Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do Podrzutka


Gość

Recommended Posts

Achaja - heh, nawet koło siebie stoimy przedzielone Luśką... :lol:

No dokładnie ;) Tak mi się w sumie coś kojarzyło. I rok, i to, że w sumie to był dla Ciebie budowlany czas, że MUSIAŁAŚ tam być ;)

Szczerze mówiąc to ja żałuję, że żeśmy się już wtedy nie zaczęli budować ech... Tylu rzeczy by to oszczędziło... No ale widocznie tak miało być.

 

Frania wątek oczywiście, że czytam :) Tylko nie zawsze wiem co powiedzieć, i jakoś tak to wychodzi... Nie mniej kibicuję, trzymam kciuki, i często dobre myśli kieruję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jagna szybko odpowiem bo musę zaraz po dziecko pędzić.

 

A może jednak nie szkieletowy? /wiem, wiem- czas, czas, czas/

Mnie tez czas gonił i też myślałam o szkielecie,przerobiłam temat i różne firmy ,ale zrezygnowałam właśnie ze względu na kasę.Szkielet wychodził dużo drożej/ biorąc pod uwagę minimalny metraż jaki mnie interesował/

Nas też czas gonił cholernie, bo sprzedaliśmy mieszkanie i nie mieliśmy się gdzie podziać.

Zaczęliśmy budowę w kwietniu, w styczniu już mieszkaliśmy.Dom mam tradycyjny, z porothermu, dachówka -i.t.d.

Fakt wprowadziliśmy się z niewykończoną górą, ale gdybym miała więcej kasy -to też dałoby się zrobić.

No i fakt-przez ten czas nie wiedzieliśmy jak się nazywamy ze zmęczenia.Momentami to był horror-tego tez nie ukrywam.

Ale dom stoi, nie pęka, nie osiada, wszystko wyschło, wilgoci nie ma,grzyba nie ma, nic nie odpada, jedyny kompromis to brak podłóg drewnianych na dole-tutaj nie da się oszukać budując tak szybko.

Nie bujam-jakby co mam świadków :wink:

Cała filozofia to takie logistyczne zgranie ekip, żeby nie było przestojów / oprócz koniecznych, technologicznych oczywiście/

To wszystko bujda z tym całym sezonowaniem , czekaniem, suszeniem domu.

Oczywiście jak ktoś może sobie na to pozwolić i budować latami-czemu nie?

Ale większość nie może.Poza tym teraz są takie technologie i takie materiały....

Moi znajomi też zbudowali w pół roku.

Więc może jednak wrócisz do Klifa. :)

Dobra, muszę pędzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... My mamy 23.V

Wy kiedy?

 

A bo terminu, to jeszcze nie ma...

Mogliby się na koniec kwietnia uwinąć, wszyscy by zdążyli :D

My 30.V. Słabo mi się robi na samą myśl... :roll:

Mnie też...

Alby macie czy garniturki pozwolą?

U nas Alby :roll:

Nie mam nic przeciwko - ale są brzydkie :evil:

Przyjęcie robię w domu, kasę muszę zaoszczędzić na prawko i samochód :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w oko projekt Zygmuntówka. Wydaje się prosty i ,,tani" w budowie. Jeden komin, centralny kominek, oranżerię można zamienić na zadaszony taras. Nie ma zbędnych balkonów - podrażających budowę, prosty dwuspadowy dach. Wadą może być brak pokoju na parterze :roll: ale jesteś blisko ogrodu :wink:

 

 

http://projekty.wm.com.pl/projekty-domow/projekty/projekt-domu-wm22-zygmuntowka

 

 

 

 

 

http://projekty.wm.com.pl/sites/default/files/imagecache/531px/ZygmVer20001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak nie szkieletowy? /wiem, wiem- czas, czas, czas/

Mnie tez czas gonił i też myślałam o szkielecie,przerobiłam temat i różne firmy ,ale zrezygnowałam właśnie ze względu na kasę.Szkielet wychodził dużo drożej/ biorąc pod uwagę minimalny metraż jaki mnie interesował/

No właśnie. Mnie ceny szkieltów też zdumiały. Ogólnie się mówi, że powinno być taniej a nijak nie chce być, a wręcz w drugą stronę...

.....Zaczęliśmy budowę w kwietniu, w styczniu już mieszkaliśmy.Dom mam tradycyjny, z porothermu, dachówka -i.t.d.

Fakt wprowadziliśmy się z niewykończoną górą, ale gdybym miała więcej kasy -to też dałoby się zrobić.

To mnie nie przeraża. Naprawdę. Nastawiamy się wręcz na wykończenie jednego pokoju i łazienki, żeby tylko jak najszybciej zamieszkać.

Ale dom stoi, nie pęka, nie osiada, wszystko wyschło, wilgoci nie ma,grzyba

A Podrzutek zimował i siada. Fakt, u nas koszmarna glina, wszystko zasysa.

Nie bujam-jakby co mam świadków :wink:

Adresy i telefony poproszę :wink:

Cała filozofia to takie logistyczne zgranie ekip, żeby nie było przestojów / oprócz koniecznych, technologicznych oczywiście/

To wszystko bujda z tym całym sezonowaniem , czekaniem, suszeniem domu.

Oczywiście jak ktoś może sobie na to pozwolić i budować latami-czemu nie?

Ale większość nie może.Poza tym teraz są takie technologie i takie materiały....

Moi znajomi też zbudowali w pół roku.

My dużo (Bębniarz jest wszechstronny) będziemy robić sami, ale nie wiem czy to lepiej czy gorzej... Dla siebie robi się wolniej, bo dokładniej. A Bębniarz jak kładzie rurki, to idą równolegle co do milimetra... 8)

Więc może jednak wrócisz do Klifa. :)

Dobra, muszę pędzić...

Nie wiem. Bo biorę też pod uwagę kubaturę z myślą o ogrzewaniu. Różnica jest znaczna: Klif - 457m3 a z101 - 278m3... To mi daje do myślenia.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achaja - będą alby. Sama idea mi się podoba. Ale to tyle :D

U mnie też w domu. Dużo ludzi nie będzie, a impreza weselno-podobna na szczęście nie w moim klimacie 8)

Widziałaś to:

http://www.szkielet.com.pl/forum/viewforum.php?selected_id=f33&sid=09ee57b7cc47fe5ccce3bbcae9a33dd5

Zajrzałam na na przykład na Drew-bud... ma pozytywne opinie i oni liczą się za metr użytkowej a nie całkowitej! Taki z101 mogą postawić za niewiele ponad 200 tys. pod klucz :o (są pokazane projekty z cenami) A firma, do której dzwoniłam liczy sobie od metra całkowitej i to wychodzi za stan surowy tyle ile w Altbudzie czy Drew-budzie za stan pod klucz... Łał. Ale mi się humor poprawił... :D

Gosiek33 - :lol: Liczą się chęci. Jesteś kochana. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuber - za mój dom który mam zamiar postawić firma do stanu pod klucz bierze 145 tysięcy plus 7% vat.

Dwuetapowy parter 70 metrów, poddasze do zrobienia kiedyś tam.

To dużo? :o A za ten sam w technologii murowanej, trzeba niestety zapłacić wiecej...

 

Oczywiście , że mało, nierealnie mało...poza tym co to znaczy pod klucz?I co jest w tej cenie? Najtańsza glazura, stolarka, podłogi, każda fanaberia to już dopłata.

Chcesz mieć okna trzykomorowe czy pięciokomorowe z U szyby 0,6, plastikowe drzwi a'la papier czy porządne, solidne i wygłuszające hałas-i.t.d., i.t.p. przykładów można by mnożyć.

Ja nie zbudowałam domu za 145 tys. ale za dużo więcej.To mały dom i w tej cenie jest wiele rzeczy, których nie widać np., a które też miały wpływ na koszty- takich jak wysokiej jakości folia paroizolacyjna, lepszej jakości styropian na elewacji, stolarka dobrej firmy...i.t.d.

I jeszcze jedno o kanadyjczykach i "różnych " firmach.Na czas budowy musieliśmy się gdzieś podziać i wynajęliśmy dom.Właśnie kanadyjczyka.Zbudowanego przez firmę krzak.Latem było super, bosko, euforia, ogród, taras...

Zimą w 2 miesiące zużyliśmy cały zapas drewna i nad ranem budziliśmy się przy temperaturze ...12 stopni / pomimo palenia w kominku do północy/.

Nie było to fajne.

W obecnym domu, też ogrzewanym kominkiem temperatura nigdy nie spadła poniżej 20 stopni.

Bo mam lepsze ściany, okna, drzwi, dobrze ocieplony dach i nie oszczędzałam na materiałach.

Oczywiście kanadyjczyka też można dobrze zbudować.Tylko jakość ma bardzo bezpośrednie przełożenie na cenę.

Szczerze mówiąc trudno mi uwierzyć w 145 tys. za dom przy dzisiejszych cenach drewna i wełny mineralnej chociażby.

Ale też nie jestem ekspertem, wielu rzeczy nie wiem, na wielu się nie znam.

Sprawdź dobrze co tak naprawdę oferują w tej cenie.

 

Jagna trochę ci zaśmieciłam wątek, ale miałam dobre intencje :roll: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nierealnie mało?

 

Za tak prostą bryłę jak moja? (Z12 z pracowni Z500)

Bez żadnych fajerwerków. Na stronie Altbudu jest opisana technologia, grubości ścian, no i pełne wyposażenie. Czyli wszystkie instalacje, wykończenie ścian i stolarka.

Nie ważne...

 

Jak widzisz Jagna znalazła inną firmę, o której nie miałam pojęcia - ceny mają bardzo zbliżone, wręcz bym powiedziała, że mają taniej.

A okna mają szyby euro o współczynniku przenikania ciepła 1. To chyba też nie jest tak źle.

 

Co jest w cenie domu ze strony Drew-Budu...

 

 

 

Ten dom (DM-18) jest wiekszy od tego co ja planuję bo u mnie ma być 70 metrów, a tam jest 90 i do tego wiata garażowa i balkon - ale ja mam w cenie za to fundament, komin i instalacje bez białego montażu. No i mam jeszcze wykończone ściany, podłogi i stolarkę drzwiową i okienną. Drewnianą. Cena za mój z vatem to 155.500 zł - w przybliżeniu, zaokrągliłam w górę.

 

Ad meritum.

Dom ze strony Jagny - 90 metrow cena 154.919,95 zł z vatem

Cena Zawiera

a) Stan Surowy (bez fundamentu, komina) :

 

Cała konstrukcja domu

Okładka zewnętrzna - z deski o szerokości 20cm x 4.5cm

Stolarka okienna (euro szyba k=1.0) i okiennice (listewkowe)

Stolarka drzwiowa zewnętrzna (euro)

Podłoga piętro (tz. Sufit widoczny, technologiczna)

Wiatroizolacja

Konstrukcja impregnowana

Dach łacony z podbitką

Dach kryty (blachą dachówkową)

Orynnowanie dachu

Podłoga na balkonie z balustradami jak występuje

Jednokrotna impregnacja zewnętrzna kolor do wyboru

Okna dachowe jak występują w projekcje

Obróbki blacharskie dachu i komina

Wyłaz dachowy

Transport do 400km

Projekt

Montaż

Vat

b) Stan Dom mieszkalny (bez fundamentu, komina , instalacji, wyposażenia łazienki, kominka, wylewek gdzie są wymagane):

Cała konstrukcja domu

Okładka zewnętrzna - z deski o szerokości 20cm x 4.5cm

Stolarka okienna (euro szyba k=1.0) i okiennice (listewkowe)

Stolarka drzwiowa zewnętrzna (euro) i wewnętrzna

Sufit z widocznymi tragarzami

Podłogi parter-ptętro z ociepleniem

Ściany ocieplone wełną mineralną 150mm + (50mm opcja)

Poddasze ocieplone wełną mineralna 200mm + (50mm opcja)

Wiatroizolacja, Paroizolacja

Okładzina wewnętrzna, boazeria lub regips lub (FARMACEL opcja)

Konstrukcja impregnowana

Dach łacony z podbitką

Dach kryty (blachą dachówkową)

Orynnowanie dachu

Ściany działowe z ociepleniem 100mm

Schody z balustradą

Schody rozkładane na strych

Podłoga na balkonie z balustradami jak występuje

Jednokrotna impregnacja zewnętrzna kolor do wyboru

Okna dachowe jak występują w projekcje

Obróbki blacharskie dachu i komina

Wyłaz dachowy

Transport stan surowy do 400km

Transport stan mieszkalny do 400km

Projekt

Montaż

Vat

 

Tak więc ceny w obydwu domach po przeliczeniu i zamianie na zasadzie "coś za coś" są bardzo podobne.

I jest dużo więcej takich firm, co nie rżną klientów - mają siedziby w biednych rejonach Polski gdzie materiały są tańsze - sami produkują konstrukcje i wożą cały majdan do klienta a i tak wychodzą na swoje.

Można. Tylko trzeba się dobrze rozejrzeć. :)

I czytać opinie w internecie na forach. Ja czytam. Na dodatek są ludzie chętni do pokazania swojego domu wykonanego przez takie firmy, więc można z żywym nabywcą porozmawiać jak się dom sprawuje.

 

Trzeba tylko umieć szukać jak mi kiedyś jedna forumka z FM powiedziała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achaja -nie chcę prowadzić dyskusji w typowym często forumowym stylu słowo za słowo :lol: :lol:

Ale nawet z tego co napisałaś wynika , że za wiele rzeczy trzeba dodatkowo zapłacić, albo mamy wariant opcja.

Np.wełna mineralna 200mm+50 opcja.

250 mm przy dzisiejszych standardach budowania i zimach takich jak w tym roku to naprawdę minimum, to samo ze ścianą...i.t.d.

Czyli tak naprawdę żadnej opcji tutaj nie ma, na wstępie firma proponuje ci coś za co i tak trzeba będzie zapłacić więcej / i doskonale o tym wiedzą/.

Poza tym to czego nie ma w cenie domu Jagny-fundament, komin, instalacje, wylewki to nie są małe koszty, wręcz przeciwnie.

 

Nie piszę tego dlatego,że jestem wredna, złośliwa i chcę się przypierniczyć :wink: Tylko jestem realistką.

 

Mnie po wielu miesiącach bujania się z tematem i negocjacjach z 3 firmami od kanadyjczyków / finalnych i realnych, a nie kosztorysie wstępnym/ wyszło,że taniej będzie postawić dom murowany.

 

Ale tak jak napisałam-nie znam się na wszystkim i nie uważam, że budowanie kanadyjczyka jest czymś złym.

I że każda firma musi być nieuczciwa.

I myślę ,że nie ma co dalej ciągnąć tematu, na pewno podobnych wątków na forum jest zatrzęsienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...