Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze Projekt Lawenda


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 915
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

INEZ no no!! pracowita z ciebie pszczółka :D :D :D architekt wnętrz!! mmm!! cudo!! to ja się kochana ze zleceniem w kolejce ustawiam! (projekt znasz jak żaden inny!) :D :D :D

 

Skabuniu staram się HIHI , rewelacyjnie wykombinowaliście miejsce na wyczystkę przy kominku, nasz poprzedni murarz namotał z tym kominem i teraz mamy problem, chyba wypuścimy ją tak jak u Was.Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Inez... Oj daaawno mnie tu nie było, oj dawno. Ale mój domek też rośnie (choć nie tak szybko, jak Twój, jak widzę) tylko na wpisu czasu brak. Mój synek skończył wczoraj 2 miesiace i pochłania większość mojej uwagi. Jestem teraz na etapie między innymi elewacji (mamy już okna, ekipa kładzie dachówkę). Powiedz proszę, ile kosztowała Was robocizna? Chodzi o m2 robocizny. U nas ma to być za ułożenie dwóch warstw styropianu (2x10 cm, styropian plus, kołki, siatka, i druga warstwa kleju)? A materiał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Inez... Oj daaawno mnie tu nie było, oj dawno. Ale mój domek też rośnie (choć nie tak szybko, jak Twój, jak widzę) tylko na wpisu czasu brak. Mój synek skończył wczoraj 2 miesiace i pochłania większość mojej uwagi. Jestem teraz na etapie między innymi elewacji (mamy już okna, ekipa kładzie dachówkę). Powiedz proszę, ile kosztowała Was robocizna? Chodzi o m2 robocizny. U nas ma to być za ułożenie dwóch warstw styropianu (2x10 cm, styropian plus, kołki, siatka, i druga warstwa kleju)? A materiał?

 

Witaj :D

rzeczywiście dawno Cię nie było, fajnie ,że domek Wasz rośnie.Jesli chodzi o elewację ,to umówiliśmy się na całość z innymi pracami więc nie jestem w stanie teraz określić ile wychodzi za metr.Dodaj fotki domku :wink: Pozdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A i taka podpowiedź dla budujących Lawendę, zwrócie uwagę na nadproża w galerii Lawendy, w niektórych domach nadproże nie zachodzi na boczny mur ( a oto w tym chodzi) więc nie trzyma się na niczym. Szef budowy był w szoku jak mu kilka fotek pokazałam, szczerze powiedziawszy ja też wcale na to nie zwróciłam uwagi.

 

Witam

Od wiosny zaczynam budowę Lawendy II, dlatego czytam Twój dziennik od dechy do dechy. Zaniepokoiło mnie to nadproże wiszące w powietrzu - kompletnie nie wiem o które nadproże chodzi, czy mogłabyś mi to objaśnić?

 

I jeszcze jedna rzecz mnie dręczy gdy przeglądam zdjęcia z różnych realizacji Lawendy. W większości rozwiązań belka idąca od kolumny na tarasie do ściany jest niżej niż w projekcie - jest na tej samej wysokości co nadproża okien a w projekcie jest prawie całkiem schowana pod dachem. Myślałem że jest to związane z podniesieniem ścianki kolankowej ale u Ciebie ścianki kolankowej nie ma a belkę widać. Z czego to wynika?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i taka podpowiedź dla budujących Lawendę, zwrócie uwagę na nadproża w galerii Lawendy, w niektórych domach nadproże nie zachodzi na boczny mur ( a oto w tym chodzi) więc nie trzyma się na niczym. Szef budowy był w szoku jak mu kilka fotek pokazałam, szczerze powiedziawszy ja też wcale na to nie zwróciłam uwagi.

 

Witam

Od wiosny zaczynam budowę Lawendy II, dlatego czytam Twój dziennik od dechy do dechy. Zaniepokoiło mnie to nadproże wiszące w powietrzu - kompletnie nie wiem o które nadproże chodzi, czy mogłabyś mi to objaśnić?

 

I jeszcze jedna rzecz mnie dręczy gdy przeglądam zdjęcia z różnych realizacji Lawendy. W większości rozwiązań belka idąca od kolumny na tarasie do ściany jest niżej niż w projekcie - jest na tej samej wysokości co nadproża okien a w projekcie jest prawie całkiem schowana pod dachem. Myślałem że jest to związane z podniesieniem ścianki kolankowej ale u Ciebie ścianki kolankowej nie ma a belkę widać. Z czego to wynika?

 

pozdrawiam

 

Witaj, chodzi o nadproża nad oknem z łukiem, powinno zachodzic na boki ,bo o to chodzi żeby miało podparcie.Jesli chodzi o belkę, to tez mnie zastanawiała, okazało się ,że tak wychodzi z projektu.Nie wiem czy można to zmienic , bo wyzej jest strop.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, chodzi o nadproża nad oknem z łukiem, powinno zachodzic na boki ,bo o to chodzi żeby miało podparcie.Jesli chodzi o belkę, to tez mnie zastanawiała, okazało się ,że tak wychodzi z projektu.Nie wiem czy można to zmienic , bo wyzej jest strop.Pozdrawiam

 

dzieki za odpowiedz!

 

w takim razie muszę poprosić koleżankę skabę o wyjawienie jak udało się jej schować tą belkę. A ile u Ciebie wystaje dach poza mury? U mnie w projekcie jest 60cm, może niektórzy dają więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o belki na tarasie oparte na słupie to są one niżej - równo z nadprożem okien tylko dlatego że na nich układane są belki stropu. Jeśli chodzi o nadproże nad oknem łukowym to u mnie wykonane jest zupełnie inaczej ponieważ chciałem mieć roletę nad tym oknem. Pozdrawiam wszystkich Lawendowców ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ SYPERX :)Mi też proponowano na początku wykończenie tak okien łukowych żeby była roleta, ale podobno nie mogłabym zabudować tej części nad oknem od wewnątrz a nie za bardzo mi sie to podobało. Ty będziesz miał ja zabudowaną? Może moi "okniarze"wprowadzili mnie w błąd? :evil: Z roletą byłoby napewno lepiej, pozostają mi tylko żaluzje na te okna i mam nadzieję,że będzie ok. Również pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...