Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Witam ! - trochę się pochwalę - Marysia TINKA


TINEK

Recommended Posts

bardzo chciałabym wiedzieć czym malowaliście tę nadbitkę czy też podbitkę ,bardzo mi się ten kolor podoba! pozdrawiam

Witam

Dzisiaj pojechałem na budowę coby spisać z puszki. Preparat AKZO NOBEL XS600 - Wodny Impregnat Barwiący kolor S03 (ciemny dąb), preparat jest bezbarwny na miejscu bariony na kolor wybrany z palety dostępnych kolorów (za dużo nie jest 10 - 12 kolorów do wyboru) cena zależna od wybranego pigmentu, opakowania 25 l (ale sprzedają mniej - ile sie chce) po napisach na opakowaniu doszedłem, iż produkt made in Italy

pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 408
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 4 months później...
...., ale komin, za niski.

 

mam nadzieję, że wentylacja będzie działać

 

pozdrawiam

TINEK

Hej. Moi tesciowie mieli tez taki niski komin i niestety ale bedziesz mial cofki. Jesli uzywasz tego komina do wentylacji grawitacyjnej to bedzie ci ona dmuchala do srodka. Jesli dodatkowo masz tam wpiety kominek w osobny kanal to dojdzie ci jeszcze zapach wedzonki w calym domu. Dodam, ze tesciowie mili komin duzo blizej srodka dachu tak 1.5m ponizej kalenicy. Skonczylo sie wstawianiem komina wewnatrz komina :o i wyprowadzeniem go 1m powyzej dachu. Wyglada to bardzo dziwnnie ale teraz nie maja cofek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się u Ciebie wykonanie prac cieśli. U mnie jest w trakcie pracy więźba dachowa. Ale nie wygląda to tak jak u Ciebie. Nawet nie wiedziałabym, że tak można zrobić dokładnie ,np. wyszlifować krokwie itd. Chyba zwrócę uwagę moim robotnikom. Mam nadzieję, że nie uciekną. Tak trudno o fachowców, a szczególnie cieśli. Naprawdę miałeś szczęście. Efekt super!!! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...., ale komin, za niski.

 

mam nadzieję, że wentylacja będzie działać

 

pozdrawiam

TINEK

Hej. Moi tesciowie mieli tez taki niski komin i niestety ale bedziesz mial cofki. Jesli uzywasz tego komina do wentylacji grawitacyjnej to bedzie ci ona dmuchala do srodka. Jesli dodatkowo masz tam wpiety kominek w osobny kanal to dojdzie ci jeszcze zapach wedzonki w calym domu. Dodam, ze tesciowie mili komin duzo blizej srodka dachu tak 1.5m ponizej kalenicy. Skonczylo sie wstawianiem komina wewnatrz komina :o i wyprowadzeniem go 1m powyzej dachu. Wyglada to bardzo dziwnnie ale teraz nie maja cofek.

 

Cześć

Brakuje około 30 cm (do tego co w projekcie), majstry za szybko murowali, jak przyjechałem z pracy był już skończony (i szczerzę powiem, że nie zwróciłem na początku na to uwagi), w tym kominie mam 3 kanały wentylacyjne, dwa z kuchni i jeden z łazienki na dole. Reszta kanałów wentylacyjnych (6 sztuk) jest w kominie na drugiej połaci, jest tam jeszcze (razem) komin do kominka, i ten drugi jest według projektu (ponad kalenicę), jak to wszystko będzie działać zobaczymy, planuję w wybranych oknach nawiewniki.

Kotłownia będzie w gospodarczym

Dziękuję za cenne uwagi

pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się u Ciebie wykonanie prac cieśli. U mnie jest w trakcie pracy więźba dachowa. Ale nie wygląda to tak jak u Ciebie. Nawet nie wiedziałabym, że tak można zrobić dokładnie ,np. wyszlifować krokwie itd. Chyba zwrócę uwagę moim robotnikom. Mam nadzieję, że nie uciekną. Tak trudno o fachowców, a szczególnie cieśli. Naprawdę miałeś szczęście. Efekt super!!! Pozdrawiam

Cześć

Dzięki za miłe słowa

Kiedyś pisałem (nie pamiętam czy w tym wątku), że drewno na więźbę zamówiłem strugane, a wszystkie elementy widoczne przed malowaniem były szlifowane papierem ściernym (kółko na rzep do kątówki), cały urlop ubiegłoroczny spędziłem przy szlifowaniu i malowaniu (przy ogromnej pomocy teścia), tak się umówiłem z cieślą, wycinał nam trochę elementów tak na 3 dni roboty i my szlifierka i pędzel, i tak aż wszystko było gotowe. Ja znalazłem bardzo dobrego cieślę, wszystko było wycięte na gotowo na "ziemi", tak że nie żadnych cięć nie pomalowanych czy nie zaimpregnowanych.

Dodatkowo wszystkie elementy, które można "pomacać" po pierwszym malowaniu, przecierałem włókniną ścierną, w celu usunięcia włosków, tak że jak ktoś pomaca to gładziutkie jak pupcia niemowlaka :D

Życzę Ci pięknego dachu i szybkiego zamieszkania w wymarzonym domku

pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Może dziś temat mało z budową związany, ale z przyszłym otoczeniem domku jak najbardziej. Przeglądałem ostatnio stare fotki moich iglaków, i dobrze, że są, widać jak porosły z roku na rok. Jak się patrzy na nie codziennie to widać, że urosły, ale że aż tyle :D

 

http://img18.imageshack.us/img18/190/foto19ozm.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/3927/foto20l.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/7194/foto21j.jpg

http://img144.imageshack.us/img144/900/foto22l.jpg

 

zanim się wprowadzę to ładny żywopłot się utworzy, zatrzyma trochę kurzu z drogi (szlakówka)

pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam (sąsiada :D )

Pomiędzy domem i kotłownią jest 6m. Rury zakopane poniżej strefy przemarzania i zaizolowane, namówił nas na takie rozwiązanie projektant adaptujący projekt (i projektujący budynek gospodarczy). Jak moja lepsza połowa usłyszała o takim rozwiązaniu, i że w ten sposób zyska czyste pomieszczenie (pom na kotłownie w domu) na pralnię to nie dała odporu.

Mam dwóch znajomych, którzy mają takie rozwiązanie (u jednego 30 m odległość do kotłowni) od kilku lat i obaj chwalą, przy węglu to jednak bałagan zawsze jest (pomimo, że to np ekogroszek) a tak mamy go w osobnym budynku.

pozdrawiam, życzę trafnego wyboru projektu

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

http://images48.fotosik.pl/41/13b8fd9282460864med.jpg

 

Niech się spełnią świąteczne życzenia,

te łatwe i trudne do spełnienia.

Niech się spełnią te duże i te małe,

te mówione głośno lub wcale.

Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,

niech się spełnią w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Nowy Rok Ci życzę,

Byś nie myślał o niczym.

Tylko ciągle się bawił

i w luksusach pławił.

By na to co w głowie

pozwoliło zdrowie,

I by wszystkie panienki

wielbiły Twe wdzięki.

Niech kłopoty i znoje

omijają drzwi Twoje!

No i wiele miłości

niech ogrzewa Twe kości!

 

http://www.sylwester.dujawica.com.pl/sylwester_zakopane.jpg

 

Z najlepszymi życzeniami -Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cześć sąsiad,

Skoro to pierwszy post po serii życzeń noworocznych, to mogę chyba jeszcze "dokleić" i moje - spóźnione, ale szczere - Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku i w nowym domku :D .

 

Od jakiegoś czasu spotykam cię w naszych wspólnych "miejscach", tylko ty o tym nie wiesz, bo przyglądałem się dotąd tylko "ukradkiem" :wink: :lol:

...ale pora wyjść z cienia, tym bardziej, że masz coś, co mnie obecnie bardzo interesuje 8) ...i wcale nie o dach chodzi :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć sąsiad,

Skoro to pierwszy post po serii życzeń noworocznych, to mogę chyba jeszcze "dokleić" i moje - spóźnione, ale szczere - Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku i w nowym domku :D .

 

Od jakiegoś czasu spotykam cię w naszych wspólnych "miejscach", tylko ty o tym nie wiesz, bo przyglądałem się dotąd tylko "ukradkiem" :wink: :lol:

...ale pora wyjść z cienia, tym bardziej, że masz coś, co mnie obecnie bardzo interesuje 8) ...i wcale nie o dach chodzi :wink: :lol:

 

Ojoj Tinek ja bym sie juz bała :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...