Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

stara chata z bali


anka och

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 309
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Komturku ja tego robala to niewidzialam ale nawet jak to cos innego to i tak GO ZABIJE :evil: :evil:

 

Jak kupiłem "komturię" to latem w czasie upałów spadały nam na głowy czarne owady. Baliśmy się, że to jakieś okropne szkodniki drewna. Dzięki konsultacji internetowofotograficznej z Wojciechem Nitką (fachowy forumowicz z Gdańska - specjalista od drewna) + konsultacja na SGGW (z jego rekomendacji) pozwoliło rozwiać nasze obawy. "Robale" okazały się nieszkodliwe. :D

"Komturia" wprawdzie z ubitej gliny, ale strop drewniany. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bede zyla na tej wsi to nie wiem :oops:

panicznie boje sie wszystkich robaczkow poza biedronka i mucha :oops: i mrowka i swierszczem... :cry:

Reszta to wrog gorszy od myszy :roll:

 

Myszek wszelkiego rodzaju będziesz miała dostatek. I pajączki. :D

Najbardziej gryzące są... biedronki i niektóre muchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaisz się Aniu.

Z badań naukowych wynika, że człowiek, statystycznie rzecz biorąc, w ciągu 60 lat zycia, w czasie snu, połyka 15 pająków. Pająki są bogatym żródłem doskonałego, łatwoprzyswajalnego białka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajaki pow.2 mm to wywoluja u mnie jakas fobie :roll: do tego stopnia ze nawet nie zabijam tylko w nogi... :oops: :oops:

 

Przykrywasz pajączka szklanką, podsuwasz tekturkę, obracasz szklankę i pająk jest w środku.

Potem wynosisz poza mieszkanie, albo w zimie na strych i po kłopocie :)

Pająki są bardzo pożyteczne, a może i pod ochroną? Tego nie wiem.

 

Tak samo łowi się np. pszczoły, które zabłądziły do domu i obijają się biedne o szyby. Jeśli akurat nie mam czym zakryć szklanki, pozwalam im wchodzić na palec i wynoszę na dwór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko, bardzo sympatycznie. Zwłaszcza z tym palcem i pszczółką. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajaki pow.2 mm to wywoluja u mnie jakas fobie :roll: do tego stopnia ze nawet nie zabijam tylko w nogi... :oops: :oops:

 

Przykrywasz pajączka szklanką, podsuwasz tekturkę, obracasz szklankę i pająk jest w środku.

Potem wynosisz poza mieszkanie, albo w zimie na strych i po kłopocie :)

Pająki są bardzo pożyteczne, a może i pod ochroną? Tego nie wiem.

 

popieram tu ankę och..jak można wziąć do rąk szklankę z pajączkiem :o :o :o

ja zawyczaj omijam je wielkim łukiem, mimo to az mnie otrząsa... to strasznie uciążliwe. z pająkami na wsi rozmawiam, żeby sobie poszły... ale nie słuchają :( nawet mysz nie robi na mnie takiego wrażenia .. chociaz kiedyś twierdziłam, że w ogóle się ich nie boję .. ale jak biegała po domu i kot zaczął ją łapać to stałam na łózku z kołdrą pod broda i bałam się zejść na ziemię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...