Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do dziennika Emila i Eli


emil_d

Recommended Posts

Gdzie umieściłeś drzwi w kuchni?Nie wiem czy dobrze patrzę, ale nie widzę zmian na tym projekcie z poprawkami?

 

Drzwi przeniosłem na wysokość drzwi od wiatrołapu, natomiast drzwi do spiżarki przesunąłem maksymalnie do ściany (tej od garderoby) - dzięki temu udało mi sie ustawić szafki w kuchni.

Wg mnie miejsca jest dość aby wstawić stół i 6 krzeseł. Powierzchnia kuchni to 18,5 m2 wymiary mniej więcej 5 x 4 m minus wcięcie.

 

 

 

Czy nie za mało jest okien w salonie, czyli czy nie jest za ciemno?

 

Ja mam dom usytuowany w osi północ - południe - i salon mam doświetlony - są w nim 3 okna + światło z kuchni. Niestety salon ma tylko jedną ścianę na której można powiesić telewizor.

 

Ja chcę w ogóle zlikwidowac garaż i poszerzyc wiatrołap i gabinet i przy wejściu zrobic garderobę na kurtki i buty.

 

Będzie to wymagało sporo prac - garaż jest o jakieś 50 cm niżej usytuowany. Nie wiem też czy dom nie straci ładnej bryły. Chyba lepiej poszukaj innego projektu :)

 

 

Mieszkam na podkarpaciu, więc chyba nici z wizji lokalnej, choc propozycja kusząca, dzięki za chęc pomocy.

 

 

W każdym razie zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, wreszcie ktoś ma interesujące wnętrza. Przejrzałam dziesiątki dzienników i nic ciekawego nie widziałam a u Państwa można pogratulować wyboru projektowania wnętrz przez projektanta od razu widać, że wszystko jest jak ma być. Mam prośbę proszę o wklejenie zdjęć korytarza jak Państwo go skończą bo moim problemem jest wąski i długi korytarz i szukam inspiracji na jego wykończenie aby nie przytłaczał tak bardzo i czytałam wiele, że paski są dobrym rozwiązaniem jednak tylko u Państwa je spotkałam i bardzo mi się to podobają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wreszcie ktoś ma interesujące wnętrza. Przejrzałam dziesiątki dzienników i nic ciekawego nie widziałam a u Państwa można pogratulować wyboru projektowania wnętrz przez projektanta od razu widać, że wszystko jest jak ma być. Mam prośbę proszę o wklejenie zdjęć korytarza jak Państwo go skończą bo moim problemem jest wąski i długi korytarz i szukam inspiracji na jego wykończenie aby nie przytłaczał tak bardzo i czytałam wiele, że paski są dobrym rozwiązaniem jednak tylko u Państwa je spotkałam i bardzo mi się to podobają.

 

Jeszcze chwila - brakuje już tylko luster, węża świelnego i listew przypodłogowych. Właśnie się wprowadziliśmy :) więc niedługo będę mógł powiedzieć jak się mieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam,

 

Widzę, że wiele się zmieniło od czasu mojej wizyty w celu obejrzenia tynków pana Antoniego :) Gratuluję efektu i życzę Państwu miłego mieszkania w nowym domku:)

 

Pozdrawiam,

Ula

 

Witam,

 

Postaram się załączyć nowe zdjęcia jak tylko będę miał chwilę czasu. Mieszka się dobrze - tynki nie odpadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam, dotarłam tu przez wątek o łazienkach - pomysł na pomaranmczową łazienkę bardzo mi sie podoba i chcałabym zobaczyć ją w pełnej okazałosci :D

 

Podoba mi sie również projekt domu i jestem ciekawa wrażeń z zamieszkania. Ja róneiż zastanawiam sie nad budową parterowego domu.

W Gracji podoba mi się to że salon jest otwarty i wyjscie z salonu i kuchni na taras.

 

czekam na nowe wpisy w dzienniku!

pozdrawiam

st_ella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 months później...

Witam serdecznie!

Też jesteśmy zainteresowani projektem Gracja... Jedyne czego się obawiamy to kuchnia - czy bez wprowadzania zmian stół z 6 krzesłami nie zagraca powierzchni i jest jak wokół niego przechodzić? Zastanawiamy się jak wyglądałaby Gracja już umeblowana - czy mógłby Pan zamieścić jakieś zdjęcia już wykończonych wnętrz? (Najbardziej interesuje nas oczywiście kuchnia i salon...) Bylibyśmy bardzo wdzięczni :)

Pozdrawiam serdecznie!!

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Emil nie odpisał :wink:

 

Ja też buduję Grację, ale ze zmianami.....

Myślę że stół z 4 krzesłami spokojnie się zmieści to i 6 krzeseł też wejdzie...

Gratuluję wyboru... to jest naprawdę duży dom z dużą przestrzenią. Chociaż sypialnie niekoniecznie olbrzymie, ale całe życie toczy się w salonie i kuchni.

 

 

Życzę powodzenia Arnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich zawiedzionych tym, że nie odpisałem - problem w tym, że ustawiłem sobie automatyczne powiadamianie o nowych postach w moich wątkach - niestety działa to jak kierunkowskaz w samochodzie (czasami powiadomienia przychodzą czasami nie).

Odnośnie pytań - w kuchni spokojnie mieści się stół z 4 krzesłami - mam stół o wymiarach 120 cm x 75 cm i 4 krzesła i spokojnie da się użytkować kuchnię. Oczywiście załączę zdjęcia (obiecuję, że dzisiaj zrobię) :)

To co mogę doradzić to zmiana umiejscowienia wiatrołapu i pokoju - strasznie cierpimy z powodu braku połączenia wiatrołapu z garażem (po pierwsze z garażu dość mocno wieje, po drugie błocko się niesie po całym korytarzu).

 

Co do wygody użytkowania to muszę przyznać, że sypialnie są za małe - mam dwójkę dzieciaków i jak rozstawią zabawki to nie da się wejść do pokoju. Mało skuteczny także jest schowek w pobliżu kuchni - nie nadaje się do przechowywania przetworów (jest za ciepło) a jedynie do tzw. suchej karmy.

 

Jakby co to proszę o kontakt - będę zaglądał częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Emil

Cieszę się, że zajrzałeś.

Ja porobiłam sporo zmian. Wydłużyłam salon i kuchnię o zadaszenie tarasu, powiększyłam spiżarnie i przeniosłam WC do łazienki (wydzielone miejsce na WC), łazienkę zamieniłam miejscami z pokojem, tak, żeby za kotłownią była łazienka i WC, Tam gdzie miało być WC dla gości to jest powiększona spiżarnia i za spiżarnią jest dodatkowa garderoba.

Salon obecnie ma 48m2, a kuchnia prawie 20m2, spiżarnia jakieś 4-5m2, takie samo jest pomieszczenie gospodarcze- garderoba (wejście od strony przedpokoju)

Pokoje nie są wielkie, to fakt, ale my całe życie spędzamy w salonie i w kuchni....

Nie robiłam zadaszonego tarasu, bo jak jest ładnie to na tarasie siedzieć będziemy, a jak leje i dmucha, to w salonie....

Z tym wiatrołapem to masz racje...

Jeden z naszych znajomych też nam mówił, żeby przenieść wiatrołap koło garażu... ale ja nie posłuchałam...

Jest też trochę za mały.... Rozebrać buty i powiesić kurtkę na wieszaku....

 

Jak Wam się sprawuje i użytkuje kuchnię od południa, lub od tyłu?

Kilkoro z rodziny mówiło nam, żeby przenieść od frontu kuchnię do części salonu, a z kuchni i połowy salonu zrobić jeden duży salon....

Ja jednak zostawiłam salon tak jak w projekcie (tylko wydłużyłam go o taras) i kuchnia też w tym samym miejscu, ale wyprostowana i wydłużona o taras.

 

Jestem ciekawa zdjęć i adaptacji.

Proszę o nie.

Może jeszcze zdążę coś wprowadzić innego... , chociaż już mamy tynki...

Pozdrawiam Arnika :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wprowadziłaś sporo zmian. Ja w zasadzie zmodyfikowałem tylko część sypialnianą i łazienkę. Teraz trochę mi brakuje drugiej łazienki.

Jeśli chodzi o kuchnię od południa to jest ekstra - niestety potrzebny jest do tego osłona tarasu - latem gdy słońce jest wysoko jest przyjemny cień, zimą gdy potrzebne doświetlenie, w kuchni jest jasno i przytulnie. Nie widzę problemu z umiejscowieniem kuchni od tyłu - ma to nawet sporo zalet - latem jemy śniadanie na tarasie, jest całkiem fajnie jak się robi grilla bądź imprezę w ogrodzie :) Generalnie, uważam, że jest to jedna z lepszych decyzji odnośnie domu (jeśli przychodzą goście to i tak dzwonią do bramy).

 

 

Ja powiększyłem wiatrołap (kosztem gabinetu) więc jest OK.

 

KSztałt kuchni jest nietypowy, więc jest ona mało ustawna - ale ma za to swój klimat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest plan mojego domu

 

http://img96.imageshack.us/img96/9462/skanuj0030.jpg

 

Ze zmian to wydłużyłam garaż o dwa metry, bo nie zmieściły by się dwa samochody.

 

Widoz z salonu na kuchnie - tu będzie stał stół.

 

http://img682.imageshack.us/img682/3818/dsc05743.jpg

 

Widok na kąt kuchni w którym ustawimy meble

 

http://img687.imageshack.us/img687/6402/dsc05746.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zamieszczenie zdjęć kuchni! Rzeczywiście miejsca jest sporo, na projekcie nie bardzo to widać...

 

Mam jeszcze jedno pytanie - jak wygląda strych w 'Gracji' (czy w ogóle jest..?)

Jeżeli jest, to - czy da się stanąć na nim prosto czy nie ma aż tyle miejsca? (tzn jaka jest mniej więcej wysokość w najwyższym punkcie) ..i którędy ew. się tam wychodzi wg projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zamieszczenie zdjęć kuchni! Rzeczywiście miejsca jest sporo, na projekcie nie bardzo to widać...

 

Mam jeszcze jedno pytanie - jak wygląda strych w 'Gracji' (czy w ogóle jest..?)

Jeżeli jest, to - czy da się stanąć na nim prosto czy nie ma aż tyle miejsca? (tzn jaka jest mniej więcej wysokość w najwyższym punkcie) ..i którędy ew. się tam wychodzi wg projektu?

 

Strych jest niewysoki - w najwyższym punkcie około 2m. Niestety nie ma zbytnio miejsca na 'graciarnię'. Jeśli budujesz zgodnie z projektem (strop drewniany) to bezcelowe jest montowanie jakichkolwiek platform na strychu (ocieplenie 18 cm to za mało - ja na górze mam 28 cm - czyli 10 cm ponad belki). Musisz też pamiętać o rozsunięciu belek w jednym miejscu tak aby można było zamontować właz. Ja swój właz zamontowałem w garażu (nie wiem gdzie jest właz wg projektu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...