Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brykietem w kominku?


Bigbeat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 315
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pachnie jak by ktoś palił słomę na łące :wink:

Sam w sobie ma zapach , ale jest OK!

 

Nie wiem jak z brykietem, pellet jak się zadusił to mi sie dymiło z komina przez godzinę zamiast się palić, tliło się.

Ale jak się pali ogniem to bardzo dynamicznie, ogień ma taką zielonkawa barwę, jest taki "rzadki", nie pozostawia po sobie żadnej sadzy !

To się nazywa dopiero czyste spalanie ,,,

 

Nie wiem czy nada się do rozpałki, Ja sypałem na palące się drewno lub węgiel !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

to ja się wypowiem na temat brykietów, którymi pierwszy sezon z konieczności paliłam. Próbowałam chyba z 10 różnych i te tanie z wielkich worów to porażka (jasne walce). Ogólnie słabo i nieładnie się palą, są niewydajne i zostaje po nich kupa piachu. Z drogich pasują mi 2: Dąbex (ja kupuje w Leroy) i Ecopal (w ogrodniczym). Pierwszy ołówek tańszy, więcej grzeje, ale błyskawicznie się przestaje palić płomieniem. Drugi to wałek, daje piękny płomień i dłuższy. Czas palenia wałka to jakieś 45 min. Uwaga na przechowywanie - lepiej gdzieś w schowku w domu, bo po miesiącu w wilgotnym garażu to się za bardzo kopci siwym dymem. Uważać tez trzeba na przegrzanie, ponieważ spalenie 3 wałków na raz rozgrzewa wkład do niemożliwości. Mają jedną wadę: drogie jak jasny gwint. Wałki kupowane w detalu wychodzą ok 1000 zł/t. Oferta sprzedaży dostępna po wyguglowaniu stron producentów. Taniej więc można kupić, tylko trzeba mieć naprawdę suche miejsce na przechowanie całej palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze wskazanej wcześniej strony:

 

"Brykietem nie powinno palić się jak drewnem. Brykiet powinien się żarzyć. Jeśli brykiet się nie żarzy, tylko pali, to do paleniska dochodzi zbyt dużo powietrza i należy ograniczyć jego dopływ."

 

To jak to jest? U mnie przy zmniejszeniu dopływu powietrza tak walnęło, że wywaliło wyczystkę.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Może twój kominek ma małą sprawność albo kupiłeś kiepski brykiet, może być też że twój dom ma duże straty ciepła lub jest bardzo wychłodzony. Powodów może być że spalasz go tak wiele wiele. Mój znajomy spalał kiedyś tylko i wyłącznie drewno we wkładzie od kilku lat przerzucił się na brykiet i nie narzeka. Ja tez od przyszłego roku zamierzam palić brykietem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może twój kominek ma małą sprawność albo kupiłeś kiepski brykiet, może być też że twój dom ma duże straty ciepła lub jest bardzo wychłodzony. Powodów może być że spalasz go tak wiele wiele. Mój znajomy spalał kiedyś tylko i wyłącznie drewno we wkładzie od kilku lat przerzucił się na brykiet i nie narzeka. Ja tez od przyszłego roku zamierzam palić brykietem.

 

witam

ma odpowiednia sprawnosc -dobrany przez fachowcow

brykietu kiepskiego raczej nie kupilam polecany na jakims forum przez pare osob ze super etc nie powiem pali sie pieknie czysta szyba tylko bardzo szybko sie spala

dom jeszcze nie wygrzany nowo budowany

ogrzewany dopiero od listopada

ale az tyle by spalal troche to dla mnie dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Akrimka

Palił ktoś brykietem ze słomy - pewne bedzie lepszy od mokrego drewna... potrzebuje przepalac troszkę na budowie w te mrozy.

 

Mam do kupienia - Cena 10zł/ 25kg czyli 400zł / Tona czy to dobra cena?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze brykiet jest malo wydajny i malo ekonomiczny

moj kominek z pw.w ciagu okolo 5 godzin spala mniej wiecej 20kg brykietu /20zl/

czyli tak jakbym spalila 10 m gazu :o w tym czasie podnosi temp.o okolo 2-4 stopni

Ktoś ci wcisnął bardzo drogi brykiet:

20 kg - 20 zł

1 tona - 1000 zł. :o

To już lepiej zostań przy gazie - będzie taniej!

z 20 kg brykietu otrzymałaś około 20*3 =60 kwh

z 10 m^3 gazu otrzymałabyś 90-100 kwh czyli sporo więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze brykiet jest malo wydajny i malo ekonomiczny

moj kominek z pw.w ciagu okolo 5 godzin spala mniej wiecej 20kg brykietu /20zl/

czyli tak jakbym spalila 10 m gazu :o w tym czasie podnosi temp.o okolo 2-4 stopni

Ktoś ci wcisnął bardzo drogi brykiet:

20 kg - 20 zł

1 tona - 1000 zł. :o

To już lepiej zostań przy gazie - będzie taniej!

z 20 kg brykietu otrzymałaś około 20*3 =60 kwh

z 10 m^3 gazu otrzymałabyś 90-100 kwh czyli sporo więcej!

 

dokaldnie zgadzam sie z toba mial byc drogi ale wydajny chyba cos z ta kalorycznoscia nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...