Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


pado

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej Pawlok

 

jak długo czekałeś na decyzję o odbiorze domu? jest jakis urzędowy termin od daty złożenia papierów? papiery składa się na ulizy Zielonej ???

odpowiem za Pawlok - od złożenia dokumentów w PINB czeka się 21 dni.Na 22 dzień budynek uważa sie za odebrany i tego dnia można składać papiery w ENEA celem przepisania prądu z budowlanego na taryfę domową.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) to ja tez sie czymś zrewanżuję. DO ZAMIANY PRĄDU BUDOWLANEGO NA ZWYKŁY nie jest potrzebny odbiór budowy. Ja poprosiłam kierownika budowy, zresztą za radą obcego zupełnie pracownika Eneii o poświadczenie, że dom nadaje się w części do zamieszkania, napisałam zwykłą prośbę do Eneii o zamianę taryf i JUŻ !!!! Faktem jest, że praktycznie już mieszkałam, więc kłamu niue było, ale papiery na odbiór dopiero składam

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) to ja tez sie czymś zrewanżuję. DO ZAMIANY PRĄDU BUDOWLANEGO NA ZWYKŁY nie jest potrzebny odbiór budowy. Ja poprosiłam kierownika budowy, zresztą za radą obcego zupełnie pracownika Eneii o poświadczenie, że dom nadaje się w części do zamieszkania, napisałam zwykłą prośbę do Eneii o zamianę taryf i JUŻ !!!! Faktem jest, że praktycznie już mieszkałam, więc kłamu niue było, ale papiery na odbiór dopiero składam

Pozdro

 

To ciekawe gdzie dokładnie, która Enea ? W Enei Wrzesnia wymagają zgodnie z wnioskiem załącznika 'kopia zaświadczenia o dopełnieniu obowiązku zawiadomienia zakończenia budowy wydane przez Starostwo Powiatowe /Urząd Miasta" czyli tak jak pisał przedmówca teoretycznie 21 od daty złozenia a ze u mnie wyrobili się w dwa tygodnie to im wysłałem informacje o niewniesieniu sprzeciwu :-)

Oczywiście wszystko na Zielonej.

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie to była Września, i to całkiem niedawno, bo jakieś 2 m-ce temu. Sama tego nie rozumiem, dlaczego u jednych jest tak, a u innych inaczej. Mogę się tylko cieszyc, że mi się udało i życzyć powodzenia w bojach pozostałym, chociaż to jest znowu jakis absurd. Ja nawet nie pytałam o jakieś druki wniosków, załaczników, nic. Po prostu zrobiłam tak, jak mi to podpowiedział ich pracownik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie to była Września, i to całkiem niedawno, bo jakieś 2 m-ce temu. Sama tego nie rozumiem, dlaczego u jednych jest tak, a u innych inaczej.

 

Najwidoczniej zależy na kogo trafisz w rozmowie.

Teraz niby szykują mi umowę - prześlą pocztą i jak im odeśle podpisana to zmienią taryfę. Tez tak było u was ?

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie to była Września, i to całkiem niedawno, bo jakieś 2 m-ce temu. Sama tego nie rozumiem, dlaczego u jednych jest tak, a u innych inaczej.

 

Najwidoczniej zależy na kogo trafisz w rozmowie.

Teraz niby szykują mi umowę - prześlą pocztą i jak im odeśle podpisana to zmienią taryfę. Tez tak było u was ?

Pawlok

 

Tak właśnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do tynków wewnętrznych. mam też pytanie czy po tynkach wap-cem trzeba ściany szpachlować czy można od razu malować. Mam wrażenie że każdy twierdzi coś innego. Zależy mi żeby ściany były gładkie ale nie jestem znowu fanatyczką :wink:

jak maja byc gladkie to najlepiej zrobic gipsowe chociaz czasami tez trzeba szpachlowac tynku cw zawsze beda mialy fakture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do tynków wewnętrznych. mam też pytanie czy po tynkach wap-cem trzeba ściany szpachlować czy można od razu malować. Mam wrażenie że każdy twierdzi coś innego. Zależy mi żeby ściany były gładkie ale nie jestem znowu fanatyczką :wink:

 

Ręcznych czy mechanicznych ?

Ja wybrałem ręczne cementowo-wapienne - wyszły ładnie ale czuć fakturę min z racji piasku takiego a nie innego. I na to dopiero gładź gipsowa dla równości.

Atut tego rozwiązania - tynki są twarde, u kolegi po gipsowych mocniejsze uderzenie w ścianę np przypadkowa pakiem z klamrą = widoczne wciśniecie.

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do tynków wewnętrznych. mam też pytanie czy po tynkach wap-cem trzeba ściany szpachlować czy można od razu malować. Mam wrażenie że każdy twierdzi coś innego. Zależy mi żeby ściany były gładkie ale nie jestem znowu fanatyczką :wink:

Warto robić tynki wapienno-cementowe i koniecznie szpachlować.Ściany będą super gładkie.Koszt robocizny tynkowania 14-15 zł od 1 m2 i szpachlowanie 9-10 zł.od 1 m2.Razem to daje 23-25 zł za 1 m.Tynki gipsowe robione maszynowo

cena od 26 d0 30 zł za 1 m2.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...