Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

.... dzień dobry :)

 

 

 

jestem :)

 

foty widziałam....

 

podziwiam zacięcie.....

 

 

bardzo mi się podoba nowa twarz ogrodka :)

 

już rycze za hortensją :)

 

ale już wiem, że cza ciachnąć :(

 

z grubsza tyle :)

 

stokrotkę zostawiam :)

 

http://images6.fotosik.pl/202/11c1d3bb777910f9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga -no w szoku "ogrodniczym" jestem :o Skoro na takim małym poletku tak szalejesz, to może na moich 10 arach byś się wykazała? :wink: przydał by mi się ktoś tak "zawzięty" ogrodniczo :D a z tymi "dąbkami", to masz tak, jak ja z kwiatkiem, który kupiłam do salonu -strasznie mi się spodobał i w zasadzie nie wnikałam jakie ma mieć warunki -to taki:

Alocasia:

http://www.pacificbulbsociety.org/pbswiki/files/Alocasia/Alocasia_amazonica_JAY.jpg

i co? i okazało się, że jest "bardzo wymagający, dla wprawionych ogrodników", i ma mnóstweo trudnych wymagań:

Stanowisko: półcieniste, wilgotne i ciepłe; zbyt ostre słońce powoduje żółknięcie liści, uprawiana w cieniu bardzo słabo rośnie. Wymaga dużej wilgotności powietrza, trudno jej zapewnić najkorzystniejszą temp. i wilgotność powietrza. Najlepiej czuje się w łazience i jasnej kuchni,źle rośnie na parapecie; dobrze jej przy oknie balkonowym, latem może być w ogrodzie w miejscu ocienionym i osłoniętym od wiatru, najlepiej nad wodą. Gdy brązowieją liście- ma "zimne stopy". Najlepiej rośnie w temp. 23-28 st .C, zimą minimalna temp. 18-20 st.C. Temp. nie powinna nigdy spaść poniżej 16-18 st.C. Objawy przechłodzenia widoczne są dopiero po 2-3 tygodniach, wtedy na liściach pojawiają się plamy i liście zaczynają zamierać.

Podlewanie: ziemia w doniczce powinna być stale wilgotna, ale nie zalana. Zimą ograniczamy podlewanie, ale nie dopuszczamy do przeschnięcia ziemi, ( woda powinna być miękka i letnia)

Roślina wymagawysokiej wilgotności powietrza, zwłaszcza gdy grzeją kaloryfery. Liście często spryskujemy,a doniczkę ustawiamy na kamykach polewanych wodą.

 

czyli wniosek taki, ze niedługo mi w tym nasłonecznionym salonie i przy oknie -padnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga -no w szoku "ogrodniczym" jestem :o Skoro na takim małym poletku tak szalejesz, to może na moich 10 arach byś się wykazała? :wink: przydał by mi się ktoś tak "zawzięty" ogrodniczo :D a z tymi "dąbkami", to masz tak, jak ja z kwiatkiem, który kupiłam do salonu -strasznie mi się spodobał i w zasadzie nie wnikałam jakie ma mieć warunki...

Kasiu, nie całkiem mam tak jak Ty, bo ja zawsze wnikam, co kupuję - alokazji bym w życiu nie kupiła, bo roślinki lubię bezproblemowe, a tę akurat znam cholerę :wink: A dębiki kupiłam, bo stało na nich jak wół, że słońce/półcień :-? Teraz w necie czytam, że w zasadzie pełne słońce tylko :roll: Zobaczymy :roll: Na razie wczoraj rozwinęły kolejne pączusie :lol:

 

Alokazję daj do kuchni, albo do łazienki - będzie miała wilgotno i mniej światła :roll:

 

Nituś, nie ma co płakać nad hortensją - tylko jej dobrze zrobisz, sama się przekonasz :wink:

Czytałam u Moni, że się zastanawiasz nad kasztanowcem - NIE RÓB TEGO :x Miałam kasztana w ogrodzie, to jest horror :evil: Ładnie wygląda przez miesiąc, jak kwitnie, a poza tym daje koszmarny, piwniczny, wilgotny cień, śmieci jak cholera liściami - wygrabianie kasztanów też mało przyjemne :wink: Nie warto się pakować, zwłaszcza w takim ogrodzie, jak Twój - i tak od północy, nie za dużym... Pochodź sobie w maju na spacery po Warszawie, jak lubisz - kwitnie ich od groma - nie funduj sobie takiej nieprzyjemności w ogródku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...