Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarz do Podrzutka


Gość

Recommended Posts

Ja nie mam czasu, bo w pracy jestem, ale nie mogę się nie odezwać tak zupełnie.

Kasiu Zuberko - masz rację.

Achaja - też masz rację.

Nie wiem czy ja mam rację. Ale wychodzi mi tak. Popatrzyłam na podobny metrażowo dom z dwiema lukarnami. U mnie nie będzie lukarn, za to będzie wykusz, więc jakoś to się wyrówna. Chyba.

I w/w firma wycenia ten dom (ok.122 użytkowej) na 187tys. z kawałkiem. Liczmy 190tys stan tzw. "Dom mieszkalny".

W tym stanie jest to co podawała wyżej Achaja. I wychodzi na to, że w tej cenie jest to, na co często brakuje na końcu kasy: schody z balustradą, balkon z balustradą, okiennice, boazeria i tego typu pierdółki (jestem przekonana, że z części można zrezygnować i cena troszkę się obniży). Za to nie ma rzeczy, bez których nie da się mieszkać: fundament, komin, wylewki, instalacje, wyposażenie łazienek i kuchni a które kosztują niemało. Myślę, że na te podstawowe rzeczy trzeba lekką ręką liczyć ok. 100 tys. Co daje łącznie 290tys. Liczmy 300tys. Ale wtedy dom jest w pełni wykończony, łącznie z okiennicami, balkonem i schodami. Dla mnie wygląda to ok. Oczywiście zakładam, że jeszcze trochę kasy pójdzie na rzeczy, które jakoś tak "przydałoby się zrobić" a jest ich zawsze "za dużo". Załóżmy 350tys. Za dom 120 metrów pow. netto zrobiony na tip-top. Przy obecnych cenach nie wiem czy dałoby się to zrobić w technologii murowanej, a nawet jeśli - to jednak czas i czystość budowy przeważają jak dla mnie. Będę jeszcze myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zimą w 2 miesiące zużyliśmy cały zapas drewna i nad ranem budziliśmy się przy temperaturze ...12 stopni / pomimo palenia w kominku do północy/.

Nie było to fajne.

 

 

Jagna trochę ci zaśmieciłam wątek, ale miałam dobre intencje :roll: :oops:

Kasiu, nie zdecydowałabym się nigdy na szkieletora z kominkiem jako jedynym źródłem ogrzewania. Kominek wygasa - szkielet szybko się wychładza. To powinien każdy decydujący się na szkielet wiedzieć. Ale przy dodatkowym źródle ciepła (piec gazowy, olejowy czy jakiś tam i podłogówka) tak się nie stanie. A po rozpaleniu w kominku natychmiast znowu będzie ciepło i piec się wyłączy. Taki mam plan.

Nie zaśmiecasz. Pisz, pisz. Mamy przecież otwarte umysły, nie kłócimy się a wymieniamy poglądy. To bardzo cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuś - dziwna jest pod każdym względem. Ale idzie ku lepszemu. Też pod każdym względem. Futerko jej się poprawiło odkąd normalnie się najada a z charakteru... widzę światełko w tunelu odkąd jej zdjęłam kubrak pooperacyjny. Da się pogłaskać... :o :lol:

Gwoździk - nie mogę się doczekać 8) Ale namów i Pinezkę do pisania. Jak słyszałeś - jest w tym naprawdę DOBRA :lol: Mogę być ta pierwsza, na której się będzie wprawiać. No i zawsze to mi się humor będzie po każdym poście poprawiał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoździk ... namów i Pinezkę do pisania. Jak słyszałeś - jest w tym naprawdę DOBRA :lol: Mogę być ta pierwsza, na której się będzie wprawiać. No i zawsze to mi się humor będzie po każdym poście poprawiał :D

 

... no nie wiem, czy się da namówić ... popracujmy nad tym, OK? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagna, super, ze znowu piszesz!!! Przyznam szczerze, ze Twoj dziennik odlozylam sobie w "ulubionych" i tak od czasu do czasu bez przekonania sprawdzalam, czy cos przybylo. (Nawet kolezance jednej przeslalam linka do Dziennika Podrzutka - tez byla zachwycona).

Chcialabym, zeby Ci wypalilo z ta nowa chalupka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaguś przeczytałam cały twój dziennik w ciągu tygodnia. Natchnęłaś mnie takim optymizmem że nie mogę ci po prostu nie podziękować :lol: Jak do tej pory nie było we mnie nawet cienia pozytywnego myślenia po prostu tak nam wyszło że musimy się budować i tyle wszędzie widziałam tylko czekające nas trudności :cry: nie miałam pojęcia że można się z tego tak cieszyć i czerpać z budowy tyle dobra. Teraz już wiem że jakoś sobie poradzimy i już! a za was mocno trzymam kciuki i na pewno bede nadal śledzić rozwój wypadków :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....rzadko pisze się parami, np. mój Miły nie popelnil jeszcze ani jedego posta na FM!

 

...ciekawe, czy Gwoździk namówi Pinezkę?

Sure, też zauważyłam, że piszą tu na ogół połówki i podobało mi się bardzo jak natykałam się na piszące pary. Ale trudno wymagać od wszystkich takich samych potrzeb czy umiejętności, czy czegoś tam, co nas pcha do pisania... 8) Mój Bębniarz pisałby na pewno więcej gdyby starczyło czasu, ale i on się trochę wzbrania przed zwiększeniem swojego udziału w dzienniku, bo jak mówi, nie chce psuć jednolitości sposobu pisania... Czy jakoś tak... On to zgrabniej ujął :-?

A Pinezka to zupełnie inna historia. Ona bardzo mocno uczestniczy w Forum, ale biernie a pisze bardzo dobrze, bo parę jej postów pamiętam.... Będziemy nad nią pracować.

... nie miałam pojęcia że można się z tego tak cieszyć i czerpać z budowy tyle dobra. Teraz już wiem że jakoś sobie poradzimy i już! a za was mocno trzymam kciuki i na pewno bede nadal śledzić rozwój wypadków

Bardzo, bardzo się cieszę! Takie posty dodają mi skrzydeł, więc jak widzisz, to działa w obie strony! Budowa naprawdę powinna być wspaniałą przygodą. Tworzy się Twoje miejsce, Twoje powietrze i zapach... A że czasami (czyt. prawie zawsze) ktoś najpierw musi przy tym bałagan zrobić i powietrza napsuć... Tak już bywa. Nie może być idealnie, to powinno być wesoło - tak sobie myśl. Ja też trzymam za Was kciuki. Buduj i baw się dobrze :lol:

jestem ciekawa dalszej historyjki

 

śmiję sioe sama do siebie

Będzie chyba ciąg dalszy. Jak nie o Drodze, to o czymś innym... Fajnie, że jesteś :D

 

Jagna ubawiłaś mnie strasznie przypowieścią o drodze .

Czekam na kontynuację...

jak wyżej. Cieszę się, że się podobało :D

Popłakałam się ze śmiechu...

Ładnie to się śmiać z cudzego nieszczęścia? :evil: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tu, bo to w komentarzach toczyła się dyskusja o projektach. A bo szala znowu się przechyliła na stronę muratorowego c117c, czyli tego:

http://projekty.muratordom.pl/miniatury/pliki/dom_455_3_500x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

http://projekty.muratordom.pl/miniatury/pliki/dom_455_4_500x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_455_19.jpg

...

A to dlatego, że znalazłam niezłego zonka w z101

http://www.z500.pl/projekt/z101.html

W tym projekcie ścianka kolankowa na poddaszu ma różne wymiary. :-?

Z jednej strony to jest 77cm (mało) a z drugiej...42cm (koszmarnie mało) i na dodatek to gdzie mniej, to po stronie głównych sypialni... Trzeba się tam chyba czołgać. A podnosić ściankę? Trzeba równo z dwóch stron, więc dalej będzie krzywo...

I znowu - nikt nie buduje wariantu III C117, tylko albo podstawowy, albo wszystkie inne... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten muratorowy wynalazek najbardziej podoba ...

 

Już mnie korci ta przestrzeń pod schodami - taka nie zagospodarowana.

Powiększyłabym łazienke wchodząc do niej z przedpokoju ale nie pod schodami ...bo tam wlazłby kibelek.

 

A w WC ...zrobiłabym spiżarnię :roll: ...przy kuchni - bajka...

 

Ale to takie moje wywody. Nie znam się na bunkrach i nie wiem czy można w środku takie przemeblowanie robić. Są jakieś ściany nośne i insze wynalazki ... o tym nie mam pojęcia :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagna, szukaj jeszcze, co? ;)

Ten domek nie ma przytulnego tarasu i kto to widział w małym bądź, co bądź domku, tak olbrzymią łazienkę? Dla mnie byłaby to strata miejsca i na dodatek trudniej taką przestrzeń dogrzać.

 

A taki np. Narcyz 312 - 98 m2? http://www.projektygotowe.pl/projekt/1mc/wizualizacja.html z "mojego" biura projektowego?

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/Narcyz1.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/Narcyz2.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/Narcyz_rzut.jpg

 

Przy rzucie kliknij w "pokaż obrazek", żebyś zobaczyła go w całości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...