Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

ja wszystko co robię to wg przepisików b.łatwych , dla wszystkich do wykonania :D

 

w zeszła niedzielę robiłam gołąbki w sosie pomidorowym a poniewąz nie umiem ich robic poszłam na łatwiznę i zrobiłam gołabki troche inaczej , z kapuchą pokrojona, w srodku

 

jak chcecie to rzucę przepisikiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Aka, ja Cię nie straszę - jak masz już kredyt przyznany, to może zrób tam jakąś roz... w oddziale i niech wypłacają natychmiast :evil: Najlepiej na piśmie, z delikatną sugestią, że działają na Twoją szkodę i obciążysz ich ewentualnymi kosztami. W każdym razie koniecznie na piśmie!

Kumpel z pracy czekał 3 m-ce w INGu, co chwila chcieli jakieś nowe świstki. Też miał nóż na gardle, bo umowa przedstwępna się kończyła, a on bez kasy. Jak się wk..ł, poszedł do Pekao SA i dostał w tydzień na konto :o

 

Dżempel, Ty się nie przejmuj, ja gotuję tylko jak mam ochotę - to na pewno nie jest codziennie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wszystko co robię to wg przepisików b.łatwych , dla wszystkich do wykonania :D

 

w zeszła niedzielę robiłam gołąbki w sosie pomidorowym a poniewąz nie umiem ich robic poszłam na łatwiznę i zrobiłam gołabki troche inaczej , z kapuchą pokrojona, w srodku

 

jak chcecie to rzucę przepisikiem :wink:

 

Ja tą technologią robię ruskie pierogi, które uwielbiam, ale mam za mało cierpliwości do klejenia. To zawijam farsz w naleśniki i zapiekam ze skwarkami z wędzonki :wink: Pycha :p

A gołąbki kupuję gotowe w sprawdzonej garmażerii :wink: Tylko sosik robię sama :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wszystko co robię to wg przepisików b.łatwych , dla wszystkich do wykonania :D

 

w zeszła niedzielę robiłam gołąbki w sosie pomidorowym a poniewąz nie umiem ich robic poszłam na łatwiznę i zrobiłam gołabki troche inaczej , z kapuchą pokrojona, w srodku

 

jak chcecie to rzucę przepisikiem :wink:

dawaj dawaj :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżempel-już się robi :D

 

Gołąbki trochę inaczej

 

1 kg białej kapusty

50 dag mięsa mielonego

1/2 szklanki kaszy mannej

1 1/2 szklanki ryżu

4 jajka

przecier pomidorowy

pieprz

sól

Wegeta

 

Kapustę drobno posiekać, przełożyć do dużego naczynia, dodać mielone mięso, kaszę mannę, surowy ryż, jajka i przyprawy. Wszystko dobrze wymieszać i wyrobić. Formować owalne "gołąbki". Piec na rozgrzanym oleju, aż "gołąbki" nabiorą złotego koloru. Do rondla wlać około 2 litry wody, dodać przecier pomidorowy rozmieszany w wodzie. Wszystko zagotować. Do gotującego się sosu włożyć "gołąbki" i dusić około 45 minut. Gotowe gołąbki wyjąć z rondla. Gdy sosu zostanie zbyt mało należy dodać wodę. Sos zagęścić 4 łyżkami mąki rozmieszanej z niewielką ilością wody. Zagotować i doprawić do smaku. "Gołąbki" podawać z ziemniakami polane sosem. Z podanych składników wychodzi około 20 "gołąbków

 

smacznego!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka, pisemko nie zaszkodzi - jak uważasz, możesz napisać w grzeczniutkim tonie, bez straszenia :wink: Oni mają swoje wew. regulaminy i wytyczne, ile czasu mają na rozpatrzenie wniosku. Wątpię żeby to był miesiąc albo więcej. A jak dostaną oficjalne pisemko (weż potwierdzenie na kopii), to może odgrzebią ze stosu i zajmą się akurat tym, kto krzyczy. Co im tam? :roll: :wink:

 

Aha. I jeszcze proponuję wrzucić kostkę rosołową do wody na sos do gołąbków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżempel-już się robi :D

 

Gołąbki trochę inaczej

 

1 kg białej kapusty

50 dag mięsa mielonego

1/2 szklanki kaszy mannej

1 1/2 szklanki ryżu

4 jajka

przecier pomidorowy

pieprz

sól

Wegeta

 

Kapustę drobno posiekać, przełożyć do dużego naczynia, dodać mielone mięso, kaszę mannę, surowy ryż, jajka i przyprawy. Wszystko dobrze wymieszać i wyrobić. Formować owalne "gołąbki". Piec na rozgrzanym oleju, aż "gołąbki" nabiorą złotego koloru. Do rondla wlać około 2 litry wody, dodać przecier pomidorowy rozmieszany w wodzie. Wszystko zagotować. Do gotującego się sosu włożyć "gołąbki" i dusić około 45 minut. Gotowe gołąbki wyjąć z rondla. Gdy sosu zostanie zbyt mało należy dodać wodę. Sos zagęścić 4 łyżkami mąki rozmieszanej z niewielką ilością wody. Zagotować i doprawić do smaku. "Gołąbki" podawać z ziemniakami polane sosem. Z podanych składników wychodzi około 20 "gołąbków

 

smacznego!!!!! :D

kurnia tak się napisałaś ,że koniecznie wypróbuje i pochwale się wynikami :lol: oby były dodatnie :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...