Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Kurczę -dzisiaj taki drętwy dzionek a ja mam kupę roboty- praniowo-sprzątaniowo-gotowaniowej, a mężulek musiał iśc do pracy przy sobocie :-? -odrabiają wigilię,a niedawno odrabiali 2.11. Oni tam mają jakieś chore te wolne dni -ma wolne a potem musi w sobotę iśc do roboty -bez sensu. U Ciebie też takie kombinacje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie :D Ale nasi handlowcy teraz robią 24/7 do 15-go, a i ja w tygodniu mam urwanie głowy. Potem od świąt do połowy lutego laba :wink:

Cały tydzień świąteczny mamy wolny - bo i tak nie ma sensu przychodzić do roboty. A praca jak jest, to się ją robi, jak nie ma, to nie ma co odpracowywać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No domyślam się że branża import-eksport to ma żniwa w okresie przedświątecznym :) Dostaniesz taką premię, że kredycik migiem spłacisz :wink:

Chciałabym, ale przez ten remont to tak się w tym roku op..łam, że czarno to widzę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U moich rodziców zawsze była choinka i minimum jeden kot -zainteresowanie przez pierwsze dwa dni -efektem zawsze jakaś puknięta banieczka. A jedna kicia zawsze zżerała ciastka, które ja co roku piekłam :evil: Jak chcesz sprawic kotu przyjemnośc -to kup dużą choinkę :)

:lol: No właśnie :lol:

Chyba jednak odpuszczę choinkę w tym roku 8) Jeszcze by mi małpa zaczęła przy wigilii ludzkim głosem gadać, a nie wiem, czy chcę tego słuchać :wink:

W tym roku wigilia jeszcze u mamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zawsze jest u mamy -a nwet dwóch (teściowa). i powiem Ci szczerze, że z roku na rok chyba coraz mniej lubię święta :oops: Chdodzi o to, że musimy "obskoczyc" dwie wigilie. Pierwsza jest u moich rodziców (z bratem i siostrą i ich rodzinami) -już o 16ej, a potem pędem -około 18:30 do teściowej, gdzie dojeżdża też brat męża z rodziną. Teściowa ma zawsze nadąsaną minę, że dlaczego tak późno, że zawsze musi czekac, że ona na końcu itd :-? Z kolei moim rodzicom przykro, że co roku się tak szybko zwijamy... Trudno to pogodzic i zawsze po wigilii mam jakiś niesmak -że tu za długo tu za krótko itp. Chciałabym zacząc sama organizowac Wigilię -ale to nie przejdzie -nasze rodziny są zbyt "rodzinne" i nigdy by nam nie wybaczyli gdybyśmy nie byli tu lub tam. teściowa to by chyba zawału dostała -bo ona świętami żyje cały rok -planuując co jak i komu :roll: A z kolei nie wyobrażam sobie sama gotowania na ponad 20 osób :o No więc pozostaje jeszcze kilka lat taka mgracja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w życiu nie dałabym się wpakować w układ z dwoma wigiliami :evil: Teraz co roku wigilia u mamy, ale od przyszłego roku chyba zacznę robić sama ze względu na ojca :roll: On co roku do swojej rodziniki zasuwa i trochę mi głupio, ale do mamy nie przyjdzie, choćby go koniami ciungli :wink:

Więc zacznę robić sama - do mnie to przyjdzie. Może za parę lat i brat się zdecyduje na robienie wigili i będzie na zmianę :wink: Na razie się odgraża, że nie ma mowy, bo on z kolei z teściową nie za dobrze, a musiałby ją zaprosić, jakby robił u siebie.

Rodzinna architektura :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wigilii nigdy nie lubiłam. Teraz się nią przejmuję głównie ze względu na bratanice. W końcu nie można im odbierać tego całego ceremoniału :wink: A tak normalnie, to u nas wigilia jest dość luzacka. Jak to kiedyś powiedział mój brat: "sałatka w łapie, nóżki na stole" :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...