Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale chciałam usnunąć ten komunikat zanim przyjedzie serwisant, wiem że to jest jakiś kod. A fachowca to muszę dopiero poszukać, bo ten co ostatnio robił przegląd pogwarancyjny to nawet nie skręcił tego pieca jak należy.

 

Aż tak Ci to przeszkadza ??

 

Dlaczego chcesz usunąć komunikat przed przyjazdem serwisanta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na piecu Viessman Vitodens 200 pojawił się komunikat przypominający o przeglądzie (mruga czerwona lampka i jest napis 12 i symbol zegarka). Ponieważ już spełnił swoje zadanie czyli przypomniał to chciałabym to wyłączyć bo nie widze aktualnych funkcji pieca. Czy moze mi ktoś powiedzieć jak wyłączyć ?? :)

 

Zadzwoń na infolinie do Viessman tam powiedzą jak wyłaczyć przypomincz ,

wiem z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pablitoo nie wiem za bardzo co to za dane i skąd je zczytać.

 

Wartości tych adresów określają aktualny stan zaprogramowania kotła w kwestii "przypominacza" o serwisie .

 

Na pewno masz instrukcję obsługi kotła - w instrukcji pisze jak dostać się do Kodowania 2 - musisz wejść w to menu i odczytać wartości adresów o które pytam - nawet jak zadzwonisz na infolinię serwisową Viessmanna to każą Ci to zrobić :D - albowiem zmiana tych adresów odpowiada właśnie za reset licznika "przypominacza" i ustawienie interwału jego czasu , rodzaju licznika / w zależności od godzin pracy kotła , godzin pracy palnika etc ... / .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dzis przestawiłem w swoim piecu krzywa grzewcza o zabek w gore (bylo ok ponizej zera, w cieplejsze dni temperatura w domu spadala).

 

Zauwazylem tez, ze moc grzewcza ustawiona jest na 70% i podnioslem ja do 80%.

 

Czym moze skutkowac zmiana tego drugiego parametru w kontekscie ekonomiki spalania? Bedzie palil wiecej/mniej? Czy wplynie to na temperature wody w obiegu i czestosc startów pieca?

 

Slyszalem, ze kondensaty sa najekonomiczniejsze, gdy pracuja z moca zblizonej do maksymalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak ? poproszę o linki, chętnie poczytam na co ma wpływ zmiana mocy grzewczej z 80 na 70% i jak bardzo duże ma to znaczenie . pozdr adam

 

Wpływ ma - ale niewielki / i to nie w zakresie przedstawionym powyżej - zmiana o te 10% to pryszcz / - większośc kotłów startuje po odpaleniu palnika z mocą maksymalną , a dopiero potem moduluje do niższej mocy - w przypadku dużego przewymiarowania mocy kotła / np moc max kotła 24kW , zapotrzebowanie rzeczywiste budynku 10kW lub mniej / przy częstym taktowaniu kotła na odpalenia palnika z mocą max trochę gaziu pójdzie w komin ...

 

Ile ? - nie wiem - przy kilkunastu odpaleniach kotła dobowo - pewnie wielkiego znaczenia to miało nie będzie , ale przy kilkudziesięciu - już pewnie tak - zwłaszcza jak moc kotła zmniejszy się z 80 do 40% - przykładowo oczywiście ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

witam wszystkich. mam piec viessmann vitodens 200 z regulatorem comfortroll. problem polega na tym: wyśwetla się kod usterki 06 na panelu regulatora. sprawdziłem presostat (u kolegi ma taki sam piec) i na tym presostacie pracuje ok. komin sprawdzony ok. (to tylko wyrzut przez ściane budynku). klapka na wentylatorze sprawna. po tzw. "resecie" pompa się zalancza pracuje. wentylator nie, palnik się w ogóle nie załącza. prosze o porade.

w pozycji "KOMINIARZ" na sterowaniu ręcznym uruchamia się wentylator na okolo dziesiec sekund pozniej wyskakuje usterka 06,kocioł z 2005 roku

czekam na porady pozdrawiam marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...