Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do Podrzutka


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Się nie rozpłakałam tylko dlatego, że nie widziałam.... Bo faktycznie nie bardzo ostatnio zaglądałam.....Bębniarz zobaczył i dostałam ochrzan, że nie piszę.....PRZEPRASZAM!!! :(

Ale to się poprawi, bo mam już drugi komputer i nie muszę walczyć o ekran.

Tak w skrócie: mam wstępny akt notarialny na działkę (te 800m), lada moment podpisuję ostateczny. Jednego kota ubyło :( parę dni później nastał nowy. Znowu grzebię w projektach. To mój nowy faworyt:

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/klif/widok2.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK! :)))

Zapomniałam dodać, że myślimy o szkielecie (w sensie technologii budowania, nie chodzi mi o jakieś chore upodobania, czy coś... :) ). I wczoraj dużo w domu napisałam, ale mi się net zawiesił. Pisałam głównie o kocie, więc znowu mało budowlane... Dzisiaj może mi się uda coś przepisać.

Aga, zajrzę. Zaniepokoiłaś mnie.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ciekawe, czy te koszty budowy, które podają na stronie są realne? :roll:

 

...Heh, jakoś wątpię... :lol: Ale dużo będziemy robić sami (czyt.: Bębniarz będzie robił), więc może nie będzie aż tak bardzo tragicznie drożej. Tylko trochę tragicznie.... :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ciekawe, czy te koszty budowy, które podają na stronie są realne? :roll:

 

...Heh, jakoś wątpię... :lol: Ale dużo będziemy robić sami (czyt.: Bębniarz będzie robił), więc może nie będzie aż tak bardzo tragicznie drożej. Tylko trochę tragicznie.... :roll: :wink:

no, gdybyśmy my się trzymali kosztorysu, wyszłoby wiele taniej!... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny przeniosłam się z pisaniem jakoś niechcący do komentarzy, a może są osoby, które TYLKO dzienniki czytają? No więc zapytywam:

Co sądzicie o tym projekcie (i to w szkielecie)?

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/klif/rzuty.php

 

Bez żenady pisać proszę co jest nie tak. Ma być mały (wąska działka i fundusze), funkcjonalny i niedrogi. Garaż byłby gdzie indziej. W Piasecznie, na przykład.... he, he, żart.... W innej części działki (wiem, wiem - orkopieństwo, ale inaczej się nie da :evil: )

 

No dobra. Jak taka prowokacja - to sie wygadam

 

(najwyżej dostane po łbie :roll: )

 

Urokliwy ...ale uroku dodają mu te lukarny ...których bym nie zrobiła ...

 

Dają mało światła i kupę roboty z ociepleniem a pow. mieszkalnej dochodzi też ciut ciut ... No i dachówka ... więcej koszy, kalenic, gąsiorów i dachówek skrajnych (najdroższe elementy dachu ) i każdą musisz obłożyc rynną.

 

 

Przy drzwiach wejściowych jest cos nie teges z oknami.

Z lewej strony jest taki kurdupel co to go będziesz na taborecie myć ( bo nie sięgniesz ) a światła co kot napłakał. Z prawej jest za to duże okno, które "leci" przy schodach i oby było na odpowiedniej wysokości ... co by nie kopnąć w szybę. Zrobiłaby dwa jednakowe okna, po obu stronach. Wielkość do przemyślenia.

 

To się nagadałam. To tyle jeśli chodzi o elewację - co wcale nie jest najważniejsze, bo środek za to jest suuuper !

 

Funkcjonalny i fajnie podzielony na część dzienną i "nocną" :lol:

 

Może drzwi od kotłowni przeflancowałabym do sieni ...ale jak będzie gaz - to wszystko jedno. Gaz nie paskudzi.

 

I jeszcze kwestia tarasu. Ja tam muszę mieć zadaszony. Jak będzie plumkał ciepły wiosenny deszczyk to i tak na tarasie kawę wysiorbię ... a ty nieeee :wink: :lol:

 

Teraz możesz na mnie ty pokrzyczec :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Jak taka prowokacja - to sie wygadam

 

(najwyżej dostane po łbie :roll: )

 

Urokliwy ...ale uroku dodają mu te lukarny ...których bym nie zrobiła ...

 

Dają mało światła i kupę roboty z ociepleniem a pow. mieszkalnej dochodzi też ciut ciut ... No i dachówka ... więcej koszy, kalenic, gąsiorów i dachówek skrajnych (najdroższe elementy dachu ) i każdą musisz obłożyc rynną.

 

 

Przy drzwiach wejściowych jest cos nie teges z oknami.

Z lewej strony jest taki kurdupel co to go będziesz na taborecie myć ( bo nie sięgniesz ) a światła co kot napłakał. Z prawej jest za to duże okno, które "leci" przy schodach i oby było na odpowiedniej wysokości ... co by nie kopnąć w szybę. Zrobiłaby dwa jednakowe okna, po obu stronach. Wielkość do przemyślenia.

 

To się nagadałam. To tyle jeśli chodzi o elewację - co wcale nie jest najważniejsze, bo środek za to jest suuuper !

 

Funkcjonalny i fajnie podzielony na część dzienną i "nocną" :lol:

 

Może drzwi od kotłowni przeflancowałabym do sieni ...ale jak będzie gaz - to wszystko jedno. Gaz nie paskudzi.

 

I jeszcze kwestia tarasu. Ja tam muszę mieć zadaszony. Jak będzie plumkał ciepły wiosenny deszczyk to i tak na tarasie kawę wysiorbię ... a ty nieeee :wink: :lol:

 

Teraz możesz na mnie ty pokrzyczec :roll: :wink:

Krzyczeć? Wolne żarty!

I o to Polska Ludowa walczyła (jak mawiała moja mama)! O uwagi mi chodziło takie....

Na okna przy wejściu kompletnie nie zwróciłam uwagi. Małe na górze okienko albo się zmieni na niżej i wąskie, ale normalne... Nie wiem czy się jasno wyrażam... Albo nie będę go myła! 8) Bębniarzowi Stwórca wzrost słuszny dał po coś, nie? Jak Ty chcesz kopać w okno wchodząc po schodach, to ja przepraszam.... :lol: Po poręczy jeździć będę, czy jak? :D Ja lubię luksfery, jakby co. Co do lukarn to też nie jestem przekonana. Tę od frontu na pewno bym wywaliła, bo ja z tych dziwnych, że dom stawiam dla siebie i "swoich" i jak on wygląda od ulicy jest dla mnie mniej ważne, a ten pokój i tak byłby od północy i pewnie stałby się graciarnią. Co do lukarn od ogrodu, to też nie jestem jakoś straszliwie do tego pomysłu przywiązana, ale postanowiłam sobie, że odwiedzę kogoś kto ma i lukarny i dachowe i się pogapię. I zabiorę Bębniarza ze sobą, bo niech wie.

Z drzwiami do PG - super pomysł - dzięęęęęki!

Taras... Nie pisałam o tym nie wiem czemu, ale w skrócie - ja i nie zadaszony taras? Nigdy. Ja już wiem co to znaczy posiedzieć w burzę na tarasie i lubię to pasjami. Na sto procent będzie zadaszony. Ale już nie tak bardzo jak mój obecny (70m2 pod dachem). Nawet latem rano muszę latać z leżakiem za słońcem bo świeci tylko na skraju tarasu a zimą brakuje światła i ciepła w salonie a jest wtedy bardzo potrzebne.

Reasumując - najważniejsze, że środek spoko. Mamy w planie mieszkać w środku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko - dzięki za podpis!!! :D Ufff.....

A co to za projekt? Ja mam teraz jasne wytyczne - działka ma 17,26 szerokości, więc dom musi być wąski. I musi mieć wykusz - to marzenie Bębniarza a że i tak innych warunków nie stawia to niech będzie. Mamy się w tym wykuszu na starość za ręce trzymać. No i pewnie dlatego w wykuszu, żebyśmy się z balkonikami pomieścili, stojąc razem przy oknie.... :wink: (o rany, ale mnie zjedzie jak to przeczyta... :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko - dzięki za podpis!!! :D Ufff.....

A co to za projekt? Ja mam teraz jasne wytyczne - działka ma 17,26 szerokości, więc dom musi być wąski. I musi mieć wykusz - to marzenie Bębniarza a że i tak innych warunków nie stawia to niech będzie. Mamy się w tym wykuszu na starość za ręce trzymać. No i pewnie dlatego w wykuszu, żebyśmy się z balkonikami pomieścili, stojąc razem przy oknie.... :wink: (o rany, ale mnie zjedzie jak to przeczyta... :lol: )

 

Też bym cie zjechała. Jak puścicie balkoniki ...to gleba ...

 

Co do wykuszu - to u niego nieuleczalne rozumiem ?

Bo wykuszowe projekty są juz mniej sielankowe ... takie nowocześniejsze jakby ...I tu trza sie określic albo chałupa albo domko-dworek

 

Napisz jeszcze z której strony świata macie wjazd - to też ważne przy wyborze projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez się odezwę .... :wink: :lol:

 

... Twój projekt jest "zbyt kosmiczny" ... zejdź na ziemię ... :wink:

 

popatrz na to ... :wink:

 

http://i280.photobucket.com/albums/kk194/mrjar_2008/1%20maja/3%20maja/4%20maja/8%20maja/10%20maja/f29a9609.jpg

 

SAME ZALETY:

 

- prosta bryła - tanio

- dach ekologiczny- bardzo tanio (przynajmniej do 2020 roku)

- rynny - brak (w ogóle tanio ... właściwie w cenie)

- lukarny i wykusze - brak (taniocha)

- lodówka i zamrażarka - w cenie budynku ...

 

PS. perkusja dla Bębniarza też czeka...

 

 

Ile dajesz? :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być moze lukarna drożej wyjdzie ale obecna zima pokazała wątpliwe "uroki" okien dachowych. W pokojach w których były tylko okna dachowe było poprostu ciemno przy takiej warstwie śniegu. Mam 2 lukarny i 3 okna dachowe. Dachowe są ok, ale maja też wady. Kosztują zazwyczaj wiecej niż okna zwykłe, obróbka ich jest droższa a i ryzyko podciekania większe. Koszty lukarn były wyżej. Ja nie lubie też tego letniego upalnego słońca jak świeci mi prosto w głowę (mam rolety w tych oknach i zaciemniam ale i tak to nie jest to). Przez okno w lukarnie jest normalny widok. Nie trzeba sie wysilać by coś zobaczyć. Dla mnie ma to znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...