Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

dzieńdoberek

 

na rynku kredytów już za niedługo sytuacja powinna się ustabilizować

mój bankier twierdzi że wszystkie ograniczenia i wyższe koszty to kwestia przejściowa. więc jak ktoś nie musi to lepiej na tych zasadach nie brać kredytu albo jeszcze lepiej wziać - korzystając z sprzyjającego kursu waluty a potem renegocjować marżę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Cześć :D

A właśnie, że jestem :p

 

Dzięki za śniadanko - jak znalazł, mniam :lol: :lol: :lol:

 

Kasiu, póki co to wyżerek nie podaję, bo zezwolenia z sanepidu jeszcze brak :wink: :p

 

Aniu, Maluszku, Wiolasz dzięki za kciukasy, siem przydadzom :wink: Jak kogoś pominęłam w podziękowaniach, to sorki i też dziękuję :)

 

MałaMi, przeca jak już się wszyscy pobudują, to gdzieś muszą się odstresować, nie? :wink:

 

Efilo, ja też liczę, że z kredytami się niedługo unormuje. Obstawiam gdzieś tak od stycznia :roll:

 

LP, też zagłosowałam i śledzę postępy :lol: Troszku Ci zazdroszczę tego, że już masz co robić :oops: :oops: :oops: Ja na razie tylko koncepcyjnie i to też nie do końca - w końcu wszystko będzie i tak zależeć od lokalu jaki znajdę :roll:

 

Bea :D Mamo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu!!!!!

Olga -jesteś mi potrzebna -bo mam pytanie -w zasadzie jest dość głupie :oops: ... otóż chodzi o piekarnik do zabudowy (masz takowy). Ja myślę o Electroluxie EOB68000X.

W opisie ma napis "piekarnik do zabudowy w słupku". Jak wiadomo powszechnie -u mnie nie ma możliwości takowej -więc piekarnik ma być "tradycyjnie" pod płytą gazową. Jednak przy tym piekarniku jest taki rysunek techniczny, wynika z niego, że za piekarnikiem musi być 20cm2 nauciekające ciepłe powietrze:

http://images44.fotosik.pl/21/99ce69f2a311c3cd.jpeg

Zadałam pytanie sprzedawcy czy można montować pod płytą -odpowiedział, że owszem -tak. Tylko co wtedy z tym powietrzem ciepłym na które musi być jakaś "szpara"? trzeba robić dziurę w blacie przy płycie? jak to jest u Ciebie (w ogóle u Was?). Chcę mieć taki piekarnik -ale nie wiem czy się da :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żadnej szpary nie ma, ale ponieważ mam piekarnik w rogu, to za nim jest miejsca w piz..u :wink: Zresztą mój ma wentylację jakoś bokami chyba

:roll: Nie zauważyłam takich obostrzeń w instrukcji :roll:

Najlepiej zadaj to pytanie sprzedawcy, skoro twierdzi, że można pod blatem :roll:

Z rysunku faktycznie wynika, że powinna być szparka ok. 3-4 cm szeroka. W ostateczności może kratkę można w blacie zamontować, ale szczerze wątpię, czy rzeczywiście jest taka potrzeba :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonsultuj to ze sprzedawcą i wykonawcą mebli.

Jak się boisz o meble, to można zrobić w blacie taką kratkę wywietrznikową (pod lodówkami się takie montuje). Można spróbować zrobić to jakoś pionowo lub pod kątem, żeby za dużo syfu tam nie wpadało :roll:

 

Jeśli płyta będzie bezpośrednio nad piekarnikiem, to jeszcze sprawdź instrukcję mocowania płyty :roll:

Właśnie sobie uświadomiłam, że w mojej płycie na tylnym rancie są jakieś otworki, chyba wentylacyjne :roll: Musiałabym odpalić piekarnik i sprawdzić, czy przypadkiem ciepłe powietrze tamtędy nie leci :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z zupełni innej beczki :wink:

Desa robi aukcję wyprzedażową starych mebli, pomyślałam, że parę osób lubiących antyki tu zagląda, więc zamieszczam linka: Katalog.

Ceny wywoławcze są bardzo ciekawe, a w Desie zazwyczaj są meble już po renowacji, w dobrym stanie. Może komuś się przyda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia :)

Na razie wiadomo tylko, że nie ma co iść do banku :roll:

Ale jest parę lokali, które mnie interesują, a które dopiero się szykują do wynajmu (sprawy w sądzie itd.). Mam nadzieję, że mi się to zgra w czasie za jakieś 2-3 m-ce i będzie jak znalazł :wink:

 

Póki nie mam lokalu, to nie bardzo mogę robić cokolwiek i z lekka mnie to wqrza :x Ale cóż... jestem ogólnie znana ze swojej cierpliwości :lol: :lol: :lol: :lol:

 

A link - tak se właśnie pomyślałam. To wprawdzie aukcje, ale podają ceny, po których nie poszło w saloni :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eklektyczne, Kochanie, eklektyczne :lol: :wink:

:oops: umknęło mi....

Ale łóżek nie mają -a to jest teraz w kręgu moich zainteresowań. Łóżko dębowe -160x200cm, wysokść "pleców" max 110cm (skos :roll: ..), najlepiej jakaś secesja... (coby do toaletki pasowało :wink: ). Tylko kasy nie mam :-? -ale inspiracji szukać warto -bo może zlecę stolarzowi. Dęba już mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, łóżka są rzadko, bo w zasadzie stare łóżka nie odpowiadają "dzisiejszym" parametrom :wink: Zazwyczaj mają poniżej 2m długości i są pojedyńcze ("małżeńskie" były zestawiane). Nie pasują do materacy itd.

 

A inspiracji poszukaj na allegro w antykach, tam bywają :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia :)

Na razie wiadomo tylko, że nie ma co iść do banku :roll:

Ale jest parę lokali, które mnie interesują, a które dopiero się szykują do wynajmu (sprawy w sądzie itd.). Mam nadzieję, że mi się to zgra w czasie za jakieś 2-3 m-ce i będzie jak znalazł :wink:

 

Póki nie mam lokalu, to nie bardzo mogę robić cokolwiek i z lekka mnie to wqrza :x Ale cóż... jestem ogólnie znana ze swojej cierpliwości :lol: :lol: :lol: :lol:

 

A link - tak se właśnie pomyślałam. To wprawdzie aukcje, ale podają ceny, po których nie poszło w saloni :wink: :)

 

No dobra, to trzymam dalej :wink: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...