Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ustawienie regulatora PERFEKT - piec z Galmetu


stanislaw42

Recommended Posts

Kupilem w 2006 r. piec na eko-groszek z Galmetu 25kw na 140m2 i bojler 140litrow . Piec palil 1200kg na miesiac a temperatura 20 stopni.

Ustawienia regulatora na dzien dziesiejszy.

podawanie 5s

powietrze 20 %

tempetratura zadaniowa 45 stopni

czas calkowania 80 s

przerwa min 40 s

przerwa max 225 s

wentylator przymknieta przyslona 80%

przerwa w nadzorze 15 min

 

Nie raz jestem przy nim i sprawdzam co sie dzieje .

Spalanie jest dobre 90%.

temperatura jest wyzsza niz jest ustawiona o 5 stopni?

Przerwa w nadzorze jest ustawiona na 15 minut ale nigdy jeszcze piec tak dlugo nie byl w nadzorze wlaczal sie w tryp pracy po 12 minutach lub 10min. Nie wiem czy te parametry sa wlasciwe .

Jeszcze jedno piec mam w pomieszczeniu gospodarczym w odleglosci ok. 20 metrow od domu.Zaizolowane rury w specjalnym styropianie i rurze kanalizacyjnej o przekroju 15 cm i taki gruby styropian i tam ida dwie rury plastykowe PEX o przekroju 22. Mam zawory teromostatyczne przy grzejnikach i sa ustawione na 3. Prosze zeby ktos sie ze mna skontaktowal jak ma taki sam piec lub regulator albo jakies informacje .

 

e-mail [email protected][/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...