Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze Projekt Lawenda


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 915
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej :) . U nas już więżba stoi :lol: . Po wielu perypetaich związanych z wyborem koloru podbitki w końcu będzie zbliżona do koloru okien (orzech). Robimy od razu podbitke a właściwie nadbitkę, bo chcemy taką wersję: "bez blachy" i krokwie widoczne. W jednym z Twoich postów gdzieś znalazłam ,ze zastanawiacie się nad drzwiami i... ta druga wersja , którą zamieściłaś to właśnie nasze drzwi :D . Mamy właśnie taki wzór, w kolorze orzech, rozmiar "100" a wiec szersze niż standartowe. Myślę, ze hol będzie ładnie doświetlony. Za drzwi bez montażu zapłaciłam 2500zł (ale się długo naszukałam :wink: ). Są z drewna sosnowego, ocieplone,, z jakimiś tam bolcami, podwójną wkładką, listwami itp. bajerami. Dogadałam się z montażystami okien i maja je nam zamontować "przy okazji" okien :wink: . Na drzwi czekaliśmy... 3 miesiące- ale już czekaja w garażu :lol: . Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z powodu więźby :D Mnie dzisiaj też miło zaskoczyła ekipa, przyjechałam...patrzę ...a my już mamy strop nad garażem :lol: Jeśli chodzi o drzwi to oglądałam już chyba ich tysiące :roll: Te co widziałaś:

są z firmy NATURA, z drewna Meranti,wilekość 100+40cm doświetlenie i to jedyne ,które znalazłam o identycznym kolorze co nasze okna (tez orzech), oczywiście będę jeszcze szukać ,bo wolałabym znaleźć coś jeszcze tańszego.

http://img206.imageshack.us/img206/6549/1113414840112vg7.jpg

Pozdrowionka!

...mhhh chociaż byś jedną fotkę z budowy przysłała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam! od samego początku śledzimy z mężem jak powstaje twoja Lawenda.. my też jesteśmy jej wielbicielami i staramy się wcielić w życie nasze marzenie o tym domku.. trzymam kciuki za dalszy postęp prac :) i obiecujemy, ze będziemy nadal kibicować :)

 

Dzięki za kibicowanie. Cieszę się,że też budujecie Lawendę :wink: Trzymam kciuki za Wasze marzenie! :D Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Galeria_Artmag stan surowy zamknięty będzie nas kosztowało ok 230 000zł w tym z wiekszych wydatków to beton ok 27 000zł (najbardziej mnie boli), okna 32 000zł, dachówka 27 200zł, drewno na dach 15 800zł ( z deskowaniem), porotherm 25 -17 000zł, bloczki 7600zł,kominy ceramiczne Twister 5300zł,strop teriva ok 12 000 (nad garażem też) itp...itd... Za dach płacimy podobnie jak u Was.

Mam nadzieję,że troszkę pomogłam :wink: Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i małe pytanko - widziałam, że robisz pokój nad garażem.. a czy ostatecznie podnosisz ściankę kolankową? wolałabym tego nie robić, bo jak pokazują zdjęcia na forum Horyzontu - nawet po wydłużeniu krokwi efekt bywa różny.. ale ten pokój nad garażem kusi :wink:

 

Ja bardzo się boję podnoszenia ścianki kolankowej, nie chcę żeby dom stracił proporcje więc żeby wykorzystać pomieszczenie na górze obniżyliśmy sufit w garażu do minimalnej wysokości potrzebnej przy bramie garażowej , nie pamiętam w tej chwili ile to było ,ale wiem ze na cały mechanizm przy bramie Normsthal nadproże musi mieć 23cm. Szef na budowie mówi,że to marnotrastwo miejsca pod dachem, ale idę w zaparte :wink: Nie chcę dużych pomieszczeń, ważne żeby dzieci miały swoje pokoje, sypialnia i garderoba a wielkość nie ma dla mnie szczególnego znaczenia.A i taka podpowiedź dla budujących Lawendę, zwrócie uwagę na nadproża w galerii Lawendy, w niektórych domach nadproże nie zachodzi na boczny mur ( a oto w tym chodzi) więc nie trzyma się na niczym. Szef budowy był w szoku jak mu kilka fotek pokazałam, szczerze powiedziawszy ja też wcale na to nie zwróciłam uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEZ

 

serce rośnie jak widać takie postępy: strop to koleny ważny krok :D

 

A fakt faktem - ceny się robią kosmiczne :-? Ile płacisz za tonę cementu netto?

 

Za tonę cementu 385 zł .Najbardziej przerażają mnie ceny drewna i betonu, cieszę się ,że już w styczniu kupiliśmy więźbę, bo ceny są naprawdę kosmiczne.

Wy też idziecie jak burza :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...