Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

stara chata z bali


anka och

Recommended Posts

Obejrzałem.... :cry:

Tak sobie myślę, że tu, dla zachowania wystroju ściany, to ja bym nakleił pianką PUR cienkie i szerokie dechy ostrugane tak, jak te bale.

Ta pianka, to też niezły klej!

Upierdliwe jak szklag, bo będzie chciała te deseczki odepchnąć (puki mokra i nie związana) , ale jakby je tak czym podeprzeć i docisnąć? (jaki stempel zaparty o ścianę przeciwną)

Bardzo cienkimi dechami można zrobić taką renowację, że łeb odpada!

A te naklejane dechy to mogą być już wygładzone po stronie wewnętrznej "na gotowca".

Koszt niewielki a efekt boski!

No, i przy okazji - docieplenie, chowanie kabli, rur itp.

 

Co Ty na to?

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ta mysl tez przebiegla mi przez glowe. byc moze czesciowo zostanie urealniona +do dech jeszcze lniane warkocze...

zastanawiam sie jednak nad "terminem waznosci " pianki. po jakims czasie zolknie a pozniej twardnieje i zaczyna sie sypac. po okolo 15 latach pewnie.

mysle tez nad wytrzymaloscia konstrukcyjna takiej sciany. chociaz na dobra sprawe obciazenie jest rozlozone na pionowe belki (letki?)

tak obrobione do "zywego" drewna potraktuje chyba 2x hylotoxem lub innym killerem.

hmmm. jestem dosc chaotyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam coś podobnego wewnątrz.

 

http://www.wynikik0lokwium.webpark.pl/66.jpg

http://www.wynikik0lokwium.webpark.pl/666.jpg

http://www.wynikik0lokwium.webpark.pl/6666.jpg

 

Pomysł dokładnie taki jak piszę Adam.

Oczyszczenie drewna, impregnat, przewody, jakieś łaty i przybite deski.

Cud, miód, malina :)

 

Pozdrawiam

Mark0wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pianki to mam coraz mniej watpliwosci. wydaje mi sie do najkorzystniejszy material do uszczelnienia wiekszych szpar.

wysokosc do powaly 2.80

w kwietniu rodzi mi sie cora. czyli przez jakies 20 lat to bedzie letniak a pozniej jak mnie wygonia to bede mial gdzie mieszkac :roll:

dlatego musze to zrobic solidnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Ja nabyłem takie oto cudo i pora się pochwalic :D

Dom 3 izby - rok produkcji...trudno określic - jakies 60-70 lat już stoi, do tego obora, stodoła

 

zapraszam do galerii, zdjęcia robione w lipcu...z czasem będzie ich więcej

mam mocne postanowienie, żeby na wiosnę już coś porobi...

 

Pozdrawiam,

Hubu

 

http://picasaweb.google.com/Hubu79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksero

Jeżeli chodzi o cenę to mogę Cię zapewnić, ze nie kupiłbym za to dobrej działki budowlanej :lol:

Obora jest murowana , dom drewniany , stodoła również drewniana...a całość stoi na 2200 metrach kwadratowych.

Cały czas się zastanawiam czy zająć się remontem domu czy szykować się raczej do adaptacji obory :-?

 

Pozdrawiam,

Hubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inka oprocz lozka mam jeszcze kredens,skrzynie i pare innych drobiazgow ktore po renowacji beda kiedys stac na honorowym miejscu w chalupce :D

tylko zupelnie nie wiem co zrobic z tymi obrazami :roll: bo sa bardzo zniszczone(na zdjeciach wyszly lepiej niz w rzeczywistosci)- to zwykly papier ,lata swietnosci dawno ma za soba :cry: a wartosc tylko sentymentalna.

Co inni robia z takimi i podobnymi rzeczami w swoich domach??????

Wyrzucic tak po prostu to jakos mi nie pasuje :roll:

 

Kolowrot to nie sieczkarnia a mlynek do zboza-sortuje ziarenka duze ,dorodne od smieci i tych maluczkich :p :p :p

Mialam tam jeszcze kiedys najprawdziwszy w swiecie KIERAT 8) ale go ukradli w zeszlym roku :evil: :evil: pewnie z czterech chlooa trzeba bylo aby go wyturlac :x :x :x

 

Hubu chwal sie ,chwal :D :D :D chetnie ogladamy!!!Jak dasz wiecej szczegolow to w miare mozliwosci rownie chetnie doradzimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj LuiLin , nastąpiło przełamanie i ujawniam się na forum :)

Powiem szczerze, że nie mam nawet czasu podjechać na siedlisko od ponad 2 miesięcy :cry:

jak tylko będę to postaram się porobić więcej fotek i zamieszczę na galerii.

Luilin kiedy u Ciebie będą nowe zdjęcia ?

 

Pozdrawiam,

Hubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubu moja sytuacja podobna do Twojej bo chalupka 50 km od miejsca zamieszkania i jak juz tam pojade to nie wiem za co sie zabrac,bo najpierw trzeba wykosic trawsko siegajace kolan :evil: /przynajmniej z 20 a ,zeby jakos wygladalo i sasiedzi nie patrzyli krzywo/ a za chwile pora wracac do miasta :roll: zeby zarobic jakies smieszne pieniadze :-?

A kasy na remont i tak nie widac :cry: :cry: :cry: :cry:

 

 

Inka dzieki za dobre checi ale raczej nie bede inwestowac :wink: :lol:

po prostu nie wiem co z nimi zrobic :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...