Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika budowy Alabastra


jasabar

Recommended Posts

przeglądałam dzis wnetrza na forum i natknełam sie na zdjecie zegara

postarzanego z obudową drewnianą,

http://forum.muratordom.pl/kolorowe-inspiracje-wnetrza-w-brazie,t93112-60.htm

powyzej znajduje sie watek, ktoś kupił go na jarmarku dominikańskim, urzadzany co roku w gdańsku gdzieś w okolicach II połowy sierpnia.

 

pozdrawiam,

edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Super dziennik budowy.... Bogato ilustrowany i sensownie opisany.

Jak ja Wam zazdroszczę. My dopiero po świętach robimy tynki i wylewki, a zczynaliśmy wcześniej od Was. Tak na marginesie bardzo fajne drzwi, czy możesz napisać ile kosztowały.

 

Serdecznie pozdrawiam,

 

Dziękuję za komplementy :D

Nie zazdrośc, do świąt już blisko. Tynki i wylewki zrobią Wam raz, dwa, a wtedy dom zaczyna wyglądać na prawdziwy dom :wink: Będziecie mieć wkrótce jakieś ogrzewanie, żeby to wszystko szybciej schło?

Co do drzwi, to o które Ci chodziło - o frontowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jasabar:

Dzięki za odpowiedź w sprawie kubatury :-)

 

Na innym forum dotyczącym Alabastra, ktoś poprosił o dokładniejszy plan z wymiarami pomieszczeń.. My też jesteśmy zainteresowani takim planem aby łatwiej było nam podjąć decyzję o zakupie projektu. Najlepiej na maila: [email protected]

 

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się ten zagar. No cóż do sierpnia jeszcze trochę czasu :lol: .

Sam wątek z tymi wnętrzami też bardzo ciekawy. Dzięki :D

 

Witaj!

Powrócę do tematu zegara. Wczoraj jak byłam w Carrefourze, weszłam do sklepu Art Decor ( chyba tak to się pisze) i było tam kilka bardzo ciekawych stylizowanych, dużych zegarów. Jest to drugi sklep po prawej stronie wchodząc drugimi drzwiami do galerii. Pozdrwiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy bardzo za plany i zdjęcia - bardzo nam pomogły! śledzimy cały czas WASZE prace z alabastrem, wcześniej przeczytaliśmy całego Wozika (pozdrawiamy, piękna dokumentacja)

Dzięki Wam mamy już całą listę poprawek do projektu (którego jeszcze nie kupiliśmy..), ale to kwestia najbliższego tygodnia. Zamierzamy zacząć na jesieni, papiery w trakcie załatwiania.

A'propos przeróbek, najważniejsza to poszerzenie domu o ok 60cm, by otrzymać większy pokój na parterze. Czy ktoś to robił??? jaki jest orientacyjny koszt adaptacji (wiemy, że zależy od ilości przeróbek)?

 

pozdr.

C&P

 

Przesłałam na maila jeden link do albumu z wymiarami i drugi z dokładniejszymi zdjęciami pomieszczeń domu. Może będą pomocne :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów adaptacji, to mogą być one bardzo różne, nawet w jednym mieście. Część zmian jest płatna, a część nie.

U nas wyglądało to tak:

1. adaptacja budowlana 400zł

2. adaptacja sanitarna 200zł

3. adaptacja eletryczna 200zł

4. zmiany w proj. budowlane 200zł

5. zmiany w proj. co 300zł

6. projet zagospodar. działki 700zł

7. uzgodnienia: insp. d/s dróg 80zł

ENEA 80zł

_____________________________________

RAZEM: 2.160zł

 

Nasze zmiany:

1. zmiana wejść do garderób i utworzenie trzeciej garderoby poprzez zabudowę przestrzeni hallu na poddaszu, tym samym liwidacja okna połaciowego

2. zmiana technologii ścian

3. likwidacja okien trójkątnych

4. likwidacja okien garażowych

5. likwidacja instal. gazowej

6. ogrzewanie c.o. wodne kotłem na paliwo stałe np. eko-groszek

Ustalenie:

rodzaju ogrodzenia

koloru dachu i elewacji

obróbki blacharskie

stolarka okienna

usytuowanie domu na terenie działki, szamba oraz śmietnika

 

Zmiany nie zgłaszane:

- utworzenie wc

- dodanie okna połaciowego w pokoju frontowym

- luksfery w garażu

- rezygnacja ze schodów drewnianych

 

Co do poszerzenia domu, to nie przypominam sobie, żeby ktoś to już robił, ale wiem, że są forumowicze, którzy chcą dokonać takich zmian. Myślę, że to dobry pomysł. Dom nie straci na wyglądzie, a salon i cała góra będą bardziej przestrzenne.

Możesz zdradzić jakich zmian chcecie jeszcze dokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Trajkotki

Witam kolejnych alabastrowiczów. Coraz nas więcej :D

Widzę, że poza forum muratora alabastrowe dzienniki również kwitną :wink:

Pisałaś, że jesteście sami w okolicach Sczecina, ale to nieprawda. Buduje lub zbudował tam Alabastra forumowicz: "alabaster33" w podpisie ma napisane Szczecin-Dołuje. Zaczynał budowę wcześniej od nas, ale dawno się nie odzywał więc nie wiem na jakim jest etapie. To jest link do forum Alabastra, gdzie się wypowiadał: http://forum.muratordom.pl/alabaster-z-garazem-na-2-samoch-wyrazcie-swoje-zdanie,t76556-180.htm

 

Nasze schody nie zmieniły się od ostatnich zdjęć. Będziemy je wykańczać na końcu wszystkich prac, żeby ich nie zniszczyć. Prześlę Ci na p.w. link do albumu z dokładniejszymi fotkami. Album będę uzupełniać, jeśli się coś zmieni.

Co do schodów, to na w.w. forum alabastra, swoje inne niż w projekcie pokazuje w swoim dzienniku "kuband".

 

Nasza pralka znajdzie swoje miejsce na poddaszu w łazience po lewej stronie, zaraz za kabiną prysznicową. Ścianka dzieląca łazienkę utworzy suszarnię.

Pomysł dotyczący zaadaptowania naszego wc na pralnio-suszarnię, gdzieś już obił mi się o uszy, też chyba ktoś o tym mówił na w.w. forum alabastra. Mogło by to być dobre rozwiązanie, tymbardziej, że jest tam w projekcie okno. Warto wykorzystać tą wnękę w holu. Nam zależało na garderobach, więc zrobiliśmy inaczej.

 

Życzę Wam powodzenia na budowie. Będę zaglądać, jak tam Wasze postępy :D[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujące informacje! Jak uda mi sie przekonać moją połówkę do zrobienia pralni to na pewno tam będzie :roll: ...

Zastanawiam się też nad podniesieniem ścianki kolankowej ... moze to juz za późno :roll: ... ale jeszcze nie widziałam alabastra bez podniesionej ścianki ... jest ktoś kto taki wybudował???

 

Prośba do wozika ... przeglądnęłam całą Waszą galerie i nie znalazłam ścianki tv ... mogę prosić o zdjęcie?

 

Pozdrawiam wszystkich Alabastrowiczów!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podniesienie ścianki kolankowej nie jest za późno. Podczas budowy kier-bud wpisze to do dziennika i będzie OK. Tak było w naszym przypadku.

Ściankę naprawdę warto podnieść. Zyskuję się dzięki temu sporo dodatkowych metrów. Pozatym jeśli tego nie zrobicie, to może być kiepsko z tą planowaną suszarnią :-? W naszym wc odległość od ściany do drzwi wejściowych wynosi 190cm. Jeśli ścianka nie będzie podniesiona, to skos dachu będzie niżej, przez co pomieszczenie będzie mniejsze. Mówiąc o suszarni w tym przypadku trzeba pamiętać, że nie będzie to taka z prawdziwego zdarzenia z wiszącymi linkami, tylko miejsce na stojącą suszarkę. Skos dachu nie zabardzo pozwala na zawieszenie linek.

wymiary naszego alabastra: http://picasaweb.google.pl/jolibis/WYMIARYALABASTRAPOZMIANACH?authkey=YqDDAL4KPVM

Może zróbcie tak, że jak już będziecie mieć strop, to przed postawieniem na poddaszu ścianek działowych wyrysujecie sobie kredą pomieszczenia i wtedy można najlepiej się zorientować i ustalić jak zagospodarować tą powierzchnię.

Ściankę kolankową chyba wszyscy podnoszą, bo dom w wyglądzie nic na tym nie traci, a zyskujemy metraż.

Ps. Nie wiem, czy woziki tutaj zaglądają, więc swoją prośbę co do ścianki może umieść na forum Alabastra 2g: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2398904#2398904

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujące informacje! Jak uda mi sie przekonać moją połówkę do zrobienia pralni to na pewno tam będzie :roll: ...

Zastanawiam się też nad podniesieniem ścianki kolankowej ... moze to juz za późno :roll: ... ale jeszcze nie widziałam alabastra bez podniesionej ścianki ... jest ktoś kto taki wybudował???

 

Prośba do wozika ... przeglądnęłam całą Waszą galerie i nie znalazłam ścianki tv ... mogę prosić o zdjęcie?

 

Pozdrawiam wszystkich Alabastrowiczów!!! :D

 

A o co dokładnie chodzi z tą ścianką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to chciałam zobaczyc jak ona wygląda po wykończeniu razem z telewizorem :roll: , strasznie mi się spodobała taka ścianka jak kiedyś jasabar zamieściła w swoim dzienniku budowy ... może uda nam sie ją stworzyć :D

 

... jak u Was się sprawdza zlewozmywak w kącie? Nie jest ciasno? ...

 

Z góry dzięki za info ... macie fantastyczny domek :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to chciałam zobaczyc jak ona wygląda po wykończeniu razem z telewizorem :roll: , strasznie mi się spodobała taka ścianka jak kiedyś jasabar zamieściła w swoim dzienniku budowy ... może uda nam sie ją stworzyć :D

 

... jak u Was się sprawdza zlewozmywak w kącie? Nie jest ciasno? ...

 

Z góry dzięki za info ... macie fantastyczny domek :D ...

 

Wygląda świetnie. Nie chcę zamieszczać zdjęć sprzętu, żeby nie kusić niepotrzebnie ;-)

 

Zlewozmywak w kącie to świetne rozwiązanie i bardzo nam się podoba.

 

No i dziękuję za komplement na temat domku ;-)

 

PS Odsyłam do gazety Własny Dom, tam jest kronika budowy naszego domu w 10 odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekawa jak zagospodarowaliście ściankę tv. Czy sprzęt audio macie na jakimś meblu, czy może półki, a może jakiś jeszcze inny pomysł?

 

Póki co audio stoi na podłodze. TV wisi na ścianie.

 

Cały czas myślę jak zagospodarować audio, żeby było sensownie. Chyba skończy się na szafce na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to chciałam zobaczyc jak ona wygląda po wykończeniu razem z telewizorem :roll: , strasznie mi się spodobała taka ścianka jak kiedyś jasabar zamieściła w swoim dzienniku budowy ... może uda nam sie ją stworzyć :D

 

... jak u Was się sprawdza zlewozmywak w kącie? Nie jest ciasno? ...

 

Z góry dzięki za info ... macie fantastyczny domek :D ...

 

Wygląda świetnie. Nie chcę zamieszczać zdjęć sprzętu, żeby nie kusić niepotrzebnie ;-)

 

Zlewozmywak w kącie to świetne rozwiązanie i bardzo nam się podoba.

 

No i dziękuję za komplement na temat domku ;-)

 

PS Odsyłam do gazety Własny Dom, tam jest kronika budowy naszego domu w 10 odcinkach.

 

 

 

Tak wiem ;) Wasz dom jest bardzo sławny ;) ... widziałam narazie 2 gazety ... super opisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Świąt Wielkanocnych:

miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,

zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.

Pracy, która pomaga żyć.

Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

 

/) /)

(`;`) WESOŁYCH ŚWIĄT :*

C(")(")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...