Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika budowy Alabastra


jasabar

Recommended Posts

jasabar...

 

tajemnicy nie ma :):)

 

Ponad połowę środków mamy własnych (biorąc pod uwagę mieszkanie) i "podpierać" się będziemy kredytem (już przyznanym- 200 tyś) na wykończenie domu.

Liczymy, że w kwocie 500 tyś uda nam się zamknąć całą budowę.

Planujemy na koniec września rozpocząć wykończeniówkę (od stanu zamkniętego) i jak wszystko się dobrze potoczy w marcu, lub w kwietniu... przeprowadzka. WSZYSTKO ZALEŻY OD SPRZEDAŻY MIESZKANIA !!!

Wstępne plany były na koniec roku, ale CHOLERNA BIUROKRACJA trwała ponad dwa miesiące i plany musieliśmy troszkę zmienić.

 

Dzieci nasze UWIELBIAJĄ plac budowy a szczególnie "piaskownicę" :):):) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

DZIĘKUJĘMY JASABAR ZA WASZE KCIUKI :):):)

i mamy świadomość , że plany mamy AMBITNE a czas realizacji super szybki.

Mamy jednego wykonawcę od wszystkich robót i on nam potwierdził możliwość realizacji naszych "marzeń" w tym terminie.

 

Baaardzo wiele zawdzięczam TEŚCIOM (rodzicom żonki), którzy baaaardzo znacząco wsparli nas finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy teściowie to skarb. Plany mimo, że macie ambitne, to myślę, że zupełnie realne, tymbardziej, że jest jeden wykonawca. My chcieliśmy zmieścić się w dziewięciu miesiącach, ale niestety nasz dekarz zamiast dwa tygodnie, grzebał się z dachem dwa i pół miesiąca, a potem spadek kursu franka spowodował braki finansowe :( .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za gratulacje i komplementy. Jeszcze trochę i będziemy oglądać Wasze piękne domy :D - nie mogę się doczekać.

Nasza przeprowadzka może nastąpi już w tym tygodniu. Spodziewałam się dłuższego czasu na rozstanie z naszym mieszkankiem, ale klienci mają już decyzję kredytową i czekam tylko na telefon, kiedy idziemy do notariusza.

iwonajarek widzę u Was kolejne postępy :D super, że wszystko idzie tak sprawnie. Czy ta dachówka to ceramika, tak jak planowaliście?

 

Ps. A nasze białe meble kuchenne - piękny design - prawda :lol: :lol: :lol:

Tak , tak to ta nasza dachóweczka :) - ceramiczna i mam nadzieje że bedzie się dobrze prezentowała na dachu :wink: , bo od dzisiaj właśnie fachowcy wchodzą na nasz dach i powiedzieli że zejdą jak wszystko zrobią :lol: - mam nadzieję że słowa dotrzymają :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ile tych obrazków Alabastra, aż się mi mylą, który czyj :lol: . Myślę ,że za jakiś miesiąc ustąpię Wam miejsca (Trajkotka i iwonajarek) i zastąpię swój zdjęciem otynkowanego domu :wink:

 

zmieniłam mój obrazek , bo też nie mogłam się połapać, który czyj :roll:

... a co do ogródka to zawsze lepiej mieć mały ale własny i na ziemi, niż np na balkonie w bloku :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie dość długo, ale jakiesz jest moje zdziwienie gdy patrze na postepy w każdym obserwowanym przeze mnie domku.... ślicznie ogranizujesz przestrzeń. Wywaliłam oczy na ten piaskowiec i nie mogłam uwierzyc jaki rewelacyjny efekt.

Bardzo mi się podoba ;)

No i drzwi tez masz super, w moim ukochanym kolorze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na oglądanie Waszej elewacji jest jeszcze za wcześnie, ale mam pytanie: czy planujecie wykonać przypory, które są w wizualizacji Alabastra?

Planujemy. Chcemy zachować wygląd domu jak najbardziej zbliżony do oryginału. Nie będzie zupełnie taki sam, ale charakterystyczne elementy jak piaskowiec, przypory, czy opaski dookoła okien chcielibyśmy mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że przez chwilę nie będzie cichutko w moim dzienniku, przez zimę zaciskałam pasa, żeby latem poszaleć w marketach ogrodniczo - budowlanych ;)

 

Kuchnia juz jest w całej swej okazałości, ale musze ją ogarnąć i fory postrzelać ;)

 

Postaram się jeszcze dziś, bo mam free time ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że będziecie dążyć do oryginalnego wyglądu domu, bo będziemy dzięki temu mieć jakiś punkt odniesienia. Rozumiem, że te wszystkie ozdobniki w Alabastrze są wykonane z profili styropianowych, a może się mylę? Nie wiem czy mój małż jest tak zdolny, jak Twój, ale z tarasem też prawdopodobnie będziemy walczyli sami :wink: Życzę szybkiego przypływu gotówki :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doznałam oczopląsu ..... dzis usiadłam na dłużej do twojego dziennika, twój mąż jest niesamowity takie cuda w płycie k-g? czy z czego sa te zabudowy w sypialni i w salonie? No laska....nie ma co masz złote rece w domu ;)

 

Oszalałam na punkcie kolorków i dekorków w pokojach dziecięcych , aż mi się zachciało dzidziucha ;).

 

No i wisienka na torcie...czekoladowaa łazienka na poddaszu. łytki piękne -----mniamiiiii i ten dekor kwiatkowy. Jak ja robiłam łazienkę to nie było takich cudeniek ;)

 

Śliczne gniazdko!!!!

 

A...zapomniałabym a podłoga w salonie to sa płytki czy jakieś drewno? Bo przyznam szczerze ze robią wrazenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedna psinka , może wszystko będzie dobrze :cry: , jak juz tyle lat z Wami to jak domownik ...ale cóż czasami trzeba się pogodzić nawet z najgorszym finałem jakiejkolwiek sprawy....ale jednak może będzie wszystko ok. :roll: a jak tam domek? ocieplacie już ? a jakie postępy we wnętrzu ? ach ...pewnie już na ukończeniu , pozdrawiam i trzymam kciuki za psinkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

 

Budujemy Alabastra już od kwietnia i strasznie nam się to wszystko przeciąga.

Jesteśmy na etapie stropów

 

Czy moglibyście podać ile drewna poszło na więżbę dachową, ile na łaty i ile na kontrałaty ( chyba tak się nazywają). Nasz pan od dachu powiedział , że drzewa potrzeba 18 m3 na wszystko i liczy nam to w cenie po 800 zł za m3. Czy wg Was tak właśnie powinno być?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź , pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...