Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

Funkie dostałam już ukorzenione, od Moni :roll:

Właśnie próbuję dojść, która jest która, bo mam zamiar mieć ich więcej :roll: ... duuużo więcej :wink:

 

I one przez to, że ukorzenione wsadzone, to ruszyły chyba szybciej niż te, które zimowały :roll: Też jeszcze mają czas :wink:

 

Poza tym, u mnie jest jednak centrum - tu jest zawsze cieplej 2-3 st. (w chłodnych porach roku), niż np. u mnie w robocie, pod Piasecznem. Budynek jest podpiwniczony, a to rośnie pod samym budynkiem - wszystko ma znaczenie :roll:

Za to moje sasanki strajkują i od tygodnia się nie zmieniają :x :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Poczekaj, aż się wykuruje całkiem i opieprz :lol: :lol: :lol:

 

Czekaj cierpliwie, ta potrójna funkia (na dzis. foto) też się zaczęła kilka dni temu, a jeszcze w zeszłym tygodniu myślałam, że jej umarły te kiełki jeszcze przed wkopaniem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maylandziu, paprocie powinny już zacząć wyłazić - moje młode sadzonki też wyszły (właśnie dzisiaj były na etapie zaczątków). Osobiście jestem zwolenniczką wiosennych nasadzeń, bo rośliny zdążają się do zimy mocniej zakorzenić, co zwiększa szansę na przyjęcie i przetrwanie zimy. Hosty dopiero zaczynają wychodzić - na razie z ubiegłorocznych i starszych wyszły zaledwie 4, a powinno wyjść ok.15, więc może i u Ciebie jeszcze śpią :wink: Spróbuj podlać miejsca, gdzie powinny się pokazać - może to przyspieszy pobudkę :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprocie dobrze przesadzić właśnie teraz :wink: Weźmie kazdy kto lubi zieleń w ogrodzie - np. ja :wink: :D :lol: :lol: :lol: :lol: Zapytaj też Kasię Nitubagę :wink: Ja mam już dwie i zamierzam mieć więcej, ale Kasia może zechce, bo paprocie pięknie wyglądają w ogrodzie (zwłaszcza w okolicy rhododendronów :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprocie dobrze przesadzić właśnie teraz :wink: Weźmie kazdy kto lubi zieleń w ogrodzie - np. ja :wink: :D :lol: :lol: :lol: :lol: Zapytaj też Kasię Nitubagę :wink: Ja mam już dwie i zamierzam mieć więcej, ale Kasia może zechce, bo paprocie pięknie wyglądają w ogrodzie (zwłaszcza w okolicy rhododendronów :wink:

 

Na razie, to mogę góra 1-2 wykopać, bo nie chcę też całkiem ogołocić ogródka :roll: Ale stopniowo... :roll: Ja akurat za paprociami nie tenteges... :wink:

 

A tak serio to są efektowne i niekłopotliwe, no oczywiście jak się juz ukorzenią

wtedy właśnie zaczynają być kłopotliwe :x :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię, bo się rozrasta jak głupie, zostawia paskudne suche, ciągnące się i chrupiące badyle (do suchych liści nic nie mam, a te 'faworki' paprociowe mnie wkurzają) i zawsze się o nie potykam w lesie (póki nie rosną, oczywiście). A w starym domu w jednym kącie rosło takie wielkie stare paprociowisko i po prostu jako dziecko trochę się go bałam :o :wink: :lol: :lol: :lol:

 

 

Sorki, że tak od czapki odpowiadam, ale net mi dziś chodzi w kratkę: odpowiedź - restet - przeczytać - odpowiedź - restet :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kasztanowca ktoś chce? :o :lol: :lol: :lol:

http://lh3.ggpht.com/_tcq6CDR4oow/SedhT8MkYGI/AAAAAAAAA8g/XjyLKSB4UIg/s800/16042009%28003%29.jpg

 

Siewkami klona to mogę hurtowo handlować :roll: :lol: :lol: :lol:

 

Co do hosty, "blue... ?" to właśnie po raz enty przeglądam 'identyfikację' na FO i jak nic wychodzi mi, że to "blue angel" :o ... muszę dokupić ogródka :o :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...