Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do Podrzutka


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jagna nawet czytać nie mogę, że ty płaczesz ... bo mi od razu te Twoje oczęta przed moimi sie pojawiają ....

 

"nie rycz Mała nie rycz" jak śpiewał jakiś tam bard ....

 

Co do tego pojemnika na gaz itd czyli propozycji alternatywnej pobratymca Męża Twego to jeśli Ci to w czymkolwiek pomoże (i przestaniesz buczeć) to Ci powiem, że ja bym się na to na pewno nie zapisał.

Kocioł może jest dość kosztowny ale potem eksploatacja już raczej nie ... a na pewno w ogródku nie rośnie Ci BANIA....

 

J

Jacek, bania to by mi nie rosła, bo zbiornik byłby w ziemi... :( A eksploatacja, to już nawet nie wiadomo jakie byłyby koszty, bo jak się okazuje nikt tego nie potrafi przewidzieć....o ile to prawda... :( Ale dzięki, za pocieszenie. A "Rycz mała rycz" to VOX...Buuuuu!!!! :cry: :cry:

 

A "Nie rycz mała nie rycz" to Franek Kimono vel Piiotr Fronczewski. King Bruce Lee Karate Mistrz :lol:

 

No i wreszcie od tych kotłów, gazu, kominków, kosztów itd... przeszlismy do tego co lubimy najbardziej czyli .... biesiadnego śpiewania :lol:

 

"A mnie się marzy kurna chata ...." :wink:

 

No dobra, odbiegłem troche od tematu .... ale to tak dla podniesienia serc i dla urozmaicenia wymiany poglądów .... o pierwiastek powiedziałbym .... spiritualny 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agacka, co do gazu, to chyba jednak damy sobie spokój, ale jeszcze nie na pewno, więc lepiej jak nic nie powiem... A taras wyszedł nam o powierzchni niemałego mieszkania, to prawda. Ale to niechcący, miał być mniejszy :oops:

Czupurku, dzięki :D No to się rozumiemy. Ja też już mam ustawiony stół i krzesła plastikowe. Już nawet obiad na tarasie jedliśmy :p

Jacek, Tobie kurna chata, a ja sobie czasem patrzę na tę ziemię co na jej łonie se budujemy i mi się przypomina "I jeszcze tylko kogutka, kogutka, żeby wesoło piał ...coś tam, nie pamiętam...i ogródek a w koło ogródka złoty słonecznik będzie kwitł..." Tra la!

Willie, a niby z czego te ofiary...? Mogą być pieniężne? Bo przecież ja nic żywego nie poświęcę... :( A drzewo miało być tak tylko w pierwszym zamyśle, za to teraz tam najfajniej słonko sobie operuje i tam siedzimy przy stole. Tak więc chyba drzewa będą rosły normalnie, po ludzku, to znaczy po drzewowemu - na działce :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ekipa zaczęła ścianki działowe! Postawili po jednym bloczku każdego pomieszczenia, tak więc widać już conieco. Natychmiast targam więc stary materac i układam go w jednym z pokoi chłopców, żeby zobaczyć czy będzie dobrze. Chyba będzie. Pokoje są kwadratowe i mają po 15 metrów. Tak jak chciałam...

_________________

Jagna :o :o :o zaskoczylaś mnie tym materacem :o

 

Będzie nie tylko dobrze ale bardzo dobrze :p :p :p

Tak jak chcialaś :wink: :p :p :p

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłam? A czemu? :D Leżał sobie akurat materac (całkiem porządny, jeszcze niedawno leżał na łóżku) no to go zatargałam, żeby zobaczyć jak się mają moje oznaczone deskami mebelki do rzeczywistości. Jakbym miała stary sedes, to pewnie zawlokłabym go do kibelka... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o koszty ogrzewania prądem to ja mogę coś niecoś napomnieć. W tym roku w najgorszym miesiącu lutym - był wyraźnie najzimniejszy. Za ogrzewanie domu zapłaciłem ok 450 zł plus stówka za ogrzewanie wody dla 5 osób. Oprócz tego 150 zł za resztę prądu (w tym gotowanie). Nie mam kominka, nie mam rekuperatora ani gwc.

Inne miesiące zimowe trochę mniej. Ale np. w kwietniu prawie nic. Jeśli cię to interesuje to odnajdę konkretne liczby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jagna

 

No bardzo ciekawy dziennik :lol: , zacznij pisać ksiązki gwarantuje druga Grochola może lepiej, sukces murowany, przez twój dziennik straciłam 2 godziny w pracy :cry: co będę musiała pewnie odrobić. Napisz jakie wreszcie będziesz miała ogrzewanie!!!!!! ja też chcę podłogówkę koniecznie, nie mam gazu :( też, u mnie wchodziło w grę ogrzewanie na drewno (za jednym zamachem kominek obsłużę i piec) ale co z ciepła wodą w lecie??? :-? jaki masz pomysł rozwiązania problemu u siebie czekam i pozdrawiam :p

i_ska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale byłam na zjeździe i nie zaglądałam na forum..

Jezier, jasne, że mnie interesują konkretne liczby. To co piszesz, jest naprawdę zachęcające.

Maluszku, sama prawda! :D

I_ska, dzięki ogromne. Nadal się miotamy z tym ogrzewaniem, ale ciągle wraca temat pompy. Dostaliśmy dosyć atrakcyjną wycenę od Viessmana na kocioł gazowy, ale jednak boimy się gazu płynnego. Napiszę na pewno!

Nulla, kotku, nie trzeba przypominać, cały czas pamiętam, ale obawiam się, że nie będziemy mogli przyjechać. Przytargałam ze zjazdu jakiegoś wirusa i teraz wszyscy (poza Julkiem, bo ten nigdy nie choruje :roll: ) jesteśmy zakatarzeni. Ja mam znowu niemoc totalną... :( ...i zwolnienie :p .... Ale ruszać się z domu nie bardzo mogę. Bardzo mi przykro... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier, jasne, że mnie interesują konkretne liczby. To co piszesz, jest naprawdę zachęcające.

No to podam po kolei ile musiałem zapłacić za ogrzewanie tej zimy:

Koniec wrześnie i październik - 270 zł

Listopad - 350 zł

Grudzień - 420 zł

Styczeń - 440

Luty - 450 zł

Marzec - 370 zł

Kwiecień - 90 zł

Trzeba jednak przyznać że zima 2004/2005 była łagodna.

Do tego - co miesiąc dochodzi mi 250 zł za ogrzewanie wody, gotowanie, światło i wszystko inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jaguś,

Mam nadzieję, że to nic poważnego i szybko wydobrzejesz ! :wink: .

U mnie sprawy mają się tak: skrzynkę z prądem założą we wrześniu, więc zaczynam szybciej przebierać nogami i poważnie wybierać projekt. A piszę o tym, bo najprawdopodobniej będziemy musieli (a także chcieli) zamieszkać z teściem. Jest poważnie chory i uważamy, że naszym obowiązkiem jest zapewnić mu godną starość nie gdzieś w domu spokojnej jesieni, ale raczej przy nas. Chyba pisałam Ci o tym wcześniej... Znowu więc powracam do Twojego projektu (D-20a), ale w wersji zaprezentowanej chyba w Muratorze 1/2004. To właściwie Twój projekt, tylko garaż przerobiony jest na oddzielne mieszkano 38 m2 (Ty jak pamiętam masz tam pokoje dla Twoich chłopców). Też myślę o pompie, albo o akumulacyjnych, gdzieś też majaczą mi solary, ale na razie bliższych konkretów brak.

Strasznie fajnie, że tak szybciutko Wam idzie... to duża frajda czytać Twój dziennik i podziwaiać postępy!!! Nieśmiało zapytuję o możliwość zadawania pytań co do tego projektu... Pozdrawiam Ciebie i Wszystkich!

 

Jezier, Czytam forum i chyba już w 4-tym temacie widzę Twoje koszty, niedługo będę je znała na pamięć :lol: :D :lol: Naprawdę świetnie, że możesz podzielić się z nami praktyką, bo ogrzewanie prądem to taki STRASZNY temat :o :o :o Tyle stereotypów i mitów narosło, że szkoda gadać... A jak widać koszty są do przeżycia ... Fakt jednak, że Jagny dom ma prawie 190 m2 więc i koszty będą wyższe. Nie wiem czy to rośnie proporcjonalnie, czy z każdym metrem ogrzanie jest droższe :roll: ? Nie wiem... Jezier, dzięki raz jeszcze za praktyczne info. Bye!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier, dzięki! :D Właśnie na takie odpowiedzi forumowiczów liczę: konkrety!

Alison, widzę, że nadal działasz! Jeżeli chodzi o nasz projekt, to oczywiście możesz pytać, ale piszę to z niejaką tremą, bo nasz dom to mieszanka dwóch projektów + własne wizje... :-?

A co do ogrzewania prądem, to owszem Jezier ma mniejszy dom, ale nie ma kominka z DGP, który my planujemy, więc koszty mogą się mniej więcej wyrównać. A, że Jezier jeszcze w innym wątku podał swoje koszty, to tylko dobrze o nim świadczy, no nie? :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagna gdybyś jednak przekonała się do ogrzewania prądem to pamietaj, że podstawą sukcesu finansowego jest niskie zapotrzebowanie na ciepło budynku. Nawet dwa razy więcej izolacji termicznej włożone w przegrody ma sens - w porównaniu do tego co lansuje np. Murator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...