Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika budowy Alabastra


jasabar

Recommended Posts

No to praaaawie dom gotowy :wink: Jak strop zalany, to pomieszczenia na parterze wyglądają już tak realnie, no i można będzie wejść na pięterko i radować się się przyszłym widokiem z okien. Napewno bardzo się cieszycie :D .

Życzę Wam dobrych i bezproblemowych wykonawców, żeby ta cała masa pracy, która jeszcze przed Wami poszła sprawnie. Powodzenia :D

Pochwalcie się za jakiś czas postępami :wink:

Ps. Gdzie się budujecie?

To my ......byliśmy u Was oglądać postęp pracy w domku - Iwona z Konina , w końcu spróbowałam swych sił na forum :oops: , i mam nadzieje że jakoś mi się udało, a zdjęcia z postępów wyśle na email :wink: , pozdrawiamy 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:oops:

Świetnie Ci poszło, teraz może być już coraz lepiej :D

No to idziecie do przodu z budową dosyć sprawnie, oby tak dalej :D

A okna i drzwi już jakieś macie namierzone, zbieracie oferty? Bo na ten towar też czasami trzeba dłużej poczekać.

Okna na poddasze już kupiliśmy , będą wysokoosiowe Roto a co do okien pozostałych oraz drzwi to narazie zbieramy :wink: oferty - gdzie taniej :wink: kolor już wiem jaki ma być - złoty dąb tylko niewiem jeszcze jakie mają być wewnątrz czy białe czy też w kolorze ?Każdy kogo się radzę mówi co innego :cry: i już sama nie jestem pewna jak w końcu będzie...ale mam nadzieję że coś wymyślę :D i nie będe żałowała tej decyzji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zobaczyłam aktualne zdjęcia postępów ....no i widzę że będzie zegar ten wymarzony w salonie :wink: i już kominek nabiera kształtów i wymarzonego wyglądu ,no i gratuluje sprzedaży mieszkanka :D świeży przypływ gotówki zawsze się przyda :wink: pozdrawiam

 

Zegar będzie - okazał się staasznie duży . :lol: Kominek Baby Jagi :wink: , może nie jest zupełnie taki, jak bym chciała, ale mój mąż tyle się przy nim napracował, że nie komenuję...A na przypływ gotówki czekamy z utęsknieniem, ale załatwianie kredytu w wakacyjnym okresie trwa kilka tygodni, więc jeszcze trochę poczekamy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Was wszystkich z nadzieją, że przyjmiecie nas do swojej "rodziny" rozkochanych w ALABASTRZE ??!! :):):)

 

Kilka miesięcy szukania działki, dwa miesiące na załatwienie dokumentacji (u nas, to rekord...prawdopodobnie) i 30 maja w miejscowości OCHLA,na poletku truskawkowym, pod Zieloną Górą, rozpoczęta została budowa domu... naszego ALABASTRA !!!

Projekt wybraliśmy, prawie natychmiast, zauroczył nas i tak jest do dziś i mamy nadzieję, że będzie tak już zawsze !!!

Kończymy właśnie stan "zerowy" powoli pnąc się ku górze...

Wprowadziliśmy kilka poprawek, sugerując się także Waszym doświadczeniem:

PROJEKT ALABASTER ( odbicie lustrzane ) garaż po lewej stronie

- podniesiemy o jedną cegłę poddasze

- zwiększymy łazienkę na poddaszu o ten mały przedsionek między łazienką a pokoikiem

- w łazience na poddaszu zrobimy małą pralnię

- w trzech pokojach na górze zrobimy trzy garderoby

- OGRZEWANIE planujemy piec(dwufunkcyjny na gaz) + kominek z płaszczem wodnym ( czekam na Wasze opinie na ten temat)+ baterie słoneczne do ogrzewania wody

 

 

jasabar- jak my Wam ZAZDROŚCIMY !!!!!

 

pozdrawiamy Was wszystkich baaardzo serdecznie !!!!

 

zapraszam do oglądania zdjęć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy w Alabastrowym gronie :D

Myślę, że kiedy dom będzie gotowy, będziecie zadowoleni z niego i zauroczenie nie minie. Jeszcze nie mieszkamy, więc dopiero się okaże, ale narazie wszystkie wybory i zmiany wydają nam się właściwe. Dom nie jest ani za duży, ani za mały, jest po prostu w sam raz dla naszej rodzinki. Może tylko garaż i pom. gosp. mogłyby być większe.

Jak spojrzałam na Wasze fotki, to przypomniało mi się, jak jeszcze niedawno my mieliśmy stan "zero" i chodziliśmy po "pokojach" wyobrażając sobie jak całość będzie wyglądać, a potem wszystko tak szybko poszło w górę. Teraz, to ja zazdroszczę Wam entuzjazmu, bo my już jesteśmy zmęczeni wykończeniówką i nie mamy już tyle zapału jak na początku. Chętnie położyłabym się już na leżaczku przed domem :lol:

Co do ogrzewania - to my mamy piec na ekogroszek, który zimą spisywał się bardzo dobrze, mimo, że dom nie był ocieplony. Mamy również przygotowaną instalację do baterii słonecznych, ale narazie nie będziemy ich instalować.

Ogrzewanie gazowe mają Woziki i są z niego zadowoleni. Kominek z płaszczem wodnym, też ktoś chyba instalował w Alabastrze. My tego nie mamy, więc nie mogę się wypowiadać.

Jeśli będziecie mieć jakieś pytania, to zajrzyjcie na forum Alabastra. Opinia więcej niż jednej osoby, lepiej pozwoli rozwiać wątpliwości :D

forum Alabastra: http://forum.muratordom.pl/alabaster-z-garazem-na-2-samoch-wyrazcie-swoje-zdanie,t76556.htm

 

Pozdrawiam również Waszą rodzinkę i życzę powodzenia.

Bedą obserwować Wasze budowlane zmagania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

Jestem zachwycona efektami! Normalnie brak mi słów! :roll: ... jest coraz piękniej ... ten kominek i zabudowa w salonie i sypialni ... normalnie ... cudo!!! Zdolnego masz męża :lol: ... chyba muszę odmałpować parę rzeczy od Ciebie :roll: i mam nadzieję że sie nie obrazisz :wink: ... tylko kiedy to będzie??? My nadal stoimy w miejscu :evil: ...

 

Pozdrawiam cieplutko 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło mi słyszeć takie słowa, a mojemu mężowi będzie jeszcze milej (byle by tylko w samozachwyt nia wpadł :lol: )

Nie obrażę się za małpowanie, jeśli pokażesz gotowe efekty :lol:

Taka bezczynnośc jest najgorsza, kiedy jest piękna pogoda do budowy. Stoi się w miejscu, a czas ucieka :( . U nas było podobnie - biurokracja jest straszna :x

A nie można się przez ten miesiąc jakoś dogadać z jakimś sąsiadem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde Wasza zabudowa w sypialni jest a raczej będzie bombowa......ciekawe kiedy my bedziemy na takim etapie :roll: , myśle że kiedyś to nastąpi , póki co to dach czeka w kolejce , a od jutra reszta murowania , mam nadzieję że pójdzie sprawnie i pogoda dopisze ku moim skromnym :wink: wymaganiom- deszcz w nocy a sloneczko w dzień , życze wytrwałości tym co zaczynają swoje zmagania z budową :D http://alabasterek.mojabudowa.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

Będziecie, będziecie, jeszcze trochę :lol: Pogodę zapowiadają ładną, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mury pięły się do góry :D - ależ mi się zrymowało :lol: . Bardzo mi się podoba ten Wasz frontowy filar, fajnie wygląda taka cieniowana klinkierówka. A ta kolumienka zamiast ścianki telewizyjnej, też bardzo dobry pomysł. Taraz macie piękny przestrzenny salon z duuużą jadalnią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasabar Bardzo miło mi słyszeć takie słowa, a mojemu mężowi będzie jeszcze milej (byle by tylko w samozachwyt nia wpadł )

Nie obrażę się za małpowanie, jeśli pokażesz gotowe efekty

Taka bezczynnośc jest najgorsza, kiedy jest piękna pogoda do budowy. Stoi się w miejscu, a czas ucieka . U nas było podobnie - biurokracja jest straszna

A nie można się przez ten miesiąc jakoś dogadać z jakimś sąsiadem?

 

:lol: ... ja właśnie uświadomiłam moją połówkę jaką chce mieć sypialnię i salon oczywiście na przykładzie Waszego domku ... a on na to: "jasne, nie ma problemu" :roll: troszke w szoku jestem ;) ... ale ciesze się ze też mu się podoba!

Co do prądu to z sąsiadami mamy problem - tylko 160 m kabla byłoby nam potrzebne :-? ... no i kredyt nas stopuje :-? i tu jest druga biurokracja (wymyślają taaakie rzeczy że ... brak słów) ... ale może się w końcu doczekamy!

Nie tracę nadziei - uparta jestem :wink: jak czegoś chcę to będę to miała :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasno, to pojęcie względne. Nie wiem jaka jest dokładna szerokość holu ok. 120-130 cm. Czy to jest ciasno? Dla mnie nie, tymbardziej, że poddasze nie jest raczej częścią domu, gdzie będzie "duże natężenie ruchu" :lol: . Ważniejsze dla nas było posiadanie oddzielnej toalety, żeby rano, lub wieczorem, kiedy jedni się myją, inni nie musieli biegać po schodach na parter, żeby załatwić potrzeby.

Może to takie przyzwyczajenie z mieszkania w ciasnych M, ale nie lubię zostawiać miejsc, które będą bezużyteczne. A ciemno też nie jest, bo przecież światło na hol wpada z pokoi na poddaszu i z parteru przez klatkę schodową.

Wrażenie ciasnoty może być spowodowane ciemnym kolorem ścian naszego holu. Zdjęcie jest zrobione również tak, żeby nie było widać brzydkiej tymczasowej balustrady i pokazany jest tylko hol, a przecież po lewej stronie jest ogromna powierzchnia klatki schodowej, więc moim zdaniem o ciasnocie nie może być mowy - a co nieco o niej wiem :lol: :lol: :lol:. - nasze M jest naprawdę ciasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...