Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika budowy Alabastra


jasabar

Recommended Posts

Nasz piaskowiec kupiliśmy z Allegro :"piaskowiec - naturalny kamień budowlany".

Jeśli oglądałaś moje fotki w dzienniku, to pewnie zauważyłaś, że różni się on od wystawianych w marketach budowlanych. Tam sprzedają gotowe płytki o jednakowych rozmiarach i tylnej powierzchni gładkiej. Zakupiony przez nas jest w różnych wymiarach, kształtach i z obu stron jest nierówny - po prostu naturalny kamień :D .

Wycena w Castoramie i OBI wyniosła ok. 5tyś., a na Allegro mój mąż utargował za ok. 700 zł. Do tego trzeba dodać transport.

Piaskowiec stał na zewnątrz, więc był pobrudzony - czyściliśmy go karszerem.

Nie wiem czy to jest, to czego szukasz, ale jeśli chcielibyście w przyszłości coś takiego zakupić, to możecie przyjechać do nas go obejrzeć. Zapraszam :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Witam !

Mam pytanko odnośnie pomieszczenie gospodarczego za garażem.

Czy je wybudowaliście ????

oczywiście znaczy sie czy postawiliście ściankę oddzielającą je od garażu??

bo patrząc na na wsze jedno okienko z boku to jakoś tak mnie to zastanawia:)

Jestem też ciekawy jakie ogrzewanie planujecie ? (gazem, drewnem, węglem itp.)

 

My właśnie zastanawiamy się czy stawiać tę ściankę. Ogrzewanie planujemy kotłem gazowym kondensacyjnym także chyba nie będzie problemu jak kotłownią będzie "cały" garaż. ;) a całe pomieszczenie można zagospodarować w bardziej funkcjonalny sposób.

 

Ps.

Tak do tego okienka w garażu, z tego co widzę to zrobiliście je z pustaczków szklanych. Nie żebym się wymądrzał i takie tam, tylko trzeba by się nad tym trochę zastanowić. Bowiem pustaczki takowe mają bardzo duży współczynnik przenikania ciepła i sporo takowego przez takie cudeńko ucieka. Być może na tym etapie jeszcze będzie dożo łatwiej to poprawić, np. wymieniając na zwykłe okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanko odnośnie pomieszczenie gospodarczego za garażem.

Czy je wybudowaliście ????

oczywiście znaczy sie czy postawiliście ściankę oddzielającą je od garażu??

bo patrząc na na wsze jedno okienko z boku to jakoś tak mnie to zastanawia:)

Jestem też ciekawy jakie ogrzewanie planujecie ? (gazem, drewnem, węglem itp.)

 

My właśnie zastanawiamy się czy stawiać tę ściankę. Ogrzewanie planujemy kotłem gazowym kondensacyjnym także chyba nie będzie problemu jak kotłownią będzie "cały" garaż. ;) a całe pomieszczenie można zagospodarować w bardziej funkcjonalny sposób.

 

Ps.

Tak do tego okienka w garażu, z tego co widzę to zrobiliście je z pustaczków szklanych. Nie żebym się wymądrzał i takie tam, tylko trzeba by się nad tym trochę zastanowić. Bowiem pustaczki takowe mają bardzo duży współczynnik przenikania ciepła i sporo takowego przez takie cudeńko ucieka. Być może na tym etapie jeszcze będzie dożo łatwiej to poprawić, np. wymieniając na zwykłe okno.

 

Mamy pomieszczenie gospodarcze, trochę kosztem garażu. Będziemy mieć piec na ekogroszek i niezabardzo chciał się nam zmieścić, dlatego musieliśmy przesunąć ściankę kotłowni w stronę garażu.

 

Nie stawianie ściany w Waszym przypadku, to chyba dobry pomysł. Mielibyście piękne duże pomieszczenie, tymbardziej, że przy gazie jest czyściutko.

 

W sprawie okienka, dzięki za radę, ale chyba nie będziemy już nic zmieniać - zastanowimy się :). Luksfery były planowane od początku, dlatego, że ta strona domu narażona jest nieproszone wizyty, a przez te szkiełka mniej widać i może trochę trudniej się dostać :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny macie Domek! Naprawdę. Wygląda na duży i taki przestronny.

Może kiedyś podjadę go sobie obejrzeć :D

Powodzenia!

 

Dziękujemy i zapraszamy. Mam nadzieję, że jak zrobi się trochę cieplej, to będzie okazja do dłuższego spotkania - może przy grilu? :D

Nasz dom w projekcie ma 140m, po podwyższeniu ścianki kolankowej metraż się trochę zwiększył. Mieszkając w ciasnym M3 43m wydawało nam się, że ten dom to będą ogromne salony, ale tak nie jest. Mój maluch nie będzie miał za dużo miejsca, żeby jeździć rowerkiem. Dobrze, że mamy ogród :lol: .

Myślę, że domek będzie dla nas w sam raz (już nie mogę się doczekać :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój maluch nie będzie miał za dużo miejsca, żeby jeździć rowerkiem. Dobrze, że mamy ogród :lol: .

Myślę, że domek będzie dla nas w sam raz (już nie mogę się doczekać :D).

 

A tam gadasz. Jeśli maludzh nie jździ kolarzówką, to będzie miał gdzie jeździć bez problemu.

 

Dom wydaje się mały dopóki nie wykończysz i nie wstawisz pierwszych mebli. Dopiero wtedy widać jaki jest naprawdę wielki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

My właśnie zastanawiamy się czy stawiać tę ściankę. Ogrzewanie planujemy kotłem gazowym kondensacyjnym także chyba nie będzie problemu jak kotłownią będzie "cały" garaż. ;) a całe pomieszczenie można zagospodarować w bardziej funkcjonalny sposób.

 

A co zrobicie z kominem?

 

 

Komin pozostaje bez zmian - po prostu będzie bez ścianki. Kocioł powiesi sie na kominie od strony ogrodu, po stronie od garażu powieszony zostanie odkurzacz centralny z wyrzutem powietrza do kanału wentylacyjnego. Jeszcze gdzieś obok kotła wstawi się mały hydroforek - do podlewania ogródka.

I przy tym wszystkim jakoś nie widzi mi się dzielenie tego całego pomieszczenia .

 

Co do wielkości domku to szanowni Wozikowie mają z podwójnym garażem.

 

ps. Wykombinowałem jeszcze piwniczkę wysokości - 1m :lol: właśnie pod pomieszczeniem gospodarczym - na jakieś przetwory i takie tam cudka które będą wymagały trzymania w chłodniejszej temperaturze. (Żona myśli ze na marchewki, kartofelki itp. ale przecie i winko z własnego deptania musi mieć odpowiednie warunki do lezakowania :lol:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...