Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


pado

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanko po co Aquanetowi przy montażu licznika ogrodowego informacje o powierzchni ogrody i ilości osób mieszkających w domu ?

pozdrawiam

zdziwiony

Pawlok

Ha ha a to dobre.Pewnie liczą każdą krople wody, a moze uważają, że od licznika ogrodowego poprowadzisz ją z powrotem do domu żeby było taniej. A tak serio to" co ma piernik do wiatraka".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a moze uważają, że od licznika ogrodowego poprowadzisz ją z powrotem do domu żeby było taniej.

 

A to gdzieś czytałem na forum muratora ze jakaś firma wodociągowa nie chciała założyć gościowi licznika ogrodowego bo rurę od tego przyłącza poprowadził pod posadzkami - i twierdzili że jak jej nie widzą to może służyć jako obejście do kranu w domu! Polska to dziwny kraj...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż polak potrafi wszystko.Skoro mozna podłączyć się z prądem pod latarnie uliczną to tym bardziej poprowadzić wodę do domu od podlicznika ogrodowego.Widziałem kiedyś takie podłaczenie do pralki.W domu kupa dzieci to i prania bylo sporo,a wlasciciel cieszył sie, że oszczedza na kanalizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może są na forum osoby które mają swoje szamba i robiły juz odbiór , bo gdzie nie czytam, kogo nie pytam to kazdy mówi co innego i kier. bud tez co innego , pytanie : odbiór szamba musi być wykonany przez P.I.S (sanepid) ? bo z kolei na innym forum czytałam ,że K.B. robi protokół że została przeprowadzona próba szczelności kanalizy i szamba i wystarczy ? choć to akurat to nie bardzo mi coś pasuje . Była bym wdzieczna za odpowiedź , czy wskazówki . Dziękuję

Witam, juz zamknąłem budowę, i do tego potrzebny jest tylko atest od szamba do Powiatowej Inspekcji budowlanej (tam gdzie zgłaszamy zakonczenie budowy). pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może są na forum osoby które mają swoje szamba i robiły juz odbiór , bo gdzie nie czytam, kogo nie pytam to kazdy mówi co innego i kier. bud tez co innego , pytanie : odbiór szamba musi być wykonany przez P.I.S (sanepid) ? bo z kolei na innym forum czytałam ,że K.B. robi protokół że została przeprowadzona próba szczelności kanalizy i szamba i wystarczy ? choć to akurat to nie bardzo mi coś pasuje . Była bym wdzieczna za odpowiedź , czy wskazówki . Dziękuję

Witam, juz zamknąłem budowę, i do tego potrzebny jest tylko atest od szamba do Powiatowej Inspekcji budowlanej (tam gdzie zgłaszamy zakonczenie budowy). pozdrawiam

dzięki za odpowiedź , mamy już odbiór :lol: i okazało sie że nie potrzebowałam żadnych atestów , specjalnych oględzin , czy czegokolwiek , tylko wpis w dzienniku , że KB sprawdził całą kanalizę wraz z szambem , pomału się wprowadzamy :lol: , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam do sprzedania dachówke RUSTYKALNĄ ROBENA 2200 szt.

gąsiory 60szt , skrajna lewa i prawa120szt - wszystko na około 170 m2 dachu.

dachówka jest nowa lecz była juz rozpakowana na budowie , dostarczona przez pomyłke na moją budowe , obecnie spaletowana gotowa do transportu , mozliwy transport hdsem, JA zapłaciłem za dachówke podstawową 3.20 zł -chcę tylko 70% tej ceny

 

http://lh6.ggpht.com/_lkQ5PGKALxU/S49yAytf4fI/AAAAAAAAALY/bbyKxMxIVQU/s640/S6305131.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mieszkamy juz pod wrzesnia ale dom ciagle nieocieplony:( Pilnie szukam dobrej sprawdzonej ekipy od ocieplen i tynków zewnętrznych (chociaz na ten rok wystarczy ocieplenie) na wrzesnien, pazdziernik. bede wdzieczna za podpowiedzi:) Kolejnej zimy bez ocieplenia nie wytrzymam:):):)

Ps: jak sie teraz kształtuja ceny za ocieplenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam

 

Nauczona doświadczeniam, zapytuję Was o namiary na sprawdzone i polecane namiary na:

- płytkarza (została nam górna łazienka do zrobienia);

- brukarza (Seb Lech już uwzględniłam);

- stolarza (płot i balustrady z drewna mi się marzą) + ślusarza (profil pod bramę przesuwną i furtkę);

- klinkierarza (?) na płotek z klinkieru oczywiście

 

Odwdzięczę się fotkami z zakończonych robót a teraz przesylam serdeczne pozdrowanienia wszystkim towarzyszom doli i niedoli budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja zapytam o kilka wskazówek na najbliższe okolice Poznania:

1. Dobry i niedrogi montaż kominka "rekreacyjnego"

2. Dostawca płytek PILCH

3. Armatura łazienkowa - wszystko ROCA

4. Najlepszy skład z panelami podłogowymi (Kronopol platinium i classen)

5. Stolarz lub producent mebli kuchennych - zależy mi na jakości wykonania

6. Jeśli producent mebli kuchennych to stolarza do różnego rodzaju prac dodatkowych - blat do łazienki, jakaś szafka itp.

 

7. Najważniejsze - kryterium wybory - cena jak w przetargach - najtańszy wygrywa !!! :-)

 

Bardzo proszę o sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można w okolicy kupić blat kuchenny ale o szerokości 80 cm? Standardowe mają 60 cm ale ja chcę wjechać pod okno zamiast parapetu.
Firma Piotrex jakieś dwa kilometry za salonem opla w Swarzędzu-Jasinie trasa na Kostrzyn-Września-Warszawa,(po prawej stronie).Kupowałem tam w zeszłym roku do mieszkania teściów.najszersze mieli chyba 110cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...