Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zwiększenie krzywej do 1,4 dało sukces połowiczny.Wczoraj wieczorem zaczeło grzać i do rana było ciepło.Następnie powtórka sytuacji z wczoraj od rana zero grzania.Woda C.W.U. ok ale kaloryfery zimne.Dzwoniłem jeszcze raz do serwisu i ktoś ma przyjechać i pogrzebać w piecu.Dorażnie dogrzewam dom przyciskiem kominiarskim.

pzdr

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

przecież masz jeszcze tam do zaprogramowania okresy kiedy ma byc temperatura dzienna a kiedy nocna. Sprawdz to.

 

He he he - od najprostszych rozwiazań powinno sie zaczynać :lol: - oczywiście że sprawdź to na początku.

Sprawdź jeszcze jaką masz wartość temperatury zredukowanej ustawionej na kotle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był Viessman,wszystko się wyjaśniło.Instalator robiący rozruch kotła "zapomniał" wsunąc do zasobnika ( mam 300l do solarów i kominka z p.w.) czujnik temperatury wody który zwisał sobie za zasobnikiem.Efekt był taki że czujnik pokazywał że woda ( C.W.U.)ciągle jest niedogrzana do ustawionej temp. (50 C.) i ciągle ją grzał.A ogrzewanie CO włączało się tylko w nocy kiedy pieca nie interesował już podgrzew CWU.Teraz już jest ciepło.Za wszystkie podpowiedzi dzięki.

pzdr

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jak najgorsze zdanie o serwisantach Viessmanna ...

 

U mnie serwisant położył kabel zasilający (230V) i od pompy cyrkulacyjnej na rurach miedzianych od obiegu CO, co spowodowało po jakimś czasie stopienie izolacji! Szybko, niedbale, zero wyjaśnienia co do zasady działania i regulacji kotła (instrukcję dostałem tylko po niemiecku :-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jak najgorsze zdanie o serwisantach Viessmanna ...

 

U mnie serwisant położył kabel zasilający (230V) i od pompy cyrkulacyjnej na rurach miedzianych od obiegu CO, co spowodowało po jakimś czasie stopienie izolacji! Szybko, niedbale, zero wyjaśnienia co do zasady działania i regulacji kotła (instrukcję dostałem tylko po niemiecku :-) ).

No nieźle - to jaka tam musiała być temperatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisant położył kabel zasilający (230V) i od pompy cyrkulacyjnej na rurach miedzianych od obiegu CO, co spowodowało po jakimś czasie stopienie izolacji! Szybko, niedbale, zero wyjaśnienia co do zasady działania i regulacji kotła (instrukcję dostałem tylko po niemiecku :-) ).

No nieźle - to jaka tam musiała być temperatura?

 

Ponad 100 stopni - aby się stopiła izolacja przewodów ... - co jest dziwne dla kondenstata gdyż temp wody na wyjściu z kotłów tego typu są duuuużo mniejsze ... - u mnie przy krzywej 0,8 przy temperaturach na zewnątrz w granicach -7 stopni kocioł daje wodę o temp 45 stopni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 100 stopni - aby się stopiła izolacja przewodów ... - co jest dziwne dla kondenstata gdyż temp wody na wyjściu z kotłów tego typu są duuuużo mniejsze ... -

 

Nie mam kondensata, mam vitopenda, w bieżącym roku w styczniu temp. na zew. była -25*C, wtedy na kotle miałem ustawione maks. temp CO czyli 76*C (histereza +-8*C). :-)

Izolacja była czarna, zwęglona, ale nie doszło do zwarcia, przypadkowo to zobaczyłem, bo kabelek był akurat białego koloru. :-)

Inna sprawa, że w vitopendzie są specjalne korytka na kable i zapinki, żeby je ładnie umocować, a nie żeby sobie bezładnie zwisały. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był Viessman,wszystko się wyjaśniło.Instalator robiący rozruch kotła "zapomniał" wsunąc do zasobnika ( mam 300l do solarów i kominka z p.w.) czujnik temperatury wody który zwisał sobie za zasobnikiem.Efekt był taki że czujnik pokazywał że woda ( C.W.U.)ciągle jest niedogrzana do ustawionej temp. (50 C.) i ciągle ją grzał.A ogrzewanie CO włączało się tylko w nocy kiedy pieca nie interesował już podgrzew CWU.Teraz już jest ciepło.Za wszystkie podpowiedzi dzięki.

pzdr

Radek

To dobrze że szlag nie trafił kotła, bo jak on przez półtora tygodnia grzał w porze dziennej cały czas wodę to tam panowały niezłe warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie mam kondensata, mam vitopenda, w bieżącym roku w styczniu temp. na zew. była -25*C, wtedy na kotle miałem ustawione maks. temp CO czyli 76*C (histereza +-8*C). :-)

Izolacja była czarna, zwęglona, ale nie doszło do zwarcia, przypadkowo to zobaczyłem, bo kabelek był akurat białego koloru. :-)

Inna sprawa, że w vitopendzie są specjalne korytka na kable i zapinki, żeby je ładnie umocować, a nie żeby sobie bezładnie zwisały. :-)

 

No tak - wątek dotyczy kotła kondensacyjnego - jeżeli masz Vitopend'a to zrozumiałe ... - choć powiedziawszy szczerze nawet 80 stopni to dla izolacji nie jest dużo - no chyba że taka temperatura działa na przewód długi czas ... - jak w Twoim przypadku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

To dobrze że szlag nie trafił kotła, bo jak on przez półtora tygodnia grzał w porze dziennej cały czas wodę to tam panowały niezłe warunki.

 

Hehhh - dokładnie - kocioł jak kocioł - ale zasobnik dostał w dupkę nieźle - podczas grzania c.w.u kocioł daje w palnik pełną mocą - temp w zasobniku musiała oscylować w granicach 80 stopni - i to przez cały czas .... - normalnie porażka - zapłacisz za gaz krocie - policz kilkadziesiąt godzin razy pełen gwizdek w kotle na palniku - powinieneś obciążyć Viessmanna rachunkiem ...

 

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

pablitoo - mam pytanko . Mam vitodensa 200 W , z reg. pogodowym , ze sterownikiem vitotrol 200 , i zdalne sterowanie w przedpokoju gdzie sprawdza temp. , generalnie instalacja grzejnikowa + dwie małe podłogówki na RTL , czyli 1 obieg grzewcy . Ty pewnie masz dwa , bo dużo podłogówki .Dom 180 m2 , oczywiście nowe budownictwo , dobrze ocieplony , okna ok. . Pytanie brzmi ile

m3 spalił Ci gazu w pażdzierniku i listopadzie . Mam akurat gaz płynny , nie ziemny , ale mam podłączony licznik i widzę ile m3 mi schodzi . Apropo , u mnie serwisant nie wprowadził kodów , przez co , sterownik w przedpokoju nie działał , tzn. działał ale piec "olewał" to jaką ustawiłeś na nim temperaturę pomieszczenia , po prostu grzał tak jak fabryczne ustawienia .

Pozdrawiam i Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jak kocioł - ale zasobnik dostał w dupkę nieźle - podczas grzania c.w.u kocioł daje w palnik pełną mocą - temp w zasobniku musiała oscylować w granicach 80 stopni - i to przez cały czas .... - normalnie porażka - zapłacisz za gaz krocie - policz kilkadziesiąt godzin razy pełen gwizdek w kotle na palniku - powinieneś obciążyć Viessmanna rachunkiem ...

:(

 

W podstawowych nastawach jest ograniczenie maksymalnej temperatury i fabrycznie jest to bodajze 65 st. C... Odnosi się to tak do obiegu/ów c.o. jak i c.w.u., tak więc bez fantazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podstawowych nastawach jest ograniczenie maksymalnej temperatury i fabrycznie jest to bodajze 65 st. C... Odnosi się to tak do obiegu/ów c.o. jak i c.w.u., tak więc bez fantazji...

 

Pomijając wszelkie fantazje jest to bodajże 74 stopnie - ale jak Ci zależy mogę dzisiaj wieczorem sprawdzić na kotle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablitoo - mam pytanko . Mam vitodensa 200 W , z reg. pogodowym , ze sterownikiem vitotrol 200 (...)

 

O żesz - aleś odgrzał wątek kolego ... - z zeszłego roku :wink:

 

Odnośnie spożycia - tegorocznego czy zeszłorocznego ??

 

:lol:

Tegorocznego oczywiście , mam wrażenie , że mi dużo schodzi .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, mimo że trochę czasu minęło od Twojego problemu i jesli nie zmieniałeś jeszcze krzywej to teraz zejdź z krzywą grzewczą na poczatek na jakies 0.9 +3 żeby w cieplejszych okresach tez dogrzewało pomieszczenia i sprawdź czy taka temperatura wystarcza do zapewnienia ciepa w pomieszczeniach. Moim zdaniem na współcześnie ocierlane domy i oczywiście przy odpowiednio dobranych grzejnikach krzywa 1.4 jest sporo przesadzona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...