Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do dziennika Emila i Eli


emil_d

Recommended Posts

Witam, wpadłem na Twój dziennik dzięki ..... avatarwi , dzięki Barcelonie :)

 

Ostro zasuwacie z budową, będę od czasu do czasu zaglądał.

 

ściany masz zrobione z PTH25 tak było w projekcie czy zmienialiście szerokość murów? , rury kanalizacyjne w stanie "0" robiła ta sama firma co resztę prac czy inna?

 

Miał być Ytong 40cm - zmieniłem na klinkier 25 + styro 15, jakoś nie mam zaufania do ścian jednowarstwowych.

 

Rurki robili hydraulicy - inna ekipa niż murarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mojemu koledze za robociznę z kanalizacją w stanie "0" hydraulik wziął 1100 zł, wydawało mi się, że to dużo ale jednak widocznie takie są ceny :-?

 

To zależy - u mnie to już cała instalacja kanalizacyjna ponieważ to jest dom parterowy. W dodatku niepotrzebnie narobiłem odpływów (4 zbędne na kratki kanalizacyjne, z których zrezygnuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Baaardzo fajnie!!!!

Szybka budowa, super rozwiązania! GRATULUJĘ!!!

My też będziemy mieli PC, ale z sondą pionową, ogrzewanie podłogowe - w fundamencie grzewczym!

 

Trzymam kciuki za dalszy ciąg budowy! :wink:

 

 

Na razie przerwa "techniczna" - skończyła się kasa :) W najbliższym czasie będą wylewki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

No nareszcie znalazłam kogoś kto ma ogrzewanie ścienne!!. :D My tez będziemy mieli tylko ścienne i podłogowe tam gdzie kafle. Żadnych kaloryferów. Twój domek bardzo ciekawy. Co do płytek wzięłabym drugą wersję. Tyle pomieszczeń ,więc taka kombinacja może być ciekawa. Będę czekać na zdjęcia wnętrz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...
Witam i gratuluję budowy, jestem zachwycona elewacją Waszego domku-właśnie czegoś takiego szukałam dla swojego Codziennego, po prostu cuuuudo :p , napiszcie coś więcej o kolorze elewacji i okien, a dachówka jaki ma kolor?pozdrawiam

 

Nie pamiętam koloru - mogę sprawdzić, bo mam jeszcze wiaderko (więc jak nie zapomnę spisać to dam znać :) ). Okna złoty dąb (Brugmann), dachówka RuppCeramika Sirus 13 (kolor ceglasty), płytki klinkierowe - Przysucha (najbliższe kolorystycznie z Siriusem).

 

Cieszę się, że Ci się podoba elewacja - kolor świetny, pomysł też, niestety wykonanie marne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego piszesz, że wykonanie marne :roll: , wygląda super :D , a że w trakcie roboty były jakieś niejasności to nieważne-liczy się efekt końcowy :lol:

 

Ładnie na zdjęciach - z bliska jest znacznie gorzej. Dodatkowo jest bardzo nierówno. Ściany na dwóch metrach mają fale na 2 cm. Płytki poprzyklejane są krzywo. Ale może się przyzwyczaję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam!

 

Znalazłam Twój Dziennik budowy, zainteresował mnie, bo bardzo interesuje mnie ten projekt, napisz proszę czy kuchnia jest według Ciebie ustawna, ma nieco nietypowy kształt, stąd moje pytanie.

I jak oceniasz korytarz prowadzący do pokoi, na planie wydaje się byc dosyc wąski, jak jest w rzeczywistości, czy nie sprawia wrażneia wąskiej "kiszki"?

 

A w ogóle , to zazdroszczę tego etapu budowy.

Pozdrawiam.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Znalazłam Twój Dziennik budowy, zainteresował mnie, bo bardzo interesuje mnie ten projekt, napisz proszę czy kuchnia jest według Ciebie ustawna, ma nieco nietypowy kształt, stąd moje pytanie.

I jak oceniasz korytarz prowadzący do pokoi, na planie wydaje się byc dosyc wąski, jak jest w rzeczywistości, czy nie sprawia wrażneia wąskiej "kiszki"?

 

A w ogóle , to zazdroszczę tego etapu budowy.

Pozdrawiam.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Znalazłam Twój Dziennik budowy, zainteresował mnie, bo bardzo interesuje mnie ten projekt, napisz proszę czy kuchnia jest według Ciebie ustawna, ma nieco nietypowy kształt, stąd moje pytanie.

I jak oceniasz korytarz prowadzący do pokoi, na planie wydaje się byc dosyc wąski, jak jest w rzeczywistości, czy nie sprawia wrażneia wąskiej "kiszki"?

 

A w ogóle , to zazdroszczę tego etapu budowy.

Pozdrawiam.,

 

Odnośnie kuchni - musiałem poprzestawiać drzwi, inaczej nie da się w niej umieścić szafek. Generalnie kuchnia nie jest zbyt ustawna, ale:

1. Jest duża (18,5 m2)

2. Ma bezpośrednie wyjście na taras

3. Przy kuchni znajduje się spiżarka

 

Jeśli chodzi o korytarz to jest dość szeroki (1,4 m) i długi (17 m). Ma to swoje wady i zalety. Do zalet można zaliczyć fakt, iż w części prywatnej powinno być dość cicho nawet gdy będziemy imprezować w salonie. Wada - 24 m2 powierzchni użytkowej w korytarzu.

 

Generalnie - znalazłem na muratorze projekt o lepszym układzie, niestety nie pamiętam nazwy. Jednakże, dom prezentuje się bardzo ładnie i chyba będzie dość wygodny.

To co zmieniłem masz na obrazku i w opisie na początku mojego bloga budowlanego. Uważam, że zrobiłem dobrze - dzięki temu mam:

1. Składzik i miejsce na saunę (dom ma mało miejsca na tzw. przydasie)

2. Większą łazienkę (wyprostowanie ścian pozwoliło mi wstawić wannę)

3. Większą spiżarkę - będzie dużo żarcia

4. Większy wiatrołap - zmieści się szafa wnękowa

 

Jakby co to zapraszam do korespondencji - jeśli mieszkasz niedaleko zapraszam na wizję lokalną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, pomęczę Cie trochę moimi wątpliwościami, cały czas szukam projektu, ale ciągle wracamy do Garcji, choc mam nadal wiele wątpliwości.

 

Gdzie umieściłeś drzwi w kuchni?Nie wiem czy dobrze patrzę, ale nie widzę zmian na tym projekcie z poprawkami?

 

Jakie są rzeczywiste wymiary kuchni?

Czy zmieści się w niej spokojnie stół?

Czy nie za mało jest okien w salonie, czyli czy nie jest za ciemno?

 

Ja chcę w ogóle zlikwidowac garaż i poszerzyc wiatrołap i gabinet i przy wejściu zrobic garderobę na kurtki i buty.

To takie moje marzenia, a zobaczymy jak to życie zweryfikuje.

 

Mieszkam na podkarpaciu, więc chyba nici z wizji lokalnej, choc propozycja kusząca, dzięki za chęc pomocy.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...