Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze Projekt Lawenda


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 915
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aga widzialas ten dziennik?

http://forum.muratordom.pl/post2170266.htm?highlight=#2170266

Moze taki komin bedzie pasowal do Twojego dachu :D Iwona ma bardzo podobne wykonczenie dachu jak wlasnie proponuja w Lawendzie i jeszcze kolorystyke w Towich kolorach.

Fajna ta przyczepke sobie sprawilisice-dzieci beda mialy na pewno radoche :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga niestety na razie nie mam ani czasu ani weny twórczej do pisania dziennika :( . Dzisiaj mamy dylemat bo zadzwonił nasz wykonawca z pytaniem czy "lecimy dalej" bo pogoda pozwala czy czekamy do wiosny... Kuszące żeby do stropu polecieć... ale z drugiej strony w końcu zima idzie podobno sroga... ech te decyzje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam,że z tą adaptacją to raz dwa a dzisiaj się dowiedzialam, że musimy miesiąc czekać

 

Naszą adaptację robi cały zespół ludzi (architekt, konstruktor, CAD-owiec, instalatorzy itd.) i trwa to już trzeci miesiąc. Zgodnie z umową. Właśnie wczoraj poczyniliśmy ostateczne ustalenia, podpisaliśmy papierki... W piątek nasz architekt ma złożyć dokumenty w Starostwie, do pozwolenia na budowę. Taka adaptacja to może być bardzo skomplikowana sprawa! Piszę - "może", bo - jak już pewnie wiesz - wszystko zależy od tego, ilu adaptacja wymaga zmian, poprawek itd... U nas to był też pewien proces, wymagający tez czasu ze względu na konieczność podjęcia pewnych decyzji, przemyślenia pewnych rozwiązań... A i od strony technicznej i formalnej nie jest to takie proste, trzeba zrobić mnóstwo nowych rysunków, albo ewentualnie ponanosić poprawki na stare, przeliczyć konstrukcję, jeżeli zmiany tego wymagały itd... Wszystko trzeba zrobić w 4 egzemplarzach. Potrzebne są też pewne uzgodnienia dotyczące przyłączy... Wierz mi, miesiąc to mało. No chyba, że adaptacja ma polegać jedynie na wrysowaniu domu w plan działki i zaprojektowanie przyłączy... Więc - powodzenia i informuj o postępach! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Twoim dzienniku.

 

Zapowiada sie ciekawy domek - przynajmniej tak wygląda avatarek.

 

jaka ma pow. uzytkowa?

 

Moze wkleisz jakies rzuty, elewacje...

 

kiedy zaczynacie?

Witam,

pow. uzytkowe 161m +garaz+kotłownia +pomieszczenie nad garażem.

Mam nadzieję,ze zaczniemy w lutym.

Rzuty wkleiłam w Dzienniku :D Bardzo podoba mi się Twój dach, jaka to dachówka?Super ,że jesteś już tak daleko :D

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naszą adaptację robi cały zespół ludzi (architekt, konstruktor, CAD-owiec, instalatorzy itd.) i trwa to już trzeci miesiącłki ....

 

Saraha nie strasz mnie, ja liczę miesiąc adaptacja a miesiąc pozwolenie...no i już luty będzie :cry: Przesunięcie terminów jest niedopuszczalne :lol: no troche tych zmian mamy, nie duże,ale są :oops: Właśnie wyczytałam,że masz juz ekipę :D Super, to następny krok do przodu.Trzymam kciuki za następne kroczki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie kurcze wczoraj architekt postraszył, że ostatnio długo się czeka na pozwolenia podobno (termin ustawowy to chyba 64 dni), a też liczyłam na ten miesiąc od złożenia papierów! Szczególnie, że np. o przyłączenie wody możemy zacząć się starać dopiero, jak będzie pozwolenie. Co gorsza po wydaniu pozwolenia, czeka się jeszcze 14 dni na uprawomocnienie!!!! Podobno można złożyć jakieś oświadczenie i przyspieszyć sprawę... Będę się jeszcze dowiadywać. My chcielibyśmy zacząć w marcu, ale też boję się, że nie zdążę. No zobaczymy... Musi być dobrze!

Ekipę mam juz zaklepaną, podpisaliśmy kilka dni temu umowę, nadal jednak nie mam kierownika budowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...