smalcu i boczusia - ale jak ma być z przepisu to z przepisu....

 

zaraz się zrywam do przedszkola - więc życzę miłego dnia wszystkim co tu zaglądną...

 

 

pa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry :lol:

 

a ja przepis też zakosiłam....a co? :-? tylko Wy macie mieć pysznie.... :wink: ale mam pytanko, czy jak mam nie żeliwną ino szklaną - to tyż bedzie :roll: brzmi smakowicie...co prawda ja nie jestem fanatyczką smalcu i boczusia - ale jak ma być z przepisu to z przepisu....

 

zaraz się zrywam do przedszkola - więc życzę miłego dnia wszystkim co tu zaglądną...

 

 

pa :lol:

 

Nie próbowałam, ale sądzę, że powinno być bez problemu OK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka jest ceglasta. Kolor tynku chyba będzie albo od ciepłego brązu albo coś od pomarańczy - taki jak najbardziej jasny.

To ja się wypowiem, bo własnie w tym tyg. wybierałam tynk akrylowy :) Wybrałam Floryda FL3 z Ceresitu -jest taki beżowo-żółty -ani za żółty, ani za beżowy a napewno nie cytrynowy, bardziej 'ciepły" niż zimny -POLECAM! Acha -z tym, że ja wybrałam odcień dość ciemny -Floryda FL2 jest o ton jaśniejszy -a Floryda FL1 -najjaśniejszy :wink: Acha -ja też mam "ceglaste" dachówki i brązowe "średniojasne" okna :wink: Jak dobrze pójdzie to foty za 2-3tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaglądam tu więcej, tylko się oplułam :lol: :lol: :lol:

tak smakowicie ten przepis wygląda, że pozwolę sobie go wypróbować.

Dzień dobry :lol:

 

taka dziwna kolejność, bo ślina ciekła i nie mogłam się powstrzymać :wink:

 

Nie pluj, tylko nożyk w ręce i działaj :lol: :lol:

Bardzo jestem ciekawa jak Wam zasmakuje to danie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...