Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

dzień dobry :)

 

 

ja nad hostami tez się zastanawiam... ona miewają ladne listki, kwiaty jakoś mniej mi leżą :roll:

 

Monia pytanko małe mam

 

 

był przymrozek i nie wiem czy te brązowe plamki to wynik mrozu czy mamy jakiegoś grzybka czy inne coś :roll:

 

http://lh4.ggpht.com/_83tmosUe46o/Se3x6P7ib2I/AAAAAAAAArA/kN791NdduFs/s640/IMG_0014.JPG

 

jest tego tylko kilka listków, ale nie chce czegoś przegapić :)

Możliwe, że ją lekko zmroziło :-?

Zastanawia mnie jednak, że ma niewielkie listki w porównaniu do mojej :roll: U mnie są ok. dwukrotnie większe. Podlewasz ją dobrze? Wysypałaś korę dookoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Moniu, a te małe listki to nie jest kwestia tego, że nie była przycięta? :roll:

też możliwe - roślina musi się jednocześnie wysilać na nowe ukorzenienie i jednocześnie dużą ilość liści :roll:

To musi być wina małych listków, bo ona jednak miała dużo lepsze warunki przesadzania, niż ta Twoja :roll: Od razu do ziemi, z większą bryłą (jednak co chłop, to chłop :wink: ), tylko przycięta nie była :roll: A Twoja, to i ja ją delikatnie ciachłam, i widziałam, że jeszcze nieźle poprawiłaś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniu, a te małe listki to nie jest kwestia tego, że nie była przycięta? :roll:

też możliwe - roślina musi się jednocześnie wysilać na nowe ukorzenienie i jednocześnie dużą ilość liści :roll:

To musi być wina małych listków, bo ona jednak miała dużo lepsze warunki przesadzania, niż ta Twoja :roll: Od razu do ziemi, z większą bryłą (jednak co chłop, to chłop :wink: ), tylko przycięta nie była :roll: A Twoja, to i ja ją delikatnie ciachłam, i widziałam, że jeszcze nieźle poprawiłaś :roll:

:oops: wiem, ale też z doswiadczenia na innych kwiatach widzę, że nie powinno jej to zaszkodzić :wink: Moja ma też inny plus - posadziłam ją pod jabłonią, a więc w cieniu, gdzie woda dłuzej utrzymuje wilgoć przy korzeniach i jest tu zaciszniej, bo dookoła całej jabłoni posadziłam jeszcze inne odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniu, a te małe listki to nie jest kwestia tego, że nie była przycięta? :roll:

też możliwe - roślina musi się jednocześnie wysilać na nowe ukorzenienie i jednocześnie dużą ilość liści :roll:

To musi być wina małych listków, bo ona jednak miała dużo lepsze warunki przesadzania, niż ta Twoja :roll: Od razu do ziemi, z większą bryłą (jednak co chłop, to chłop :wink: ), tylko przycięta nie była :roll: A Twoja, to i ja ją delikatnie ciachłam, i widziałam, że jeszcze nieźle poprawiłaś :roll:

:oops: wiem, ale też z doswiadczenia na innych kwiatach widzę, że nie powinno jej to zaszkodzić :wink: Moja ma też inny plus - posadziłam ją pod jabłonią, a więc w cieniu, gdzie woda dłuzej utrzymuje wilgoć przy korzeniach i jest tu zaciszniej, bo dookoła całej jabłoni posadziłam jeszcze inne odmiany.

Ej, to nie był wyrzut, tylko nie ten emotek :lol:

Sama bym ją mocniej chlastnęła, tylko jako niedoświadczony ogrodnik bojałam się trochę :wink:

Akurat wody w ziemi to u Nitu pod dostatkiem :wink: Na zdjęciach może tak nie widać, ale wygwizdów to też nie jest, tylko słońca może ona tyle nigdy nie miała :roll: A przymrozek zrobił swoje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, jak Monia napisała. Teraz to ona ma się ukorzenić przede wszystkim dobrze przed zimą. Jak będzie jednocześnie puszczać listki, to kupa energii jej w te listki pójdzie i ukorzeni się słabiej :roll: Przyjdzie zima i co? :o

 

Poza tym, ona w tym roku może i tak nie zakwinąć, a jak ją przytniesz, to pobudzisz do kwitnięcia ładniej w przyszłym roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...