Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukam schematu


wojteq

Recommended Posts

Witam.

 

Poszukuję schematu:

 

Kocioł na paliwo stałe + kocioł gazowy (dwufunkcyjny) + zasobnik na c.w.u. na obiegu zamkniętym, niestety nie mogę zrobić obiegu otwartego przy kotle na paliwo stałe.

 

Jeżeli ktoś coś ma to bardzo proszę o przesłanie.

 

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam, Wojteq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poszukuję schematu:

 

Kocioł na paliwo stałe + kocioł gazowy (dwufunkcyjny) + zasobnik na c.w.u. na obiegu zamkniętym, niestety nie mogę zrobić obiegu otwartego przy kotle na paliwo stałe.

 

Jeżeli ktoś coś ma to bardzo proszę o przesłanie.

 

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam, Wojteq.

 

A jaki to powód że nie można węglówki w otwartym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Kiedyś wszystko było grawitacyjnie i było na obiegu otwartym, piec był w piwnicy, teraz niestety piec jest na równo z grzejnikami bo piwnicy już nie ma, i na dole niektóre grzejniki nie chcą poprostu grzać.

 

Piec dwufunkcyjny ma być latem na ciepłą wode, a piec na drzewo ma być na ogrzewanie i na ciepłą wode do zasobnika zimą.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. generalnie jest tak piec na paliwo stałe może być w obiegu otwartym lub w obiegu zamkniętym spełniającym warunki normy PN-EN-303-5:1999.

 

w praktyce oznacza to że powinien być duży zbiornik "ciepła" w razie W

 

2. w praktyce są magicy zabezpieczający układy zamknięte naczyniami przeponowymi zawrami bezpieczeństwa i UPS podtrzymującym pracę pomp.

 

3. nie wiem czy ci się przyda ale na stronie http://www.r-eco.pl/index.php/content/view/25/67/1/2/

jest instrukcja do Reco i w w środku jest kilka schematów podłączeń - może Ci sie przydadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam.

 

Poszukuję schematu:

 

Kocioł na paliwo stałe + kocioł gazowy (dwufunkcyjny) + zasobnik na c.w.u. na obiegu zamkniętym, niestety nie mogę zrobić obiegu otwartego przy kotle na paliwo stałe.

 

Jeżeli ktoś coś ma to bardzo proszę o przesłanie.

 

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam, Wojteq.

 

Witam!

 

Też zamierzam podłaczyć dwa piece. Jeden gazowy i jeden na ekogorszek lub palety. Czy masz już jakąś wiedze na ten temat? Masz jakieś schematy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

W obecnej sytuacji temat wydaje się jak najbardziej aktualny :-)

 

Ja również planuję zrobić dwa kotły - jeden gazowy kondensat DeDietrich MCR 24 z zasobnikiem oraz drugi stary kocioł węglowy Camino (tak mówi na niego mój Tata). Po części mogę traktować jak awaryjne źródło zasilania, ale głównym powodem jest to, że czasem mogę spalić kartony, gazety i jakieś drewno a tym samym "bujnąć" c.o. Kocioł gazowy następnie "przejąłby" ogrzewanie c.o. Dzięki temu oszczędzam dużo gazu na rozruszanie ogrzewania.

 

Nie wiem jeszcze jak to zrobić - myślę, że jakiś bufor byłby potrzebny, zasobnik z dwoma obiegami lub coś w tym stylu. Mam jeszcze chwilę czasu, żeby się tym zająć, ale na pewno będę chciał mieć dwa kotły.

 

No i jak Rosja wpadnie na kolejny szalony pomysł zakręcania kurków, można kupić węgiel albo inne paliwo stałe i grzać. Stosunkowo niewielkim kosztem do takiego pieca można też zamontować palnik na olej opałowy lub zużyty olej silnikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...