Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zamieszkać na poddaszu


Bea7777

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witanko.

Jakoś tak ostatnio czasu na forumowanie brak. Poza tym, ze względu na to, że nie wyjechaliśmy nigdzie na majowy weekend zakupiliśmy sobie z mężem prezent

 

http://lh6.ggpht.com/_zOZJuMUYNzg/S6yhpMsBiVI/AAAAAAAABDs/grFG92RJVMQ/s800/LH201_1.JPG

 

i teraz każdą możliwą chwilkę spędzamy na powietrzu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wdazitaj Bea

Od dłuższego czasu śledzę Twój wątek poddaszowy z racji tego, że u mnie będzie podobnie. Właśnie robi się zbrojenie pod fundamenty klatki schodowej na aż trzcie piętro. Potem ścianka kolankowa 110cm i reszta w dach dwuspadowy.

Mam pytanie o Twój kominek, wyczytałam, że masz bez żadnych udziwnień typu płaszcz wodny czy dpg. Jak z rozchodzeniem się ciepłego powietrza, czy jak rozpalisz w kominku to masz ciepło tylko w salonie, czy też w innych pomieszczeniach przy otwartych drzwiach?

Ja mam zaprojektowany kominek w środkowej części mieszkania, jak u Ciebie wchodzi się z klatki do dużego salonu (tu jest kominek) a z niego do trzech pokoi, łazienki i półotwartej kuchni (za kominkiem). Początkowo nastawiona byłam na kominek z płaszcem wodnym, ale teraz sobie myślę czy jest sens, bo nie wiem czy będzie mi się chciało codziennie palić, żeby było ciepło, a przy powierzchni mieszkania ok 90 m2 może nie ma sensu tego robić i zwykły kominek podgrzeje nas w zimne dni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Madziutku ;)

Już odpowiadam. Tak, kominek jest bez płaszcza wodnego. Mamy CO a kominek jest elementem dekoracyjnym, który w chłodniejsze wieczory, kiedy nie chce nam się palić w piecu ;) dogrzewa mieszkanko. Ciepło rozchodzi się kratkami do salonu (przód) , w stronę sypialni oraz łazienki (tył) i do kuchni w stronę wejścia (bok). Jak rozpalę w kominku to ciepło mam w całej otwartej części mieszkania, czyli w salonie, jadalni, kuchni, przedpokoju i w wejściu. Jeśli otworzę drzwi do pokoi i łazienki to bardzo szybko napływa do nich ciepełko.

Co do palenia codziennie w kominku - mi by się nie chciało ;) Rozpalamy tylko zimą w straszne mrozy lub po sezonie grzewczym jeśli jest chłodna noc. Ostatnio paliłam w kominku chyba 3 razy w kwietniu. Z doświadczenia wiem, że gdybym zimą (ostatnia była sroga) miała palić samym kominkiem to byłby problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag , sama zieleń okazała się dość smutna jak dla mnie. Zimą była ok, kiedy za oknem biało ale teraz wszystko kwitnie a u nas sama zieleń... Te zdjęcia , które wczoraj wrzuciłam są stare (czyściłam kompa ;) ) i na obecna chwilę mam już troszkę pomarańczowych akcentów. Ogólnie to podoba mi się do tych naszych beżo - brązów zielony połączony z pomarańczą i z żółcią, czyli zdjęcia kwiatków będą idealne.

 

aasienkaaa dzieki za miłe słowa. Zdjęcia kwiatków będą wisieć obok kominka a nie nad ;) , dokładnie na tej ścianie, zamiast tego zielonego bobka ;) po prawej:

 

http://imgcash2.imageshack.us/img137/6624/obraz023mp.jpg

Powinny fajnie grać z tym oświetleniem w salonie:

 

http://imgcash5.imageshack.us/img109/9895/obraz004k.jpg

 

Co do płytek, to mają wymiar 50x50, mężuś położył je z malutką fugą chyba 2mm.

 

Jak widać na fotkach, do tej pory nie dorobiliśmy się ławy :) Po prostu nie wiemy jaką kupić. Ja już sobie nawet coś upatrzyłam ale nie jestem pewna...

Edytowane przez Bea7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...