Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do Podrzutka


Gość

Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tęsknię bardzo za Wami, za pisaniem.... Ale mam nadzieję, że będzie jeszcze o czym pisać i będziecie mieć nas aż dosyć. Psica podziękowała za komplementy :)

Pozdrawiam Was bardzo, bardzo ciepło. Ostatnio przeogromnie lubię słowa "CIEPŁO", "CIEPŁY..." z wielu powodów.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny układ na mniejszym metrażu (projekt indywidualny) i uważam, że jest optymalnie. Góra identyko, moje zmiany to wydzielenie pomiędzy łazienką a pokojem garderoby i połączenie pokoi po lewej w jeden ( ale wszystkie instalacje poprowadzone tak, żeby można było w razie czego rozdzielić,tak jak jest w projekcie. Natomiast układ dołu - odbicie lustrzane + nieco inaczej ścianki przy wejściu. Dziennik mam ogrodowy, ale jakbyś miała jakieś pytania to pisz :)

Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziewczyny :)

Gosiek, wiem, że domek jest przemyślany i bez udziwnień, ale faktem jest, że po podłogach już nie jest taki mały, bo ma prawie 130m kw. A nas jest troje na co dzień i czworo z doskoku, więc powierzchni aż nadto. Dlatego Aga - pytanie do Ciebie - jaką powierzchnię całkowitą ma Wasz domek? Bo mnie by właśnie coś takiego się podobało, taki Ciepły tylko troszkę mniejszy. Wysłałam Ciepłego do naszego Murarza, żeby mniej więcej określił koszt postawienia takiego domku, będzie przynajmniej wiadomo z grubsza ile mam ukraść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój małż zawsze powtarza, że w domu troszkę większym jest znacznie wygodniej (to nie mieszkanie, gdzie każde 2 metry to wielka przestrzeń), a metrów nie jest o tyle więcej by kruszyć kopie ;) też chciałam mały - taki do 120 max ale mnie przekonał. A kasy też nie mamy, mieliśmy ze sprzedaży działki i to pozwalało zacząć :cool: ale żadnych kredytów. A jest nas dwójka + od czasu do czasu Babcia + czasem dziecię studiujące. A mamy po podłodze 140m tyle, że aż 3 łazienki i bardzo boleję, że jedna jeszcze nie podłączona (ta najmniejsza) ... może kiedyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
Czy klient musi spłacać kredyt od razu?To zależy od baku i umowy kredytowej, jaką klient ma z tym bankiem. Pamiętam, ze my braliśmy w transzach, zaczęliśmy spłacać po wypalcie ostatniej i to chyba w kolejnym miesiącu, przez jakiś czas nie płaciliśmy tez odsetek, bo taka była umowa... więc najlepiej niech może klient sobie to z bankiem ustali, chyba ze to sposób klienta na obniżenie ceny, czyli przerzucenie tych kosztów na Was? :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kredytach na budowę jest chyba troszkę inaczej. My też zaczęliśmy spłacać po wypłaceniu ostatniej transzy. Oni chyba będą mieli wypłaconą całość, więc tu może być zasadnicza różnica. Ale pomału się dogadujemy. Podobno już pytali o to doradcę finansowego i "jakoś może da się to załatwić z bankiem" - jak usłyszałam. Ale to dopiero na moje jasne stanowisko, że ja nie przejmę ich kredytu na czas kiedy jeszcze będę mieszkać, bo pierwsze słyszę, żeby ktoś tak robił.

Ale to prawda, wszystko zależy od baku (wiem, że to literówka, ale bardzo znamienna :D). Mój jest ciągle pusty.... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...