Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

No siur, że chodzę :lol:

I będę chodzić, póki się da :wink: Wymówienia na piśmie nie dostałam, usłyszałam, że mam tyle czasu, ile potrzebuję na znalezienie nowej roboty :wink: Zresztą mam wrażenie, że się prezes chce wycofać rakiem ze swojej decyzji :lol: Tyle, że ja ze swojej się już nie wycofam na pewno :lol: :lol: :lol:

 

Ale tak mnie teraz wqrza ta robota, że coś okropnego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, to krzesło elektryczne i jeszcze obrotowe do tego to niezla rzecz ;0 Można komuś wmawiać że to przyjemność sama.... :/

Olga, to szukaj, szukaj, bo my powoli o wypadzie do Wwy myślimy. Lista do Ikei robi sie coraz dłuższa...

kachna, takie dwa łóżka można chyba zestawić i połączyć tak,żeby pasował jeden materac. Tylko właśnie te niestandardowe długości - będziesz miała np 2m szerokie i 2,10 długie. Co prawda jak pytałam w jysku kupując materac to sie okazało że robią wielkości na zamówienie więc się okazuje że to nic niemożliwego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onna, nie do końca tak z tymi łóżkami - one są tak skonstruowane, że jeden materac na dwóch się nie położyć. Trzeba szukać jakiejś podróbki raczej - ale to z kolei dość droga zabawa :roll: Albo właśnie pooglądać, jak one wyglądały i znaleźć coś zbliżonego :roll:

A jak się wybierzecie w końcu, to i tak na kawce możemy się spotkać :wink: Wprawdzie jeszcze nie w mojej knajpce, ale u mnie, lub gdzieś na mieście :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tam na sprzecie AGD nie za bardzo znam, ale z tego co wiem to w opisach piekarnikow, gdy jest napisane - do zabudowy slupkowej - to znaczy ze piekarnik jest niezalezna czescia i plyta grzewcza powinna miec swoja regulacje. Takiego piekarnika nie musisz konkretnie stawiac na wysokosci, mozesz go wbudowac pod blat np ale w innej czesci kuchni niz jest plyta.

 

I teraz na moj chlopski rozum :wink: jezeli mialam zintegrowany piekarnik z plyta... nie jako calosc, tylko piekarnik byl osobno do zabudowy a plyta osobno do wbudowania w blat... a zintegrowany dlatego ze plyte sterowalo sie na piekarniku, czyli piekarnik byl pod blatem gdzie byla plyta i nie bylo tam zadnego wywietrznika czy czegos tam podobnego, to znaczy ze Twoje rozwiazanie tez tego nie potrzebuje.

 

O odstepy sie nie martw, bo piekarniki do wbudowania maja juz ten odstep zachowany....

 

Wiem ze nikt nie bedzie wiedzial, bo ekonomicznie patrzac jest to rozwiazanie nonsens :wink: tz kupowanie niezaleznego piekarnika z niezalezna plyta grzewcza jak sprzety beda staly i tak kolo siebie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak sie uprze zeby wbudowac pod blat-plyte to nawierci sobie pare dziurek za plyta w blacie... albo wstawi malutka krateczke wentylacyjna w blacie i bedzie git

Zadna kuchenka, nawet wolno stojaca nie przylega do samej sciany.... ja mam taka teraz i na koncu plyty mam blende w ktorej jest krateczka wentylacyjna..... a w tych meblach w ktorych mialam zabudowana kuchenke nie bylo tylniej scianki, ale tez nie bylo zadnej innej wentylacji :roll:

 

Lepiej niech kachna zobaczy jak sa montowane podblatowe piekarniki z plyta na blacie... tz czy jest jakas roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piekarnik z niezależnym sterowaniem od płyty, zabudowany pod blatem i nie ma problemu. Faktem jest, że stoi w rogu, więc z tyłu ma miejsca w cholerę, ale wentylacji górą nie ma żadnej :roll:

Wygląda na to, że ten Kasi ma inaczej i faktycznie powinien mieć górą wentylację. Z drugiej strony, tak jak piszesz - i tak nie dochodzi do końca, i żadna szafka pod blatem też nie dochodzi :roll: Więc za szafkami jest również miejsce na wentylację :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poczyniłam następujące kroki:

1. odpaliłam swój piekarnik :lol:

2. sięgnęłam do swojej instrukcji montażu :wink:

 

Ad. 1.

Wentylacja jest przodem, dołem wieje ciepłe (ale nie gorące) powietrze. Górą, przez otworki w płycie, nic nie wieje :wink:

 

Ad. 2.

Rysunek do zabudowy w słupku jest prawie identyczny z tym Kasi (z wycięciem z góry) , ale obok jest rysunek do zabudowy pod blatem i tam już żadnego wycięcia nie ma :wink:

Wnioskuję, jak w poprzednim poście - pod blatem żadna szafka nie dochodzi do samej ściany, więc za szafkami i dołem jest miejsce na wentylację. W łupku jest inaczej, bo zazwyczaj ścianki boczne słupka dochodzą do samej ściany, więc wentylacja może być tylko dołem i górą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhu... to prawda, ale jezeli u Ciebie jest wentylacja przodem to i gornej nie potrzeba. Ale u kasi nie ma tej wentylacji... czyli musi isc gora, bo pomimo ze nie bedzie stalo przy samej scianie to gdzies to cieple powietrze musi sie ulotnic zeby sie nie skraplalo po szafkach jak bedzie miala blat ze sciana zlicowany i zasylikonowany... a wiadomo ze cieple powietrze idzie do gory.

 

Teraz sie zastanowilam ze w tej mojej poprzedniej wbudowanej pod blat kuchence tz piekarniku tez mogla byc wentylacja z przodu tylko nie zwrocilam na nia uwagi :lol:

 

malgos ale masz tak jak u Olgi wentylacje przodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciac dziure by mozna w k-g, o ile te pare cm wystarczy i nie idzie w tym miejscu jakis profil. :-? No chyba, ze piekarnik bedzie pod plyta, ale wtedy bede sie musiala ciagle schylac, a to glupie jest szczegolnie, ze z mikrofalowki dosc czesto korzystam a kregoslup to u mnie w nienajlepszym stanie. :-?

 

Mohag, nie wiem, bo sie dopiero do piekarnika przymierzam, ale taki jak chcialam ma miec 10 cm z tylu. :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag, u mnie mimo wentylacji przodem, jest w instrukcji, że jeśli w słupku, to dziura u góry musi być. W sumie to logiczne, bo wentylacja to też wlot powietrza :wink: I chyba o to chodzi, musi którędyś uciekać ciepłe powietrze, ale musi też którędyś wlatywać zimne :roll: W zabudowie podblatowej leci dołem i bokami, a w słupku bokami na pewno nie, na dole też się nie robi kratki w cokole (jak przy lodówkach). Więc musi być napływ powietrza górą :roll:

W sytuacji Kasi wszystko zależy od tego, czy faktycznie przestrzeń z tyłu jest potrzebna do wlotu zimnego, czy wylotu ciepłego powietrza :roll: Ja mam nawet w instrukcji narysowany obieg powietrza dookoła piekarnika (w zależności od modelu wylot ciepłego jest na górze lub na dole, ale zawsze z przodu). W instrukcji tego elektroluxa nie ma takiej informacji, a przynajmniej ja nie znalazłam :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak i w slupku to jest sprawa calkiem jasna ze gore potrzeba otworzyc... ale tu jest pytanie co trzeba zrobic zeby wstawic taka kuchenke pod blat ? tz bez wywietrznika na cieple powietrze, bo zimne to sobie spod szafek bedzie bral.

No chyba ze ta kuchenka ma tez wywietrznik z przodu a my o tym nie wiemy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety! ależ ja Wam jestem wdzięczna za tę dyskusję piekarnikową!!!!! :)

mohaq -bardzo cenne uwagi! tylko, że ja płytę i piekarnik chcę dwóch różnych firm -czyli kupowanie np piekarnika ze sterowaniem płyty nie wchodzi w grę...

U mnie jest na tyle m-sca żeby odsunąć piekarnik od tylnej ściany, sęk w tym, że ciąg szafek będzie z obu stron zamknięty scianami -czyli to powietrze (zebrane nawet za wszystkimi szafkami) nie bedzie miało którędy "uciec" :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety! ależ ja Wam jestem wdzięczna za tę dyskusję piekarnikową!!!!! :)

mohaq -bardzo cenne uwagi! tylko, że ja płytę i piekarnik chcę dwóch różnych firm -czyli kupowanie np piekarnika ze sterowaniem płyty nie wchodzi w grę...

U mnie jest na tyle m-sca żeby odsunąć piekarnik od tylnej ściany, sęk w tym, że ciąg szafek będzie z obu stron zamknięty scianami -czyli to powietrze (zebrane nawet za wszystkimi szafkami) nie bedzie miało którędy "uciec" :roll: ...

Pytanie, czy faktycznie z tyłu jest wylot ciepłego powietrza, czy tylko wlot zimnego :roll: Tego się musisz dowiedzieć, bo to z instrukcji wcale nie wynika niestety :-?

Jeśli tylko wlot zimnego, to powietrze sobie da radę pod szafkami, przez cokół - przecież nie jest szczelny. Gorzej, jeśli jest wylot ciepłego, ono dołem raczej nie pójdzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...