Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika budowy Alabastra


jasabar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 305
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powracając jeszcze do ciasnoty, to osoby, które były oglądać nasz dom, nic nie wspominały o wrażeniu klaustrofobii na piętrze :lol: i wiem, że niektórzy mają zamiar tak samo zabudować hol. Ale jak mówiłam wcześniej, najlepiej sami zadecudujecie na etapie stawiania działówek.

Co do okien,to wszystko zależy od usytuowania domu wg stron świata. Po podniesieniu ścianki kolankowej piętro staje się większe, więc myślę, że dobrym pomysłem jest dodanie okna w pokoju frontowym.

Nasz dom stoi przodem do wschodu, więc okno w w.w. pokoju dodane zostało od południa i teraz jest dobrze doświetlony.

Sypialnia jest OK.

U nas w łazience na poddaszu słońce gości krótko i są ciemne kafle, a że jest ona dosyć duża, więc nie jest to super jasne pomieszczenie, ale nie mieszka się tam i dobre oświetlenie załatwia sprawę. Ujmując to humorystycznie - do kąpieli nie trzeba zapalać światła, ale żeby przyjrzeć się w lustrze pryszczowi - tak :lol: .

Ostatni pokój na piętrze - ten przy łazience u nas znajduje się od zachodu, a że jest bardzo duży - 25m, to jego prawa strona (patrząc od wejścia do pokoju) jest lekko zacieniona, więc nie wiem, czy nie byłoby lepiej gdybyśby okna trochę rozstawili w większej odległości.

Parter jest bez zażutu. Miłą niespodzianką było dla nas to, że mimo tego, że słońce wpada do niego przez cały dzień (od wsch. ,połud. i zach.) w gorące dni dom trzyma chłód i kiedy na dworze jest wykańczający upał wewnątrz można odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi namieszaliście w głowie :lol: ... chyba poczekam aż będą ścianki działowe i wtedy się zdecyduje ... a z ciasnoty przejdźmy do ciemności: czy myślicie że w którymś pomieszczeniu jest za ciemno i przydało by się większe lub drugie okno??? Strasznie nie lubię ciemności

:roll:

 

Wszystko zależy od ustawienia domu względem stron świata. My np. dołożyliśmy okno dachowe w pokoju, który znajduje się nad wejściem do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaaaardzo Wam dziękuję za cenne informacje! :D ... teraz muszę po raz kolejny prześledzic mój projekt i pomyśleć :roll: ... ale nie martwcie się, jeszcze Was zasypie pytaniami :oops:

Jeszcze raz wielkie dzięki!

Witam i jeżeli chodzi o poddasze i o tą ciasnote co o niej była mowa to pojęcie względne bo my widzieliśmy domek na ,, żywo '' u jasabar za co jeszcze raz bardzo dziękujemy :D , i nie ma wrażenia ciasnoty , wręcz odwrotnie , wygląda wszystko tak jakby było zaprojektowane :) w orginale , ale oczywiscie kazdy jest indywidualistą i może mieć inne upodobania :wink: , my jednak pozostawimy tam okno /chyba/ i jak na razie dodatkowej toalety niemamy w planie :wink: , pozdrawiam wszystkich alabastrowiczów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ile tych obrazków Alabastra, aż się mi mylą, który czyj :lol: . Myślę ,że za jakiś miesiąc ustąpię Wam miejsca (Trajkotka i iwonajarek) i zastąpię swój zdjęciem otynkowanego domu :wink: .

 

iwonajarek - ja z taką nieśmiałą propozycją :oops: Czy chciałabyś może wkleić link ze zdjęciami ze swojej budowy do swojego podpisu? Zawsze byłyby pod ręką :oops:

Jeśli z jakiś powodów nie - to OK, ale jeśli chciałabyś go tam umieścić, to podpowiem Ci, że musisz w lewym górnym rogu strony wejść w swój "profil". Kiedy już tam będziesz zauważysz pozycję "podpis" i własnie tam wkleja się link. Dzięki temu będzie on widoczny przy każdym Twoim poście.

Mam nadzieję, że się nie wymądrzam -tylko pomagam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ile tych obrazków Alabastra, aż się mi mylą, który czyj :lol: . Myślę ,że za jakiś miesiąc ustąpię Wam miejsca (Trajkotka i iwonajarek) i zastąpię swój zdjęciem otynkowanego domu :wink: .

 

iwonajarek - ja z taką nieśmiałą propozycją :oops: Czy chciałabyś może wkleić link ze zdjęciami ze swojej budowy do swojego podpisu? Zawsze byłyby pod ręką :oops:

Jeśli z jakiś powodów nie - to OK, ale jeśli chciałabyś go tam umieścić, to podpowiem Ci, że musisz w lewym górnym rogu strony wejść w swój "profil". Kiedy już tam będziesz zauważysz pozycję "podpis" i własnie tam wkleja się link. Dzięki temu będzie on widoczny przy każdym Twoim poście.

Mam nadzieję, że się nie wymądrzam -tylko pomagam :oops:

:lol: już wkleiłam , co prawda za wiele tych zdjęc nie mamy ale może za jakis czas.... :wink: się powiększy ich ilośc , a ja wszystkie podpowiedzi traktuje jako dobra radę , i czekam na zdjęcie otynkowanego Waszego domku - napewno będzie to widok imponujący :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam...

 

Do iwonajarek:

 

Koniecznie musisz "czuć mój oddech na pleach" , bo "ścigam" Cię z ogromną zawziętością i determinacją w budowie domu :):):)

 

...choc tak naprawdę, to mam wrażenie, że Jesteście przed nami całe "lata świetlne", ale nie poddajemy się :)

 

Pierwszy baaardzo optymistyczny koniec budowy- to grudzień tego roku ;), ale zeszliśmy "troszkę" na ziemię i CHCEMY zakończyć budowę na przełomie marca i kwietnia.

 

pozdarwiam i zapraszam do oglądania zdjęć z naszej budowy ALABASTRA

 

zobaczcie , jakich mam pomocników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam...

 

Do iwonajarek:

 

Koniecznie musisz "czuć NASZ oddech na plecach" , bo "ścigamy" Cię z ogromną zawziętością i determinacją w budowie domu :):):)

 

...choc tak naprawdę, to mamy wrażenie, że Jesteście przed nami całe "lata świetlne", ale nie poddajemy się :)

 

Pierwszy baaardzo optymistyczny planowany koniec budowy- to grudzień tego roku ;), ale zeszliśmy "troszkę" na ziemię i CHCEMY zakończyć budowę na przełomie marca i kwietnia PRZYSZŁEGO ROKU.

 

pozdrawiam i zapraszam do oglądania zdjęć z naszej budowy ALABASTRA

 

zobaczcie , jakich mam pomocników :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam...

 

Do iwonajarek:

 

Koniecznie musisz "czuć NASZ oddech na plecach" , bo "ścigamy" Cię z ogromną zawziętością i determinacją w budowie domu :):):)

 

...choc tak naprawdę, to mamy wrażenie, że Jesteście przed nami całe "lata świetlne", ale nie poddajemy się :)

 

Pierwszy baaardzo optymistyczny planowany koniec budowy- to grudzień tego roku ;), ale zeszliśmy "troszkę" na ziemię i CHCEMY zakończyć budowę na przełomie marca i kwietnia PRZYSZŁEGO ROKU.

 

pozdrawiam i zapraszam do oglądania zdjęć z naszej budowy ALABASTRA

 

zobaczcie , jakich mam pomocników :);)

:D pomocnicy Wasi są jedyni w swoim rodzaju :wink: a tak wogóle to fajnie obserwować jak ktoś buduje , bądz już prawie wybudował taki sam domek , można wiele rzeczy podpatrzeć , coś udoskonalić :wink: itd... a co do końca naszej budowy :o to nie określilismy sobie terminu , poprostu jak skończymy to się przeprowadzimy :D . Narazie nasz dom nabiera kształtu bo robi się :wink: dach , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za gratulacje i komplementy. Jeszcze trochę i będziemy oglądać Wasze piękne domy :D - nie mogę się doczekać.

Nasza przeprowadzka może nastąpi już w tym tygodniu. Spodziewałam się dłuższego czasu na rozstanie z naszym mieszkankiem, ale klienci mają już decyzję kredytową i czekam tylko na telefon, kiedy idziemy do notariusza.

iwonajarek widzę u Was kolejne postępy :D super, że wszystko idzie tak sprawnie. Czy ta dachówka to ceramika, tak jak planowaliście?

 

Ps. A nasze białe meble kuchenne - piękny design - prawda :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy Ci przyznać jasabar, że "żyjemy" Twoim wykończeniem i baaardzo nam się podoba sposób w jaki "ubierasz" swój domek. Przed nami jeszcze daleka droga, ale... jesteśmy zdeterminowani by osiągnąć cel.

 

Jedyny nasz problem, to sprzedaż mieszkania w Zielonej Górze, bo w tej chwili nie ma zainteresowania (moze to przez wakacje??) Póki co nie martwimy się tym za bardzo, bo mamy czas na sprzedaż do września-października.

 

Pozdrawiamy WSZYSTKICH baaaardzo serdecznie !!!

 

 

a mury rosną... błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam&Asia - wiem jak to jest :lol: , my żyliśmy budową wozików i czekaliśmy z niecierpliwością na kolejne fotki.

Z mieszkaniem to pewnie masz rację, wszyscy na wakacjach. Nasze mieszkanie ma nieciekawą lokalizację, jest na IV piętrze i do tego bez balkonu, dlatego obawiałam się, że będziemy je długo sprzedawać, a jednak wszystko potoczyło się szybko.

A czy jest tajemnicą, czy będziecie budować z własnych finansów, czy też będziecie "podpierać" się kredytem i czy macie jakieś plany dotyczące terminów zakończenia budowy?

Wasi mali pomocnicy mają pewnie największą frajdę z budowy- moi w podobnym wieku mieli i mają cały czas - dla młodszego najlepsze jest pokonywanie schodów w dół i w górę :lol: .

Ten etap budowy, który zaczeliście jest chyba najfajniejszy, bo w szybkim tempie dom rośnie i zmienia się, a fantazja może zacząć działać :lol: , no i można popatrzeć na świat z okna własnego domku :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...